Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Karaçalı gibi girme aramıza
Sezon: 1 Bölüm: 5

Masal tadında bir haftanız olsun…

Beni Böyle Sev son derece gergin bir bölümle karşımızdaydı bu hafta. Geçtiğimiz haftalarda Melda’ya olan sinirimi aktarmıştım hatırlarsanız. Bu hafta sinir katsayım, Ömer’in kaçırılmasıyla birlikte tavan yapmış durumda. Ayşem’in yerinde olsam çoktan onu oradan kovmuştum ama bizim kız sabırlı çıktı valla.

Orada Ömer kaçırılmış, kızın canı burnunda, ağlamaktan helak olmuş, Melda gelmiş başında bıdı bıdı “En az senin kadar Ömer için ben de endişeleniyorum. Hatta belki daha da fazla,” diye konuşuyor. İmkânı yok onu orada barındırmam. Vallahi billahi saçından tuttuğum gibi kapıya atardım. Sen kimsin de benim kocamı benden daha fazla merak ettiğini söylüyorsun kadın? Aa bak sinirlerim çıktı yine!


Ayşem iç ses “Başka zaman olsa ben bu kızı yolarım da şimdi kocam kayıp uğraşamam.”

Ömer’in bulunması için herkes seferber oldu, aslında akıllarda tek bir isim vardı “Menteş Kirmen”. Eda ve Nail Menteş’in yapmış ya da yaptırmış olma ihtimalini tartışırken Melda yine sinir katsayısını yükseltmeye devam ediyordu. İnsanlar can derdinde Melda yine et derdinde. Neymiş beden okuma eğitimi almış. Haluk Abi’ye “Aslında ne kadar Nail Usta ve Eda Hala ile ilgileniyormuş gibi yapsan da, beni düşünüyorsun,” dediği anda büyük bir “Hasbinallaaaahh!” çektim.

Ya bu ne diyor ya?

Menteş’in ofisini basmaya giden Nail Usta, Mazhar ve Haluk Abi adeta mahşerin üç atlısı gibiydi. O kapıdan içeri girişleri, hesap sormaları falan hayran kaldım resmen. Herkesin böyle arkasında duracak arkadaşlar, abiler, babalar olmalı. Menteş’in bütün oyunlarına rağmen ona inanmadı bizim üç atlı. Ama Ömer’in kurtulması için de kimden yardım gelirse gelsin kabul ettiler. Menteş çeşitli oyunlarla kendini temiz göstermeye çalışsa da herkes onun kim olduğunu biliyordu zaten.

Ömer ağzından tükürükler saça saça en büyük cezalarını verdi zaten.

Ömer’in eve dönüşüyle diğer bir sorun olan Elif Masal’ın başındaki “talih kuşları”nı çözme vakti gelmişti. Bitlenen Elif Masal için Fahriye’nin önerdiği şampuanla saç yıkama operasyonu başladı. Bitlerin kimden geldiğini anlamaya çalışırken gözler Melda’ya döndü. Bence de kesin o bitlidir, kesin.

Sizi severim ben Karatepe ailesi :)

Zeyno ve Tolga birlikte bir anket işine girdiler. İş bitiminde yurda gecikince, Zeyno Tolga ve Metin’i bırakmayı teklif etti. Aylin Zeyno kadar kibar olmadığı için kendini beğenmişlik edip Metin ve Tolga’yı kırdı. Buna sinirlenen Zeyno da arkadaşlığını gözden geçirme gereği duydu ve arabadan indi. Sonra Aylin özür dilese de bir işe yaramadı. Gidecek yeri olmayan Zeyno’ya Tolga sahip çıkıp yeni evlerine götürdü Zeyno’yu. Sabah Tolga’nın annesinin gelmesiyle ortalık biraz karıştı. Neyse ki Tolga anında yetişip müdahale etti.

Sevinç yaptığı kıskançlığın Mazhar ve Reyhan’ ı birbirine daha fazla yakınlaştırdığını anlayınca tam tersi bir politika uygulamaya karar verdi. Bu noktada “Çok muhabbet tez ayrılık getirir” atasözünü hatırlatmak isterim.

Sevinç kafasında planlar yaparken, hayat ondan habersiz Reyhan ve Mazhar’ı birbirine yaklaştırmaya devam ediyordu. Ömer’i arayan Mazhar, Reyhan telefona çıkınca ondan nefret etmediğini söyledi. O sırada Ömer Melda’nın oyununa gelip Ayşem’e kızınca Melda’nın bu aileye çok zararı olacağından emin oldum.

Melda krizini de sorunsuz atlatan Ayşem ve Ömer güne çok tatlı bir şekilde uyandılar.

İşte ideal eş, ideal uyandırılma şekli.

Mazhar elindeki mal varlığını Ömer’e vermeye karar verdi. Haluk abinin kafasında deli sorular…

Sevinç uygulamaya çalıştığı ters politikanın ilk adımını Reyhan ve Mazhar’la birlikte oturarak atmaya çalıştı ama sonuç facia.

Kaş yapayım derken göz çıkarmak deyiminin karşılığı

Mal varlığını Ömer’e vereceği için düğünü erteleyen Mazhar, aslında bunun bir başlangıç olduğunu biliyor ama yine de çaktırmıyordu. Melda kriz olmaktan çıktı diye sevindiğim noktada iğrenç bir acındırmayla Ömer ile Ayşem’in arasını bozmayı başardı. Ama ben inanıyorum ki bu sorun uzun sürmeden hallolacaktır.

Ayşem :(

Oldukça gergin bir bölümü daha geride bıraktık. Haftaya görüşmek üzere… Sevgiler.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR