Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Kara Ay: Kayıp ve Keder
Sezon: 4 Bölüm: 1

Geri dönülemez!

Çok uzun olmayan bir aranın ardından geldik Teen Wolf’un dördüncü sezonuna. Diğer sezonlarda neler olduğunu tam hatırlayamasam da dördüncü sezon bence içlerinde en güzeli olacak gibi duruyor. Bu diziyi nedenini anlayamadığım bir şekilde hala izlemeye devam ediyorum. Her izlediğimde de dizideki görsel efektlerle dalga geçiyorum; ancak itiraf etmek gerek ki dizinin açılış jenerikleri gerçekten çoğu “kült” diziye taş çıkartır. İşte dördüncü sezon için yapılan jenerik de, tam başa sarıp sarıp yeniden izlemelik. Yine de dizinin hakkını yemeyelim, oyuncuları ve hikâyesi gerçekten güzel ilerliyor. Müzikler deseniz MTV sağolsun, güzel şarkıları da eksik etmiyorlar. Özellikle de bu sezona çok sağlam bir giriş yaptılar.

Her ne kadar dizide geçen hiçbir mekânın ya da süper yetenekli türlerin adlarını bir türlü ezberleyemesem de gelelim bölümde neler olduğuna. Bölümü Lydia ve Stiles ile açtık. Lydia ve Stiles Derek’i bulmak için Meksika’ya, Caleveraların yanına gitmişler. Araya’nın masasında oturan Stiles ve Lydia, Derek’i almak için Caleveralara 50 bin dolar teklif etti. Bu sahneyi izlerken, “o adam 50 bin dolar mı ediyor!!” diye haykırmak istedim. Tıpkı Araya gibi ben de Stiles ve Lydia bu saçma planla, yalnız başlarına gittiler sansam da oldukça güzel bir sahne ile ekibin geri kalanının da mekanda yani barda olduğunu bize gösterdiler. Ekip kim mi? Hepimiz biliyoruz ki geçen sezon sonunda ekibin iki önemli üyesi Allison ve Isaac’i kaybetmiştik. Sanırım bu vesile ile Alison’un babası da gitti. Artık ekibimiz biraz daha yarım ama yeni gelen oyuncular diziye bu eksikliği de yaşatmadılar. Bilmem siz ne düşünürsünüz ama Kira ve Malia çok bomba iki karakter bana göre. Zaten kendilerini üçüncü sezonda da tanıma fırsatı bulmuştuk ama bu kadar ekip içinde olmamışlardı, özellikle de Malia. Kendisi tam bir yabanıl. Ancak bu ekiple, o da birilerine değer vermeyi ve arkadaşlığı öğrenecek. Bu gelişimleri izlemesi de bizim için çok zevkli olacak. Stiles ile olan durumu da cabası! Ben onları beraber çok sevdim.


Minicik göründüğüme bakma, kırar geçerim!

Dizinin dövüş sahnelerini beğenmesem de barda ortama ayak sağlama–özellikle de Malia ve Kira’nın- ve Araya’nın adamları ile dövüşme sahneleri çok etkileyiciydi. Araya tabii akıllı kadın, ne olur ne olmaz diye tüm mekanı “kurt boğan gazı” ile doldurmuş. Ekibimizin güzel dövüş sahnelerini izledik, hatta kazandıklarını da gördük ama iş kurtboğana gelince hepsi teker teker yere serildiler.

Ekip Derek’i bulmak için Meksika’ya gelmişti ama Caleveralar da Derek’i, daha doğrusu Derek’i kaçıran kişiyi arıyorlardı. Malum Caleveralar avcı. Derek’i de ancak çok güçlü birisi yani “dişi kurt” kaçırabilir. Avcılar da kurtların soyuna son vermek istediklerinden dolayı Derek’i bulmaya kendilerini adamışlar. Scott’ın bunu anlaması çok uzun sürmedi. Derek’in onların elinde olmadığını anladı anlamasına ama Araya çoktan Lydia hariç ekibin tüm kalanını tutsak etmişti bile.

Hepimiz biliyoruz Lydia "ölüm meleği". Araya da onun ve güçlerinin hakkında daha çok bilgi edinmek için Lydia ile bir yemek yedi ve Lydia’yı güçlerini kullanması için zorladı. Vallahi doğru söylemek gerekirse, ben de çok merak ediyorum bunu.

Derek’i kaçırabilecek kadar kim güçlü?

Buraya kadar Araya’nın amacını hiç kimse anlayamamıştı. Bu dizide karakterlerin süper güçleri hakkında o kadar az şey biliyoruz ki, her bölüm yeni bir özellik çıkartsalar hiç birisi bize saçma veya mantık hatası olarak görünmeyecek. Meğer Araya Scott’ı zorlayarak Derek’i kaçıranı bulmak istiyormuş.

Sonunda Scott kendisini zorladı ve Kate’in Derek’i kaçırdığının kanıtlarını kafasında birleştirdi. İşte bu noktadan sonra Araya bizimkilerin yanına, geçmiş sezonlardan tanıdığımız (ama nereden? Bunu hatırlayamadım pek işte!) Breaden’i vermişti. Breaden’in rehberliğinde ekip “kilise”ye doğru yola çıktılar.

Kate… Allison’ın halası!

Kilise yolunda Kate’in nasıl ölmediğinin hikayesini ise Scott’tan dinledik. Meğer Kate Peter’in tırnaklarının çiziği ile öldüğü için kurda dönüşmüş. Bir alfanın tırnak izi ile öldüğünü duyan Caleveralar ise gelip Kate’i morgtan almışlar. Alfanın dönüştürdüğü bir kurdun ölmesinin tek çözümü ise kendi kendisini öldürmek olduğu için Kate’e bir bıçak vermişler. Kate tabii ölmek istemediğinden dolayı numara yapmış ve oradaki herkesi öldürüp, zebellah gibi başına çöktüğü Hale ailesinin peşine düşmüş. Yavrum, siz neden kavga ediyorsunuz? Oysa ne güzel de anlaşırdınız. Savaşmayalım rica ederim artık!

Yabaniyim ama arkadaşlarımı korumasını da bilirim

Arabalarının “bir şeye“ çarpması ile arabayı tamir için yolda beklemek zorunda kalan Stiles, Malia, Kira ve Lydia, Scott’ı önden kiliseye yolladılar. Ancak, gerilim biter mi? Bitmez. Yolda bekleyen ekibimizi gözetleyen, yine adını bilmediğim bir canavar vardı. Malia, maviş gözlerini çıkarttığı gibi canavarın peşinden gitti. Yeni dans arkadaşı Kira da peşine düştü ancak yeni yaratığı yakalayamadılar.

Arabayı tamir ettiklerinde, yazmadan geçmek istemediğim bir sahne yaşandı. Sonunda birisi Stiles’a güzel hissettirecek bir şeyler söyledi. Kaç sezondur nedir bu çocuğun çektiği Lydia aşkından? Yeter artık. Bizi bıktırdılar, kendileri bıkmadılar. Madem yapmayacaksınız, ben çoktan Stiles ve Malia’yı beğendim bile. Artık çok geç!

Neyse, Stiles’ın Malia’ya toplumda yaşama kurallarını öğretmesi ve onu idare etmesi, Malia’nın da Stiles’ı asla arkasında bırakıp, onsuz bir yere gitmeyeceğini söylemesi çok şirin değil mi? Eğer bu elektriği alamadıysanız, birkaçbölüm daha bekleyin, alacağınıza eminim!

Bu arada Kiliseye ekipten önce ulaşan Scott ve Breaden,kilisede ismini ve cismini tanımlayamadığım bir cisim tarafından saldırıya uğrasalar da Derek’i buldular. Buldular da nasıl buldular?

Derek candır! Genç Derek daha da candır.

Sonunda ekibin de gelmesi ile son sahne herkesi şok etti, değil mi? Bence etti. Derek’i buldular ama Derek’in gençlik hali ile karşılaştılar. İşte Derek’e bu arada ne olduğu ise gelecek bölümlere kaldı sanırım. Büyük bir heyecanla neler olacağını ileriki haftalarda göreceğiz.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR