Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
İntikam soğuk yenen bir yemektir!
Sezon: 1 Bölüm: 7

Öp beni büyük aşkım, büyük aşkım.

Tahmin ettiğiniz gibi bu bölüm, geçen hafta atılan felaket tohumlarının meyvelerini toplamakla geçti. Geçen haftadan beri Gülru'ya kafayı takan Gülfem'in şerri ve Yonca'ya alınan 70 bin dolarlık kolyenin Hekimoğlu ailesinde yarattığı hiddet yarıştı diyebiliriz.

Doktor civanım Ömer Hekimoğlu, Gülru'yu gördüğü her köşede teselli ederken, yüreklendirirken veya sadece sohbet ederken her seferinde Gülfem'e yakalandı. Çok lazımdı. Gülfem sürekli anaokulunda sevdiği çocuk başka bir kızla oyun oynuyormuşçasına alt dudak büzük ama nefret saçan gözlerle kameralara yansıdı. Heyhaaat! Gülfem'in şerrinden hemen kaç sevgili seyirci. Ben gerçekten korkmaya başladım, çünkü bu nefreti enerjiye de dökmeye başladı.

Tabii ben Gülfem Sipahi'den böyle bir çakallık çıkacağını düşünmedim yani benim saflığıma verin. Bu hareketiyle resmen benim de ufkum açıldı. Daha kendisinden ne bombalar gelecek Allah bilir. Ama ben nasıl Gülfem'den böyle bir hareket beklemediysem, Gülfem de Cihan'ın bu durum karşında kafasında bardak kıracağını tahmin edememiş demek ki. Gülfem'in resmen bütün cihanı karşısında estirip, kardeşi Cihan'ın odasından sanki hünkar huzurundan çekiliyormuşçasına korkuyla ve geri geri çıkması “eyy adaletin bu mu dünya?” dedirtti bana.


Ne dedin sen, ne dedin sen? Çaaaat!

Gülfem müzayedeye Gülru'yu da yardım etmesi için çağırdı. Acaba bunun altından ne çıkacak diye düşünürken hoooop kapının önüne gelen arabanın şoför mahalinden Mert efendi çıkmasın mı? Valla çıksın. Entrika güzeldir. Daha bölüm başlar başlamaz zaten Gülfem'in tüm kılıçlarını kuşandığını fark ettik. Her bir hareketi, sözcüğü, mimiği resmen hırçınlık kokuyordu.

Şofeeeeer, şofeer!

Gülfem müzayedeye Ömer'in arabasıyla gitti. Gülru ve gıcık asistana ise Mert ile gitmek düştü. Yolda türlü şebeklikler, arabadan indirmeler. Sonunda tabii ki saftirik kızımız Gülru Mert efendiyi affetti gitti ama yine de her şeyin daha tam eskisi gibi olmadığının sinyallerini aldık. O bana yetti. Yeter artık barışmasınlar diyorum. Ömer&Gülru diyorum. Resmen zamanının ZeyKer cileri gibi oldum. Ben böyle dedikçe Gülfem Ömer'e daha fena yapışıyor. Azcık gurur azcık! Ama hırstan oluyor tüm bunlar. Geçen bölüm magazine düşen Gülru&Ömer fotoğraflarını unutturmak için Gülfem, müzayedede Ömer'in dudaklarına yapışıveriyor! Heyhat!

Diğer ana konu ise tabii ki Yonca Hanım’a alınan 70 bin dolarlık kolye. Heceleyerek ifade etmek istiyorum. Yet-miş bin do-lar-lık kolye! Kolyeyi sırasıyla Çiçek, Gülru, tabii ki Mine gördü. Yonca'nın başı bu kolyeyle nasıl belaya girecek derken ünlü playboy Taner Hekimoğlu'nun Cahide Sultan’ı olaya el attı ki bence geç kaldı. Bu arada söylemeden geçmek istemiyorum Arsen Gürzap, Cahide Sultan rolüne biraz daha sertlik katmış gibi geldi bana. Yani en azından bir önceki oyuncu sevgili Serap Aksoy bir tık daha naif davranıyormuş gibi hissettim, takdir sizin.

Haspam Yonca kolyeyi takıp iş yerine gitmesin mi? Bence gitmesin ya, o kolye o kızda ne arıyor? Federaller yakalayın şu kızı! Ömer'i ziyarete gelen Cahide Sultan da kolyeyi Yonca'nın boynunda görmesin mi? Federaller yetişin kavga var! Yonca da tüm şirretliğiyle kolyeyi geri vermeyeceğini ifade etti ki kurduğu Yonca Hekimoğlu olma hayallerinin kapılarını kendi kapattı. Tabii hikayeden bir hamilelik haberi çıkmazsa! Ama çıkarsa Yonca zaten yine bitti. Yani anlayacağınız Yonca freni patlayan kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor bakalım hangi falsosundan patlayacak?


Vermicem, vermicem. O kolyeyi geri vermicem.

Gülfem sadece kurduğu kumpaslarla değil artık sözcükleriyle de Gülru'yu yaralamaya niyetli. “Ben istemezsem, sen görünmezsin,” dedi. Yani Gülrucum umurumda değilsin, benim modacım falan da olamazsın, özellikle Ömer den uzak dur, gerekirse saçını başını yolarım mesajını verdi ama Gülru işte acaba bu eziklemeler o bünyede ne zaman hırs yaratacak, meçhul. Ömer'in “Hayal et ve çiz,” Gülfem'in “Görünmezsin,” aşağılamasıyla Gülru'nun çakralarında bir açılma olurmuş gibi oldu ya da benim içim geçti rüya gördüm. Ay artık bir kendine gel güzelim rica ediyorum, şiştim!

Mine'nin dizide en bela insan olduğuna dair işaretleri aldık biz. Kız sınır tanımıyor. Kolyeyi gördü, evi boş bulunca hooop çantaya attı ve gitti. Beni burada asıl düşündüren kolyeyi bulamayan Yonca'nın ortalığı nasıl kana bulayacağı. Cahide kolyeyi isteyecek, kolye yok, sattı sanacaklar, Yonca Gülfem'i suçlayacak falanlar filanlar. Yani en azından benim senaryom bu.

Müzayedede satılan Gülfem'in çantasından geçen bölüm Yonca'nın kaybettiği kimlik çıktı, iyi mi? Hadi ruj muj çıksa hedef belli değil de, hırsızın evde kimlik unutması durumu bu yani. Amatörlüğün böylesi. Hani en birinci sendin Yonca, n’oooldu? Federaller yakalayın bu kızı! Bu varan bir. Tahminim varan iki kolye, varan üç ise olması muhtemel bir hamilelik durumu.


Az kaldı, gözümden ateş çıkarıcam.

Zaten bölüm başından beri Gülru'ya bilenen Gülfem, bu çanta ve kimlik durumundan büyük arızaya bağlayacak, olaylara Salih Baba da dahil olacak ve gelecek bölüm tadından yenmeyecek bence.

Eeey seyirci, nasıl, bu kadar entrika yeter mi?
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR