Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner!
Sezon: 1 Bölüm: 1

Heyecan dorukta, uzunca bir süredir beklediğimiz Cesur ve Güzel sonunda başladı. 

Arka fonda Kryptonite, direksiyonda Cesur süperman gibi çocuk valla. 

Hızır gibi yetişti. Arabalardan atlara atladı, hooop esas kızımızı bir çırpıda kurtardı. Ferrari’ler, özel uçaklar, çiftlikler, entrika, yalan, dolan, avukat ne ararsan var! Hem de fazlasıyla .

Cesur pek cesur, gözü kara, kendinden emin, intikam aşkıyla yanıp tutuşuyor. Kanımca sonra sonra aşkından da yanıp tutuşacak. Genç kızların, orta yaşlı hanımların, yok yok her kuşağın favorisi Kıvanç Tatlıtuğ da hoş gelmiş. Sefa getirmiş. Bir ince Kuzey halleri mevcut. Yakışır. Kılık kıyafet, saçlar 10 numero 100 yıldız.

 

Adeta bir horse whisperer! Ama ne whisperer… Hayat kurtarıyor, at biniyor, alevlerin içinden geçiyor. Daha ne olsun ?

Yalnız bu  çiçekler sana değil kuzum. Yavaş gelelim.

Sühan su tanrısı mı demekmiş? Onu bunu bilemem ama Sühan tam bir tanrıça. Güzel kadın vesselam. İlk görüşte aşık oldu kızımız, bornozuyla oturup derinlere dalması ondan.  Gece yarısı Cesur’un evine gidip fenerle ortalık karıştırması da ondan. Daha ilk bölümden evlenme teklifi falan da aldı. Üstüne üstlük, reddetti. Ama haksız sayılmaz hani. Cesur’u gördükten sonra  sümsük Bülent’le hayat geçer mi? Geçmez elbet. Sühan’ın şanssızlığı babası ve korkunç ailesi. Ama onlara rağmen Sühan iyi kalmış .

Ata öyle değil, böyle binilir.  O kırmızı über seksi bluz, o şapka… Vay anam, vay babam...

Tahsin Korludağ pek sevimsiz. Sanırım tüm şehir adama gıcık oluyor. Bir astımı bir de metresi var. Evet karısı yok, nasıl metres olur diyeceksiniz ama Adalet Hanım’la ilişkisi taa evliyken de varmış.  Yaşam mottosu ilginç: “Benim topraklarımda bana ihanet eden it de olsa, at da olsa cezasını veririm.” Hem yaşlı hem huysuz bir amca. Tüm kasaba da onun.

Korhan ailenin eziği besbelli. Öyle ezik ki umudu Cahide’nin doğuracağı çocukta. Ayrıca ömrümde ilk kez uyku gözlüğü takan bir erkek görüyorum sanırım. Ne yapsa, ne etse, babasının gözünde akılsız. İlerleyen bölümlerde Korhan’dan beklentim büyük. Muhtemelen o battıkça Cesur çıkacak. Cesur, Tahsin Bey Amca’nın hep sahip olmak istediği ama asla sahip olamadığı oğlan çocuğu. Gruplaşma beklentimiz sonsuz, ezikler kısmı Bülo ve Korhan, Cesur ve Güzel’e karşı olacak belli. Cahide tek devam eder yoluna.

Cahide demişken; Cahide perende de atsa, amuda da kalksa olmayacak belli. Sevilmeyenlerden. Ama neyini sevelim bilemedim zaten. Jinekologdan çıkıp, köşedeki eczaneden hamilelik testi alan kaç kişiyiz şurda ? Ben şahsen Cahide’den korkuyorum ama. Elde etmek istediği şeyin peşinden hoyratça gidecek türden bir tip. Hep gizli kapaklı işler. Korkusuz bir kere. ‘Görümce, görmeyeyim ömrümce’ bir hali de yok ki Sühan’ın ? Ne istedin zavallı Sühan’dan Cahide? Neyse ki Cesur var.

Bülent annesini yıllar evvel gelinlikle bırakan adamın kızına aşık. Mihriban gelinlikle terkedilmiş. Bülent’le alıp veremediği o. Kolay geçecek türden bir maraz değil yani. Ortak nefreti kendisini Cesur’la aynı takıma koyar.  Şu kadere de bak. Gel gör ki  annesiyle aynı kaderi paylaşıyor Bülo. Sühan’ın hiç gönlü yok Bülent’te. Bülent reddedilmenin hırsını Cesur’dan çıkaracağını sandı ama çok kalleşçe hareket etti. Olmadı; otur, sıfır Bülent. Erkek adam mert bir şekilde gider yüz yüze halleder işini. Adamın üstüne kapıları kilitleyip ev yakmak da nesi?  

Hikayeye hızlı girdik vesselam. Yangınlar, attan düşmeler, ilk görüşte aşklar, tey, tey, tey . Önümüzdeki hafta aynı saatte Cesur ve Güzel izliyor olacağız, keyfimi kaçıracak olanın ağzının orta yerine tükürürüm.

Sevgiyle kalın!

 

MELİS ÜÇÜNCÜ

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR