Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
"İyice gömdüler mi? Hortlamasın bi daha"
Sezon: 3 Bölüm: 53

 

Merhabalar...

Bayram tatili nedeni ile 52. bölüm ÖzetliYorum'u yapmamıştım, 52 ile 53'ü beraber atomlayacağım.. Ar yu rediyy??

Baran: Canısı bu hafta da en üstte. Çümkü 52. Bölümde ciğerimi yaktı. Çümkü onun kadar acısına inandığım başka karakter YOQ!! Kusura bakmayın da diğer hepsi ŞOV peşindeydi. (alkjshgfdghjsklaşk şaka şaka) Diğer çocukları babalarının koynunda uyutup Baran'ı odasında tek başına hıçkıra hıçkıra ağlattınız ya; ''adınızı kappe koydum bırraakk hep öyle kalsın, size tek bir dileğim var Allahınızdan bulasınız!!'' (Bir ara bi' İbrahim Erkal vardı n'oldu ona?) Ulan o nasıl zalimliktir yaa?? Yeminle aklıma geldikçe hala gözlerim doluyor.. :((( Murat'a ettiği bütün sitemlerde yerden göğe haklıydı Baran'ım. Sonuç= Vicdan yaptırıp uçurum kenarına gelmek. Yavaş gelin yavrucağın üstüne. ''Dokunma Oğluma! Dokunma Kardeşime! Dokunma Yavruma!'' deyip üç bölümde piçak çekme raddesine geldim ulan! Bu ne ayol? Tokadı basıp duruyorsunuz çocuğumun yüzüne. Baran'ı ekranda gördüğüm anda direkt gözlerim dolmaya başlıyor. İçim kıyır kıyır oldu YETEEEHHEEERRR diye bağırıcam o olcak. Murat, Baran hakkındaki gerçekleri söylemeden öldüğüne göre demek ki Baran mevzusu geri plana atılıyor. Hayırlısı be gülüm iki sezon bekledik, yine bekleriz. :(Kendal: Çok güzel dokundurma yaptı bu hafta. ''Esasoğlan geldi Kendal Taç'a çıktı,'' diye. Aşkolsun be ağam sen bizim has adamımızsın. Neyimizi gördün de sitem ediyorsun? Yaa böyle işte ''Sen Murat Murat dersin, cenazeni Kendal kaldırır!'' (ahahahhaha) Valla Kendal'ın plase olduğu şu üç bölümde sıkıntıdan kendimi kesme raddelerine gelip gelip geri döndüm. Bikauuğğğzzz Murat is So Boring! “Gider ayak hadi bari o öne çıksın,” dediğiniz için Kendal da papağan gibi “Durun siz duruun, benden korkun,” deyip deyip durdu. Kendal'ın işlevsel olmadığı bölümler sıkıcıymış bunu anladık, iman ettik yani. Ya bir de Kendal ve Fırat'ın fıstık üstü yuvarlanma sahneleri niye vardı? Amaç neydi yani? '”Yavuz Bingöl de az gözüküyor kaç haftadır, o da accık görünsün,” diye yazılmamışsa ben de terbiyesizim. Ahahahhaha yeminle o abuk subuk itiş kakışı seyrederken ben utandım. Fırat'dan Kendal'a rakip olmaz gençler, baştan söyleyeyim. Bak Selman Ağa ile Cemal güzel ikili. O yürür yani, ben seyrederim. Selman Ağa karizmatik bir adam çünkü. Sonuç olarak Kendal'cığım az olunca dadım duzum kalmadı vesselam. He bu arada Kendal'ın bölüm sonunda avluda herkese verdiği ayar çok yerindeydi. Tamam Ağam kötülüğün dozunu kaçırabiliyor ama ne yapacaksa aşikare yapıyor.
 


Murat: Kendisini bir türlü sevemememden midir nedir, sezon başladığından beri hep ağzımın tadı buruk buruk böyle muşmula yemiş gibi oldu üç haftadır. Çok şükür öldü gitti de kurtuldum. Vampirli zombili dizilerdeki ruh emiciler gibi Karagül'ün bütün heyecanını üç bölümde öldürdü resmen adam. Brravvo valla tebriks!! İşimize gücümüze, entrikamıza bakalım artık ayol. Hayır adamın ölmesine veya öleyazmasına bile zerre üzülmediğim için Kasım'ın Özlem'i salavatlaması gibi “Yav he he,”diye diye seyrettim resmen. (Biliyorsunuz ben de yalan dolan, cınımçoktatlıçıkmışsın tarzı yalakalık olmaz neyse o, yani.) Bana göre Murat hikayenin dış gebeliğiydi. Bir hayrı dokunmadan cavlağı çekti gitti. Yok beyninde kan pıhtılaşmış da, yok yaşadığını söylemeden sessizce ölecekmiş de bilmem ne... Zerre üzülmedim valla. Bari Ebru'ya Baran'ın kendi oğlu olduğunu söyleyeydi. Meeehhhh... Yarım kalan hikayelerin katilisin Murat! İyi ki öldün Murat! Seni hiç sevmedim Murat! Babanı tanısam eminim onu da sevmezdim Murat!

Kadriye: Piremses'im bu vartayı da atlattığına göre karada ölüm yok ona. Ayhhh Murat’ı sevmiyorum ya, Kadriye de sevmesin istedim hep. Allahım bir karakterden nefret ediyorsam ve sevdiğim başka karakter o nefretliği seviyorsa nasıl uyuz oluyorum nassıılll.. Kelimelerle anlatamam. Kadriye’ciğim; senin gözbebeğin Kendal, you know!! Bir daha Murat'ım falan demiyorsun okkeeyy?? Murat'ım da Murat'ım dedikçe benim bile zoruma gitti üç bölümde, Kendal kıskanmaz mı? Kendal'cığım haklıymış valla hasetlenmekte. Neyse Murat öldü gitti de artık piremsesim de normale döner.

Ebru: Arkadaşlar Ebru Murat'a her söylediğinde haklı olduğu için yok sonra söyleseydi de yok zamanı mıydı gibi savunmaların hiçbirini mazur görmüyorum. Burada bir anlaşalım. Murat Efendi gizemli adam olacağım tribine gireceğine zaten öleceğini biliyordu madem “dan dan dan” diye her şeyi söyleseydi. Nedir yani? Kadının bütün hayatı baştan ayağı yalandı ayol. N'apsaydı? “Yiğidim Murat'ım!” diye boynuna mı atlayacaktı? Atlasaydı bir daha da Ebru'nun yüzüne bakmazdım valla ben. Ohhhh iyi yaptı. En azından söyleyeceklerinin hepsini söyledi ve “Seni boşayacağım,” deyip yıllarının hesabını aldı.. Ebru’cuğum ben arkandayım bebeğim, sen haklıydın. Ergen Ada'nın çemkirmelerine takılma sen. Yoluna bak aşkısı. Fırat'a da çok bel bağlama kuzusu, Kendal sana nefes aldırmaz zaten, güçlü dirayetli bir şekilde savaşa hazırlan.
 


Narin: Biliyorsunuz en son ÖzetliYorum'um da Baran konusunda artık bu adıgüzelin yanında duracağım demiştim. Kararım hala değişmedi. (dönekliğimi bildiğiniz için söyleyim dedim ahhahha) Narin çok naif değil mi ya? Adına bu kadar yakışsın valla pes! Oğuz'a aşkını itiraf etmesi “Seni seviyorum, beni bırakma,” demeye çalışmasına kalpkalpkalp... Narin gibi bir kapalı kutudan beklenmeyecek bir adımdı. Senelerce Murat uyuzunu bekleyip sevmiş, Oğuz'un aşkına karşılık vermesi başlıbaşına büyük olay, net. Önceleri Baran'ı darlamasına gıcık oluyordum ama şu an onunla beraber Baran için endişeleniyorum. Kuzu yaaa.. Kimsesiz olmak neymiş tepeden tırnağa hissettiriryor valla. Oğuz'un gitmesine engel olmak için büyük büyük adımlar atmaz ama “Seni seviyorum,” demesi zaten Narin için büyük bir adım. Hani belli eder ama söylemez asla denilen bir karakterde çünkü. Yürü be Adıgüzel kim tutar seni..

Özlem: Yavrucuğum nasıl üçbuçuk atıyor ya. Valla Özlem’i pervasızlığından dolayı sevdiğim için Kendal'ın salvolarından bir şekil kurtulacağına eminim ben. Özlem işini bilir ayol. Ayrıca gözden çıkarılamayacak kadar sağlam bir karakter Özlem. Kendal'ın tehditleriyle pısıp kalacak kadın mı ayol. Yine üste çıkarır kendini inanıyorum ben ona. Bir süre pısıp korkacak ama o kadar da olsun. Aslında Sibel ile elele verip Kendal'ın defterini dürse nasıl bomba olur valla.

Oğuz: Bebeğiiim; Murat uyuzu ortaya çıktı diye hemen pes etmeni sana YAKIŞTIRAMADIM!! Ayıp ettin aşkısı. Tamam tayini durdurur kalırsın da en ufak bir sarsıntıda gitmek ne demek ayol? Narin daha cesaretli senden, kusura sorrry yani. Şimdi aklını başına topluyorsun ve Narin çiçeğimin elinden sımsıkı tutuyorsun tamam mı? Bir daha olmasın böyle korkaklıklar. Ayrıca tıraşsız sivil giyimli Oğuz kalp ben. :)))


''Öbür bölüme üniformaları yine çeker üstüne ama spor giyinen Oğuz'u belgelemek lazım ^.^''

Sibel - Kasım - Ayşe: Murat öldüğüne göre bu fıstıkellaların hikayesine de inceden bir dalış yapsak diyorum? Hani bir sürü ekmek çıkar o hikayeden diyorum. Bu yüzden unutmayalım arkadaşlar, nimete nankörlük yapmanın alemi yok.

Ada: Biliyorsunuz Ada'yla yıldızım bir türlü barışmadı benim. Atarlı giderli asi kız falan da bana böylesi dokunuyor be annem! Bu atarın giderin bir tutarı olsun diyorum, o da yok. He Ada babacı bir kız, o konuda kesinlikle lafım yok. Babasının ölümünde bu kadar cozutmasını çok görmüyorum. Daa, boku da çıkmasın yani. “Ben atarlıyım taaam mıığğ!!” diyerek her çemkirdiğinde televizyona tükürmeye başladım artık ben ayol. 
Öeeh yani... Bu da kafa arkadaşlar. O sesi bir tık kısılsın yani. He bu arada Emine Tokadı bastığında OHHHH diyenler toplansak dünya barışını getirebilir bence. ;)) Atar gider yapmak çemkirmek başka şey terbiyesizlik yapmak başka şey. Nasıl iteklersin sen ayol kadını? Valla Emine kanatsız melek olduğu için sadece tokat attı. Ahahhahah Özlem'e yapaydı o hareketi de ben de görseydim atarının içine kaçmasını. Ada'yı genel drama izleyicisinin nefret ettiği karakter kıyılarından artık bir alın. Söylemeden geçmiyim Ada'ya bu kadar gıcık olmamı sağlayan Ayça Ayşin Turan bebeğim de tebriklerin en büyüğünü hak ediyor. Yürü be Ayça'm. :))

Maya: Ada'dan böğğk getirenler kulübüne hoş geldin Maya'cığım. Hadi ben kırk kat yabancıyım en fazla basarım kumandaya geçer giderim de senin ikizin be annem sen nasıl kaçacaksın? (ahahahhaha) Zaten kaçma da; ben takılıyorum. ;) Serdar tek başına ehlileştiremeyecek galiba Ada'yı ben buna iyice kâni oldum, senin de yardımların lazım şekercim. Elini dilini korkak alıştırma bas ayarı, bas bas bass!! Maya'nın artık sesini yükselten baskın genç kız olmaya başlaması nayyss.. Güzel hareketler bunlar. Ergenlikse Maya da ergen, ölüm acısıysa o da çekiyor. Yükselerek de akıllı uslu olunur. Söylemeden geçmiyim babası öldüğünde Maya'nın balataları yakma sekansı çok iyiydi. İlayda Çevik bebeğim de çok çok güzel kotarmış. Yürüyedur fıstığım. :)))

Asım: Bakın senarist abim, ablalarım Kendal eğer ki bu ihbar etme mevzusunda Asım'ı bir hırpalasın, elimden çekeceğiniz var. Çocuğum nasıl korkuyor ya, rüyalarına kadar işlemiş korkusu. :((

Melek: Murat'ın asıl ölüm sebebini bildiği için Kendal'ı öttürür mü bilmem ama kabuklarını kırmasına bayılıyorum ben. Yeni sezon benim içim 54. bölümden başlayacağı için bu sezon da aşık olan, okumak için çabalayan, kimseye kendini ezdirmeyen bir Melek görmek istiyorum ben artık. Murat uyuzunun bir hayrı dokunduysa Melek'e dokundu galiba.. İyi bari bir işe yaradı.

Sonuna kadar sabredip okuyan herkesin gözlerine sağlık...

54. bölüm Fragman: 
 
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR