Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Herkes değişmeyi öğreniyor
Sezon: 1 Bölüm: 2

Kabul edelim, bu jenerik olmamış.

Selfie ikinci bölümüyle ayakları yere basmaya başlayan bir dizi oldu. Pilot bölümde süper kahraman gibi övülen Henry’nin de bir şekilde düzelmesi gerekliliği ön plana çıktı ve hikâye daha güzel bir noktaya ilerlemeye başladı. Un-Tag My Heart adlı bu bölüm kesinlikle ilk bölümden daha başarılıydı.

Dizide internet ve sanal dünyadan sıkça göndermeler olmaya devam ediyor. Bu bölümdeki Sup ve Facebook muhabbeti ile Hangi Game of Thrones karakterisin (Bu arada Henry’nin quiz sonucu tabii ki Sansa Stark çıktı :)) Buzzfeed quizi karakterlerimizin analizine ışık tutan eğlenceli detaylardı. Selfie, iletişim problemleri yaşayan ve sağlıklı ilişkilerden uzak karakterler sunuyor bize.

Bölümün başında yine popüler bir şarkı vardı. Ses yüksekliğinin ayarı iyi olmasa da Ingrid Michaelson’un Girls Chase Boys’u fena bir seçim olmamış. Bu bölümde ortaya çıkan yeni jeneriği pek beğenmedim. Aslında dizinin adı Selfie yerine başka bir şey olsa daha iyi olurdu diye düşünmekteyim.

Bölümdeki ana konu ofiste giyim tarzı konuşulan Eliza’yı gören Henry’nin ‘iyileştirme operasyonu’yken Henry’nin Facebook’la imtihanı oldukça eğlenceliydi. Eliza, Henry’den Freddy konusunda yoklama (booty call: sadece yatmak için mesajlaşma ya da arama) ile dürüst bir ilişki arasındaki farkı öğrenmeye başladı. Zira Freddy her “sup” mesajı attığında yatakta buluşan bir ikili olmuş. Henry de Eliza’ya olayın sadece cinsellikten ibaret olmadığını, hobi ve ilgi alanlarına yönelmesi gibi tavsiyelerde bulunurken kendini yeniden keşfetmeye başladı.


Dünya üzerinde Facebook’u olmayan ender insanlardan Henry Higgis Facebook’a kaydoluyor.

Henry, Eliza’nın daha önceki bahisleri bir yana, ofistekilerin de dalga geçmesi sonrası Facebook hesabı açmaya karar verdi. İlk arkadaş talebinin annesinden gelmesi de Facebook’a alışma süreci karar komik bir ayrıntıydı. Kendini sabaha kadar Facebook’un zaman tünelinde bulması bu gibi platformların bu mecralardan bu kadar uzak birini bile kendine bağlamasına güzel bir örnekti. Mobil uygulamadan bile Eliza sayesinde haberi olan Henry, Eliza’nın eski sevgililerini araştırmamasıyla ilgili önerisini dinlemeyince kendini eski sevgilisinin bebeğini emzirirkenki fotoğrafında etiketlenmiş olarak buldu. Etiketi Eliza’ya kaldırtsa da eski sevgilisinin evine giderek yüz yüze özür dilemeyi tercih etti. Bu ziyarette kendini işe kaptırıp ilişkilerine ne kadar değer verdiğiyle ilgili bir aydınlanma yaşadı.

Eliza’nın yeni hobisi: Bryn’nin altın kızlarıyla kitap kulubü (Makaronlar ve pop-tart harika görünüyor).

Bu sırada hobi edinmeye çalışan Eliza, hipstervari takılan Bryn’nin kitap kulubüne sadece sekiz sayfa okuyarak gidince, Bryn’in kısaca tarifini verdiği pop tartı da yiyemeden kapı dışarı edildi. Dondurmacıya gidip Charmonique ile ‘booty call’ muhabbeti yapınca mevzuyu kendi bildiği eski yöntemle çözmeye karar verdi. Ancak -bence çok gereksiz bir şekilde- hafif bir araba kazasının ardından kanalizasyon deliğine düştü ve evrenin ona verdiği işaretin hedefi oldu.

Facebook’ta dolaşan Henry, Eliza’nın hastane selfielerini görünce soluğu hastanede aldı. Eliza’nın sağlığıyla ilgili endişeli halde konuşurken Freddy gelince Henry’nin durumu kıskanır bir hali olduğunu gördük. Freddy’nin ilk defa Eliza’yı eve götürmekten, hatta dışarıda ilk kez birlikte olacaklarından bahsetmesi Eliza’nın hoşuna gidince Henry’ye yol göründü.


#Selfie queen Eliza @hastane

Bölümün sonunda yine bir tag hadisesi yaşayan Henry, Facebook hesabını kapatarak rahatladı, Eliza’yı kontrol için saat başı uyandırma görevini üstlenen kişi oldu. Eliza ile Henry arasında romantik bir durumlar olacağı belliydi, ancak henüz bunun tohumları atılıyor diyebiliriz. İkisinin rahatsız edici karakterler olduğunu biliyoruz. Bir yandan da birbirlerine tavsiyeler veren iki iş arkadaşı olarak da kalsalar fena olmazdı diye düşünüyorum.


Charmonique. Bir dakika görünse bile yetiyor. Oğlunu da unutmayalım.

Dizide en sevdiğim karakterlerden biri kesinlikle Charmonique. Bryn ve tayfasının da diziye ayrı bir renk kattığına şüphe yok. Bu arada ofisteki yardımcı karakterlerin, Charmonique dışında, pek olmamış olduğunu söylemek gerekiyor.

İlk bölüme gore reytingler düşmüş olsa da Selfie, ilk bölümün ardından hikaye açısından iyi bir çizgide gibi görünüyor. İlerleyen bölümler dizinin kaderini belirleyecek ve hep birlikte göreceğiz.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR