Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Kalıp çok önemlidir!”
Sezon: 1 Bölüm: 35

35 bölümü geride bıraktığımız bu hafta ne kadar çok insanın isyan bayrağı çektiğinin farkındayım bu yüzden kendi kendime dedim ki bu yazı bunun için olmalı. Çoğumuz  farkında değiliz bize anlatılmak istenen şeyin, ince ince işlenmeye çalışılan şeyin güzelliğinin. Sitem etmekte haklı olduğumuz konular da var, onları da konuşacağız. Bölümün ortalarında Sadri Usta "Kalıp çok önemlidir," demişti; işte mesajımız burda saklı aslında. Bence bu bölüm her şeyin şekil aldığı, belli bir kalıba girmeye başladığı, havada asılı kalanların yavaş yavaş yerine oturduğu bölümdü; çok da sağlam temellerle çok keyifli bir yola girdiğini düşünüyorum, umarım yanılmıyorumdur.

Öncelikle gitmekte olan Defne'ye Ömer'in dış sesiyle "İyiydik aslında.. sindin evin heryerine," derken iç sesinin "Nereye, daa karpuz kescediik," diye bağırdığını hepimiz duyduk. Sakarlıklarına, şahsına münhasır tavırlarına bizi, hatta Ömer İplikçi'yi bile alıştıran kızımız her şeyin tam da ortasında Külkedisi misali, ama ayakkabı yerine açık bıraktığı dolap kapaklarını, yaptığı alışveriş listesini, belki bir kaç parça eşyasını unutup gitmişti.

Gitmeden evvel bir sorusuyla bu sefer gocunmadan yaralarını gösteren, o Simurg’un hikayesini anlatan, "Mavi saçlı kız" diye adeta sayıklayan Ömer'i dinlerken beynimde Suskunlar'dan kalan şu sözler yankılandı "Mış gibi yaptım ben hep. Güçlüymüş gibi. Canı hiç yanmazmış gibi. Yaşıyormuş gibi." Özetlemişti sanki Ömer'in Defne'den önceki hayatını bu sözler. Defne de Ömer'in  hayatına ufak bir dokunuş yaptı o Simurg’u çerçeveleyip duvara asarak. "Geçmişinden kaçma! Kaçtığın her neyse asla peşini bırakmaz. Korkularını, yaralarını kaçarak iyileştiremezsin. Sen üstüne yürümelisin ki onlar birer birer kaybolsun," dedi ama siz duymadınız ben duydum :)

Koriş'in melekleri

Bölümler boyu beni hep güldüren doğum günü diye dünyaya kırmızı alarm verdirten, kendisine "SÜRPRİZ" doğum günü hazırlattıran, boyu kadar hediye listesi yapan, kendisi için çekilen videoya dublaj yapıp bir de bu videoyla gözyaşlarına hakim olamayan Koriş'in bile bu bölüm verdiği birden çok mesaj vardı mesela. Ben onun senede üç kez doğum günü kutlayıp bunları isimlendirmesine takıldım en çok. Defne'nin Ömer'in hayatına ilk girdiği zamanlarda kutlanan doğum günü yarı finaldi; benim "Kalıp Bölüm" olarak adlandırdığım bu bölüm, ikinci doğum günü eleme gecesi ve bir sonraki doğum günü büyük final. Yani Ömer'in sırrı öğrenmesi mi acaba diye düşünmeden edemiyorum. İkinci mesajını da Defne'ye Ömer için "Kocan" diyerek verdi aslında. Bunun altında Koray işte deyip geçemeyeceğim bir şey yatıyormuş gibi bir his.

1 2 3
L'Appel du vide
02/03/2016 09:09
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR