Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Kariyer savaşları
Sezon: 1 Bölüm: 3

Hepimiz ciğerci kedisine dönmeden önce mutluyuzdur.

Patrick ve mesai arkadaşları üzerinde çalıştıkları bir oyunu başarıyla tamamladıktan sonra bunun şerefine bir kokteyl düzenlemişler. Patrick hayalinde yarattığı, sonra bilgisayara aktardığı ve pek tabii arkadaşlarıyla ortak olarak ortaya çıkardığı bir oyunun içerisinde gibi hissedeceği bu koktelyde gey olduğuna dair bahse girdiği ve şans eseri baş başa kaldıklarında asıldığı adamın aslında yeni patronu olma olasılığını aklına dahi getirmiyor. Böylesi şenlikli bir ortamda kimin aklına gelir ki böyle bir olasılık? Hele bir de acemi ve acemi olduğun kadar şanssızsan. Kaldı ki son dakikaya kadar patronu olacak herif de açık vermiyor doğrusu. Onca dert yanmaya, onca sohbet etmeye çalışmaya rağmen açık vermemesi ve sonunda patronu olacağının ortaya çıkması çok büyük dert gibi görünüyor Patrick’e. En azından patronu olma olasılığının diyelim. Şimdilik yeni patronun, Patrick’i ismi de oldukça manidar olan oyunun –Sınırsız- takımına alma olasılığı azalmış gibi görünüyor.
 

Dom, geri alamayacağı paranın arkasından göbek mi atıyor yoksa.

Bölümün en komik sahnesi ise Dom’un bir jimnastik salonunda bir sürü kadının arasında ultra komik bir ritimde dans etmeye çalışması... Artık Ethan’dan vazgeçmiş, parasının üstüne bir bardak soğuk su içmiş haliyle bu kadar neşeliyse bu adam, kime ne demeli bilmem! Bu haliyle beş parasızken bir restoran açacak olma fikri onu heyecanlandırmış gibi görünüyor fakat restoran dediğimiz şey para olmadan açılması imkânsız bir şey… Köpek kulübesi mi bu, iki direk tutturup dam çakabileceğin? Ona bile köpekler gülebilecekken hem de.

Agustin ve sevgilisi Frank ise dizinin romantik çifti. Hem de bir yabancıyla grup seks yapmışken. Agustin sabah kahvaltıları hazırlıyor filan derken, Frank bombayı patlatıyor: Agustin’in çalışmaları için bir galeri teklifte bulunmuş! Galerisinde sandalye, kapı ve mobilyalardan oluşan ucube (selam gönderdim sanırım?) bir tasarıma yardım ettiği patronu da sorun çıkarıp Agustin işi bırakınca –ne bırakış ama!- Frank’in teklifi pansuman gibi geliyor. Belki de Agustin için bireysel çalışmalar yapma vakti gelmiştir artık? Ama Agustin bu fikirde değil, bir kafede otururken şans eseri tanıştığı ve ‘seks işçisi’ olduğunu söylemekten hiç gocunmayan yakışıklı çocuk onun da kariyerine etki edecek gibi görünüyor. Belki de sakallıları çok sevdiği söylenen müşteriler, Agustin’i de sever, ama bir dakika buna Frank izin verecek mi acaba?
 
Agustin, seks işçisi arkadaşıyla tanışırken epey mutlu görünüyor.

Ciğercinin kapısında dolanan kedi formuna bürünen Patrick yatma teklifi imasında bulunduğu patronuna kendini affettirip ve bu olayı unutturup takıma girmeye çalışıyor. Çalışmayıp da ne yapacak ki? Tabii patronu da ona oldukça resmi yaklaşarak tüm girişimleri geri püskürtüyor. Ama Patrick vazgeçer mi? Seksten vazgeçer, takıma girmekten asla! Gururuna yediremez bir kere. Ama patron elinde internet kayıtları, kayıtlarda da Patrick’in girdiği arkadaşlık siteleriyle karşı cephe açınca gurur murur kalmıyor ortada. Yeni patron Kevin Matheson, Patrick’i yerle bir ettikten sonra nihayetinde ekibe aldığını söylüyor ama ölüp ölüp dirilen Patrick şaşkın şaşkın bakmaktan başka bir şey yapamıyor. Peki, Agustin’in de söylediği gibi Patrick ve Kevin sevişebilirler mi? Tengrim, bu hikâyede çatışmalar da, kıskançlıklar da, kızgınlıklar da, kısacası her şey seks üzerine kurulu gibi görünüyor.

Dom ise restoran açabilecek parayı aramakla meşgul. Gittiği saunada (belki de buhar banyosudur, bilemiyorum) tanıştığı zengin adam Lynn, bu konuda ona yardımcı olabilecek gibi görünüyor. Bununla beraber Dom, seks yapabileceği oğlanları da kaçırmıyor. Gördüğü anda peşine düşüyor, ki saunada olay aynen bu şekilde cereyan ediyor. Bu hikâyede neredeyse her şey seks üzerine kurulu demiş miydim, dememiş miydim?
 
Patrick'in oyunbaz, yakışıklı ve kepçe kulaklı patronu Kevin.

Kendini teslim olmuş bulan ve patronun kendisiyle onu takıma alana kadar alay etmiş olduğunun farkına varan Patrick ve patronu Kevin oldukça mantıklı bir çift olacağa benziyor. Dom önüne geleni kaçırmamayı başarırken, sanıyorum ki Lynn sayesinde restoran açabileceği umudunu daha da yeşertti. Agustin ise onca mutluluktan sonra seks işçisi olup olmamak konusunda kararsız gibi görünüyor. Peki, Agustin’i durdurabilecek Frank’in bu durumdan haberi var mı? Bilmem, belki de henüz yoktur.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR