Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Güneş, Ay ve Gerçek
Sezon: 4 Bölüm: 6

Paraları kim verdi?

Gecikmeli olarak olsa da benim için yeni, sizin için eski bir Teen Wolf bölümünü daha geride bıraktık. Gecikme için herkesten özür dileyerek TV yayınına yetişmeden önce kısa kısa da olsa bölümlerin özetlerini yapmak istiyorum.

Bölümü Kate ile açtık. Dört hafta önce arabanın içinde uyanan Kate, arabada kimin bıraktığını bilmediğimiz bir kaset buldu ve dinledi. Tahminime göre bu kasette bahsedilen aile Hale’lerden başkası değil. Neyse, gelelim Kate’in öldürdüğü bu adamlardan cevaplamalarını istediği soruya; “Parayı kim ödüyor?”. Yani Kate de bizim gibi “yardımsever”in peşinde. Cevabı alamasa da hırsını bir güzel alan Kate’i bırakıp gelelim Scott’ı bıraktığımız yere. Malum beşinci bölümde Scott ve Violet’ı soyunma odasında bırakmıştık. Violet’ı polislere teslim eden Scott, kayıp Garret’ın peşindeydi.


Yine mi sen?

Bu sırada Derek, Stiles ve Deaton, Garret’ın yaraladığı çocuğu iyileştirmekle meşgullerdi. Bu sırada çocuğun “Güneş, ay ve gerçek” diye fısıldamasıyla ait olduğu sürünün izini bulan ekibimiz Satomi ve sürüsünü bulmak için işe koyuldular. Satomi’yi de Kira’nın annesinin hikayesini izlerken görmüştük ilk olarak.

Sen de bir bitmedin gitti Garret!

Scott, Garret’ın peşindeyken polisler de Violet’ı tutuklayıp cezaevine götürüyorlardı. Tabii Garret hem ortağını (kız arkadaşı) arkada bırakmak hem de Scott’ın bulduğu paraları kaybetmek istemediğinden, Violet’ı kurtarabilecek tek kişi Scott’ı tehdit etmek için Liam’ı kaçırdı. Yardımlar bununla da sınırlı değil elbette. Tek başına da olsa derse girmeye kararlı olan Malia’yı Derek’in sesi durdurdu ve sınıftan destursuzca çıkardı. Malia’nın böyle düz düşünen hallerine hastayım. Derek, Malia’dan koku alma gücü sayesinde Satomi’nin sürüsünün yerini bulmasını istiyordu. Şimdi Derek neden Malia’dan bu konuda yardım istesin ki diye düşünebilirsiniz ama Derek’in Malia’dan yardım istemesinin nedeni de kendi güçlerinin azalması. Neyse böylece akrabalar birbirlerine kaynaşmış olur değil mi? Sahi Derek biliyor mu Malia ile amca çocukları olduğunu?

5 dolar mı? Komik olma istersen.

Tüm bunlar olurken Stiles ve Lydia nerede diyecek olursak eğer, onlar da üçüncü şifreyi çözmek için Meredith’e ulaşma çabalarındaydı. Ancak Meredith ile onları görüştürebilecek tek kişi de elinde bol yetkiler olan birisi olacağı için Parrish’in yanında bulmuşlardı. Parrish hem polis olduğu için işlerine yarayacak hem de listede adı olduğundan dolayı ikna etmesi kolay olan kişiydi. Yalnız burada anlamadığım Parrish de tıpkı bizim gibi adını görünce şaşırdı. O da mı güçlerinin farkında değil acaba?


Çok şey gördüm yüzüstü gömün beni!

Violet’ı kurtarmak için yola çıkan Scott ve Garret polis arabasını yolun ortasında buldular. Tabii Şerif ve Scott’ın babasını da yerde. Scott öyle etrafına aval aval baka dursun Berserkerler bir anda ortaya çıkıp Garret’e savaş açtılar. Burada Garret’in saçma sapan figürler yaparak enerjisini nasıl boşa harcadığını gördük, ki zaten bu havalı hallerinin sönmesi çok uzun sürmedi ve Berserkerler tarafından itinayla öldürüldü.

Kim bu yardımsever Allah aşkına??

Stiles ve Lydia ilse Meredith’in yanında üçüncü şifreyi öğrenme çabalarındaydı. Ancak tek sorun Meredith’in bunun için gönüllü olmamasıydı. İnatla üçüncü şifreyi söylemek istemeyen Meredith’i meğer durduran kişi “yardımsever” diye tabir ettiğimiz bu kim olduğu belli olmayan şahısmış. Onun tarafından durdurulan Meredith sonunda iyice kendini kaybetti ve daha sonra gördük ki kendisini öldürmüş.

Durun, siz akrabasınız!

Bu sırada Malia’nın Stiles ile yata kalka Stiles gibi düşünmeye başlaması sayesinde önemli bir mesafe kateden Derek ve Malia ise Satomi’nin yerini Beacon Hill’in en doğu ucundaki bir gözetleme tepesinde buldular. Tek buldukları Satomi’nin sürüsü değildi. Haftalardır pek göremediğimiz Breaden da oradaymış.

Benim kalbim var!

Liam’ı ise Garret’ın onu bıraktığı kuyudan çıkmak için kendisini gaza getirmeye çalışırken gördük. Scott ve Chris ise Liam’ı ve Kate’i bulma umudu ile iş başındaydı. Kate’i buldular bulmasına ama Liam’ı bulma şansını Berserkerlere saldırarak ve Violet’ın ölümü ile kaybettiler. Yine de bölümün sonunda Peter’ın da dediği gibi Kate’in Chris’e zarar vermek istemediğini gördük. Çünkü Chris’i öldürmek üzere olan Berserker’i Kate durdurdu. Anlaşılan Kate’in amacı ailesini bir araya getirmekmiş. Aile mi kaldı Allah aşkına demek istiyorum izninizle!

Derek mi? Bundan sonra her sorunun cevabı Derek’in D’si!

Meredith’ten yararlı bir bilgi alamayan Lydia ve Stiles ise üçüncü anahtarın peşindeydiler ve yine zeka pırıltısı gösteren Stiles oldu ve anahtarın ölmüş biri değil de ölmek üzere olan birisi olabileceği tahmininde bulundu. Tabii ki bu sorunun cevabı da DEREK!! Yine mi Derek? Evet! Derek kodu ile üçüncü listeye de ulaşan Stiles ve Lydia ise Meredith’in adını da listede buldular ancak her şey için çok geçti. Meredith’i çok seviyordum, ölmesine üzüldüm. Yine de ölümünün başkasının elinden olduğunu düşünüyorum nedense.

Kaset mi kaldı ya?

Liam’ın attığı yardım çığlığını duyan Scott ise Liam’ı son anda kurtardı ve listede adı olan herkesi kurtaracağına dair bir söz verdi. Ah be Scott, sen kendi başının çaresine bak hele de sonra tüm kasabayı kurtarırsın be canım. Daha sonra eve dönen Stiles ve Scott ise Garret’a ait olan parayı sayarken çantanın içinde yeni bir kaset buldular. Bu kasetin de sırrını ilerleyen bölümlerde öğreniriz herhalde diyerek son sahneye geçmek istiyorum. Yerin derinliklerinde saklanan Kate’i nasıl olduysa bulan Peter, Kate’e kontrol etmesi karşılığında parasını ve güç istediğini belirtti. Bu ikisinden korkulur vallahi. Kate’in Malia’nın annesi olduğu teorisini hatırlayan var mı? Acaba diyorum!
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR