Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Hayat devam ediyor; hiçbir şey olmamış gibi…
Sezon: 3 Bölüm: 72

Bu arada bölüm esnasında Maide Hala  Yusuf Atılgan’ın Aylak Adam kitabını  okuyordu.  Acaba bu bir gönderme mi?

Herşeye ‘karşı’ duran, ‘karşı’ çıkan, ‘karşı’ olan bir adam... Aylak Adam.. Bir adı bile yok. ‘C.’ diyor Yusuf Atılgan kısaca. İnsan herşeye bunca ‘karşı’yken kendine de ‘karşı’ olmadan nasıl sürdürebilir bir ‘karşı’ yaşamı?     

Gelelim bir başka ‘karşı’ ya . Dilara’nın ablası olduğunu öğrendiğimiz Asuman serseri serbest stiliyle partiye görkemli bir giriş yaptı. Abuk sabuk konuşması bir tek Dilara’yı şoke etmedi. Git gel ruh halini Mine Tugay çok iyi oynadı, enfes bir kadın zaten ve bu sezon Paramparça’ya ivme getirecektir  diye düşünüyorum. Çünkü karakterin hırsının temeli çok sağlam. Kıskanç kız kardeş olmanın ötesinde; Dilara’nın mükemmelliğinin anti tezi olarak karşısında duruyor. Babası tarafından sevilmemiş ancak paraya boğulmuş. Kadınların çoğunu sanırım bu daddy issue’lar mahvediyor. Hemen ortalığı karıştırmaya ve hizmetçilerin ağzını aramaya başladı. Ama Emine; kalfa gibi kalfa, ser verdi sır vermedi. Bayılıyorum onun bu hem kibar hem politik hem de sert cevaplarına. Herkesi susturuyor valla. Asuman’ın styling’ini çok çok beğendim. Giydiği print gömlek elbise ve monoblok kaftan hem biraz Los Angeles havasının altını çizmiş; biraz da dizide olmayan ‘renkli’ karakter açığını kapatmış. Dizide Dilara, Candan, Maide gibi çok fazla güçlü kadın karakterler var ve hepsi sürekli jilet kıvamında geziyorlar. Asuman renkli bir kadın olacak gibi.

Candan demişken, o Dior çantasının modası fena halde geçmemiş miydi? Çakma olmadığı belli değil; parasız kalmış garibim. Yine mafyanın eline düşmüş. Elmas kuryeliği yapmaya başlamış. Onun bu korkan hallerini izlemeye bayılıyorum. Ne zaman azıcık kafasını kaldırmaya kalksa hep bir belaya tosluyor. Yalnız geçen sezonun sonunda Ozan’dan yediği efsane kazık en çok içinde kalan olmuştur diye düşünüyorum. O intikam alınacak değil mi Candan’cım; e hadi inşallah.  

Cansu’yla Deniz ise her şeyin kıyısında mutlu mesut yuvalarını kurmuşlar. Bu ergenlerin hiç üniversiteye gitme derdinin olmamasına ne diyorsunuz? Hiç o taraklarda bezleri yok, hemen de kurdular düzenlerini üçü de. Hayat bir bize zor valla. Cansu’nun ise şimdi bir bebeği olacak. Iyy sıkıcılar :/ Mutlu insanları izlerken çok sıkılıyorum, o yüzden bu kısmı hızlı geçiyorum.

Özkan ve Keriman bildiğiniz gibiler. Keriman Dilara’nın dükkanında çalışmaya başlamış. Özkan yine itlik, serserilik peşinde. Müşterinin son model arabasını pert etti. Dizi evreni toplam 500 metrekare olduğu için de Çolak Burhan olay yerine tesadüfen intikal etti. Arabanın sahibi mafya babasına aracının aynısı takdim edildi. Yalnız Burhan Cihan’a benzemez, bu iyiliğin karşılığını alacaktır.

Geçen sezonu bir maktül bir de faille bırakmıştık. Cihan, maktülün yasını tutadursun; Maide Hala intikam planlarını Göcek’e kadar uzatmış. Tuttuğu iki genç Cihan’ın teknesinin kablolarını kestiler. Planları Cihan’ın kontağı çevirdiği anda patlatmaktı ama Cihan şans eseri bundan kurtuldu. Failimiz  Rahmi’yi ise hem Maide hem de Ozan iki koldan arıyorlar ancak gören bilen yok. Sırra kadem basan Rahmi’nin bulunduğu ve morgda teşhis edilmesi için bekletildiğini öğrenir öğrenmez Cihan İstanbul’a geldi. Ozan’la birlikte morgda bıraktık bu bölümün sonunda onları.

Paramparça böylece muhteşem bir bölümle sezon açılışını yapmış oldu.  Emeği geçen herkesin eline sağlık, başarılı ve bol reytingli bir sezon dilerim. Haftaya görüşmek üzere..

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
20/09/2016 12:10
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR