Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Hazal, İstanbul’un ‘it girl’ü olmalı
Sezon: 2 Bölüm: 57

Geçen bölümü ve yazıyı Hazal’la kapatmıştık. Tabii ki yine ondan başlayacağız. Son birkaç özettir çeşitli bakımlardan eleştirdiğim Hazal’la ilgili birkaç kelam etmek istiyorum. Bu dizideki yazılması en zor karakterlerden biri şüphesiz Hazal’dır diye. Karambole gelmiş bir ergenlik, yeni bir ailenin parçası olmaya çalışmak, ardından annenin kaybı. Bu kadar olayın üzerine de inişli çıkışlı bir ruh hali normal geliyor. Yine de Hazal’ın hareketlerinde bir derinlik göremiyorum. Çok iyi işlenebilecek bir cevherken, çok basit, anlamsız, saçma olay örgülerinin içinde kaybediyoruz karakteri. Kapıdaki korumadan, Dilara’nın bebeğine kadar çok geniş bir yelpazede çevresindeki insanlara karşı aldığı tek ve sığ bir tavır var. Artık ikinci sezonda bu sığlığı anlayamıyorum. Seyircinin nefret ederken sevebileceği; ne yaparsa yapsın belki birazcık hak verebileceği bir karakter. Mesela yaşı ve arzuları itibariyle İstanbul’un ‘it girl’ü olması gereken bir kız. Artık Hazal karakterinin oralara doğru yol alması gerekiyor acilen diye düşünüyorum. Bu bölümde Ayşe ile terapiye başlaması ve 18 yaş doğum günü (Dilara’cığımdan çok şatafatlı bir parti bekliyorum artık) bir kırılma fırsatı olabilir. Yalancı  bir Hazal izlemekten artık sıkıldık; Hazal neden İstanbul’un Blair Waldorf’u olmasın?

Bölüme dönersek, karakolda kamera görüntülerinden Hazal’ın yaptıklarını gören Cihan hırsla eve geldi. Tam o anda arkadaşının doğum günü için evden çıkan Hazal durumu anlayıp topukladı. Ama artık Gülseren gibi sıkışınca kaçacak bir kapısı yok. Emrah’ın bir akrabasının evine  sığındılar, ne yapacağını bilemeyen Hazal, evde bulduğu tansiyon ilaçlarını içerek intihar etmeye kalktı. Sizce de artık bu ‘intihar edersem beni affederler’ konusu sıkmadı mı? Neyse, bu vesileyle Ayşe Hazal’ın resmi olarak terapisti oldu. Hazal çok güvenmiş olacak ki Ayşe’ye yemedi içmedi, Cihan-Dilara evliliğinin bir kurmaca olduğunu söyledi. Aman çok iyi oldu; bir an önce aşık olsunlar da Dilara ile Cihan boşansın. Benim en çok merak ettiğim Cihan’ı kendine aşık edecek Ayşe’nin Maide’den onun kim olduğunu öğrenince alacağı tavır. Bu yol ayrımında Cihan kendi cehennemine sürüklenecek gibi geliyor.

Ayşe’nin arkadaşı Leyla ile ilgili o kadar laf etmişken; Ayşe’nin de Leyla’ya Harun’u yapmaya çalışması kaç puan? Kızım siz anti-sosyal mısınız? Hem akıl sağlığı yerinde hangi insan, herhangi bir akrabasına Leyla’yı yamamaya çalışır? Leyla ve Harun fikri gerçekten çok komik olmuş.

Harun bu arada şikayetinden vazgeçince Özkan da hapisten çıktı. Zaten Cihan’ı bu olay vasıtasıyla yeterince ezmişti telefonda. Özkan’ı serbest bırakarak daha da ezmiş oldu. Harun tenezzül bile etmez o silahla Cihan’ı zor durumda bırakmaya. Harun’un yıktığı kalelerin yanında Cihan’ın bu çabaları nedir ki?

Rahmi ise  işleri iyice eline yüzüne bulaştırdı. Deniz, annesinin Rahmi’den aldığını sandığı parayı toparlamak ve yüzüne çarpmak için evi arabayı sattı. Kaç bölümdür bu anı bekliyordum ve oldu; Yeşilçam’ın o özlediğimiz sahnesini 2016’da da gördük☺  Deniz, Rahmi’ye parayı getirdi ama Rahmi gafil avlandı ve Cihan’a yakalandı. Neyse ki imdadına Dilara yetişti.  Bebeğimiz geliyoooor! Cihan tam Rahmi’den hesap sorarken Dilara’nın çığlığı ile herkes kala kaldı.

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
17/03/2016 10:40
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR