Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Geleceğe dönüş
Sezon: 1 Bölüm: 8

 

Geçtiğimiz bölüm Lorne Malvo'nun işlediği bir dizi cinayet ve Lester'ın soğukkanlı intikamıyla bitmişti. Bu bölümde de anlaşılan Lester, geçmişini temizlemeye, sonradan kazandığı bu müthiş özgüveni devam ettirmeye karar vermiş ki, karısını öldürmesine sebep olan ve sonradan cinayet aleti çekici içine sakladığı lanet, Çin malı çamaşır makinesini değiştirmeye karar vermiş. Sonrasında ise karısına ait tüm tüm eşyaları çöp poşetlerine doldurup, elveda dedi.


''Yak bütün fotoğrafları, ona ait bütün eşyaları'' Tarkan'dan Lester'a gelsin.

Yine bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Lester, Hess'ten karısını yatağa atarak intikam almıştı. Bu hafta Lester'ın Chaz'in karısıyla dertleştiğini görüp, sarışın ablamız yanağına öpücük kondurunca acaba mı dedim. Yoksa Lester kardeşinin karsını da yatağa atıp, intikamının diğer basamağına mı geçecek? Yok artık diyemiyorum. Çünkü Lester kendisinden hiç ummadığımız şeyler yapmaya devam ediyor. Bu özgüven beraberinde karizmayı da getirmiş gibi görünüyor ya da Lester'in etrafında ki kadınların hepsinin birden çakraları açıldı. ''Harikasın Lester'', ''Sen herşeyin en iyisini hakediyorsun Lester'', ''Çok tatlısın Lester''. N'oluyor hanımlar? Hayırdır inşallah. Daha bir ay önce bu adamın suratına bakmıyordunuz, mağdur psikolojisi mi bu?


Lester'ın haremi.

Lanet, gudubet polis memuru Molly dalaksız bir şekilde işinin başına döndü. Biraz daha dinlenseydin canım? Hastane odasında cama çizdiği şemanın daha profesyonelini panoya yerleştirmiş. Ama tabii ki başında Bill gibi zeka geriliği olan bir şef varken, tespitlerini paylaşmak pek bir şey ifade etmedi. Molly ve Gus yetmiyormuş gibi, geçen hafta bir binaya dalıp 22 kişiyi öldürdüğü sırada kapıda bekleyen diğer avanak FBI memuru da Malvo'nun peşine düştü.


Omg!

Malvo'nun hedefindeki yeni mağdur ise hala hastanede yatmakta olan marjinal kabadayımız Bay Dilsiz oldu. Öncelikle tuvalete giden kapıdaki koruma polisini boğmak suretiyle öldürdü. Böylece geçtiğimiz bölümden beri öldürdüğü kişi sayısı 23'e ulaştı. Olaylar sanki Mr. Wrench'i de boğazlayacakmış gibi ilerlese de, Malvo kelepçenin anahtarını adamın kucağına koyup gitti. Bunun altından pis bir şey çıkacak kesin. Zaten adam konuşamıyordu, bu tuhaf jestin karşısında dilini de yutmuş olabilir.

Aynı tas, aynı Molly.

Sonrasında, Gus ve Molly telefonda cilveleşirken, bir yıl sonrasına güzel bir geçiş yaşadık. Peki Gus abimizi postacı olarak bulmamıza ne diyorsunuz? Baktı kendisinden polis olmayacak, postacı mı oldu? Bunun öncesini kesinlikle görmeliyiz. Bemidji'deki yeni evinin kapısından içeri girdi, önce kızı Greta ve sonra...Ta ta ta taaam! Karnı burnunda bir adet Molly! Size yemin ederim ben bu sahneyi gözümde canlandırmıştım. Ama canlandırmadığım bir şey varsa o da, bir senede oldukça geliştirdiği Hess cinayeti panosuna bakan bir Molly herhalde.


Aslanım be!


Yaşlansam da karizmatiğim.


Devamında can karakterlerimizden Lester'ın hayatının ne kadar değiştiğini görüyoruz. Lester işinde çok başarılı bir sigorta satıcısı olmuş ve hatta yılın elemanı ödülünü kazanıyor. Özgüven tavan! Bir de takmış koluna karısını. Haa eskisi gibi saf sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hem evli hem de ultra çapkın. Dandik bir çamaşır makinesinden çıkan bu mevzunun bir insanın hayatını bu kadar değiştirmesi sizce de çok iyi değil mi? Konu tabii ki salt çamaşır makinesinden çıkmıyor ama başlangıç noktası bu yani. Son sahnede ise, karısını odaya postalayıp, bara karı kız kesmeye giden Lester'ın tesadüf eseri olup olmadığı bilinmez, oldukça karizmatik yaşlanmış Malvo'yu görüp dehşete kapılmasını görüyoruz. Tesadüf olup olmadığından emin olamıyorum çünkü söz konusu Malvo, herşeyi bir yıl öncesinden planlamış bile olabilir. İtiraf etmeliyim ki, bir sene sonrasına gidene kadar uykumu getiren bu bölüm, sene atlamasıyla beni zıpkın gibi yaptı. Gelecek hafta Malvo'nun bir sene sonraki hali ne yapıyor izlemek için merakla bekliyorum.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR