Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Ex’ten next olmaz, takılma bunlara Elif’cim!
Sezon: 2 Bölüm: 32

Bu haftanın ÖzetliYorum'u FotoYorum halinde geliyor, nasıl bulacaksınız bakalım. 

"Bizim meşrebimiz almaz böyle şeyleri,  bu kız Ömer’in eski nişanlısıymış!"

Kadın kavgası, hayal kırıklıkları ve daha fazlası… Hüseyin’in Paramparça’nın Keriman Hala’sından ne farkı var? İkisini bir arada bir düşünsenize… “İçinde kara lafı varsa ciddi bir şey var demektir!” dedi Elif Kız. Haksız mıydı sizce? İpek fotoğrafları topladı götürdü, demek ki cidden ya yarım bir şeyler ya da daha fazlası.. Elif’in herkese bozuk atarak ortamdan ayrılması ise son derece normaldi, ben olsam sayar söverdim, yine iyi kızmış. 

"En kritik anlatda Hüseyin Abi ortadan kayboluyor Ömer!"

Arda’nın suçu ne? Tamam, bunu kabul etmek çok kolay değil ama Ömer gibi polislik yeteneği 10 numara olan bir adamın abisi değil babası-annesi olsa yalanı-dolanı yakalaması çok da doğaüstü bir olay değil. Ömer’in gözlerine inen buğu beni nasıl üzdü, nasıl sövdüm Hüso’ya ah bir bilseniz! O üzgün haliyle, hiçbir şeyi bilmez haliyle Elif’le de buluşmak istedi. Asıl bombadan daha haberi yok tabii!

"Nilüfer geçecek, bak neler atlattın sen!"

Nilüfer’in haklı isyanı ile karşı karşıyaydık. Karşısında ise Derya ile öpüşen Mert onu sarılarak telkin ediyordu. Derya da bu ara olanı biteni görüp ayrı bir telden ağlamaya başlamıştı. Bahar gitti ama gidişinin etkisi uzun süre hikâye bazında da olsa devam edecek gibi görünüyor. Kim bilebilirdi ki Nilüfer’in Godzilla misali sapıtıp saçmalayacağını? Tabii bu kararlar Metin’i delirtecek, haberi bile yok! Bu arada unutmayalım elbette Metin Elif’e inceden de olsa bir zeytin dalı uzattı. Zeytin dalı demesek de faydalı bilgi verdi diyebiliriz.

"Seni seviyorum be kadın!"

Her ne kadar çekim tekniği sıkıntılı olsa da o ne güzel sahneydi öyle? Ömer karakteri beni benden alan, yerine koymayan bir adam. Elif’i de pek seviyorum, su gibi. İkisinin arasındaki durum kavga boyutunda bile olsa gözüme çok güzel görünüyorlar.

"Sor bakalım oğluna, neden unuttuysa, kömürlüğe saklamış!"

Şimdi bu soruya verecek çok cevap var mı? Ömer de bir cevap vermedi aslına bakarsanız, neden sakladığını bu sebeple ben daha çok merak etmiş oldum. Hatıralara saygı kuşağı filan herhalde, bilemedim ki. “Ömer İpek’e son sözünü söylememiş Hala, çok korkuyorum!” dedi ya Elif, dedim hakikaten bütün mesele bu mu? Bence Elif bu cümleyi kurdu ve ileride bununla ilgili bir şey izleyeceğiz. Ayrıca Hala’mız bir konuda haklı, bir insan yıllar sonra ortaya çıkarsa onun içinde bir iş vardır. Bu arada Hala ve Hüseyin nasıl kankiş oldu birden? Akıllara zarar vallahi!

"Kimse oğluma benden daha iyi bakamaz!"

İpek’in çocuğunun nerede olduğu meselesi üç bölümdür çözülemedi malumunuz. İşin içine haliyle Ömer de girdi. Tabii mevzu uzadıkça Ömer “çocuk” meselesini öğrendi. Sorularını sorarken tam da İpek ve Ömer bir araya geldiği anda Elif odaya girmeseydi iyiydi! O bakış neydi anacım ben dondum kaldım burada! Ama bana sorarsanız bu çocuk meselesinde korktuğumuz olmayacak. Yani olmamalı. Arda ve Hüseyin birbirlerine girdi ama Hüso öyle bir yüzsüz ki Arda o lafları başkasına dese biraz kızarırdı yani!

"Ben sana beni işyerindeyken arama, demedim mi?"

Emmioğulları telefonda didişe didişe planlarına devam ettiler. Tayyar ve Hüseyin ideal dünyada tam bir roket takımı olurlarmış! Saatlerce atışsalar izlerim, o derece. Tam bir şendullar havaları yok mu ya? Bu arada merkezde didişen sadece Hüso ve Tayyar değil. İpek’le Elif’de alttan alta bir bakışıyorlar ki mmmhhh. Tadından yenmez. Bu arada Arda meselesinde Tayyar yine asalım keselim diyor aman dikkat!

"Birader, bir bakar mısın bana?"

Kapı çalar, Cahit meselesi sonuca bağlanır. O düşen kalem çok şeyi simgelemiyor mu sizce? Ömer gibi yeri geldiğinde oldukça serinkanlı olabilen bir adam için büyük olay. Hele ki yeğenini gördüğü an ifadesini gördünüz mü? “Benim babamın adı da Burhan’dı, ne güzel ismin var…” dediği anda gözleri doldu ama toparladı kendini. Kapı kapandığı an oturdu kaldı yerine Ömer, ne diyeceğini ne yapacağını bilemedi. Bu arada Hüseyin fırlamalıklarına devam ediyordu. Sorgudaki adamın yemeğine nasıl not yerleştirdiğini gördünüz mü? Vallahi acayip bir adam bu! Her şey bitip sorgu odasına geri döndüklerinde Hüseyin sorguya girip saçmaladığında Ömer’in bir bakışı vardı görmeniz lazımdı.

"Şirkete giren her kuruşu sayacağım, bana engel olamayacaksınız!"

Nilüfer bu bölüm peşpeşe bombaları patlattı. Hafif bir ergenlik sezmediniz mi sizde? Hem Ömer’in hem Elif’in kardeşlerinden dertli olmalarına kaç puan verirsiniz peki? Bol bağırtı ve çağırtı içeren toplantı sonrası 2015 planları şimdilik havada kaldı gibi. Bu şirket nasıl para kazanacak, merak konusu. Halamızın bir planı olur mu sizce? Gerçi Hala’mız bir güzel destek olmuş, paraları atmış durumda olduğu için daha ne yapsın?

"Neymiş Hüso’mun benden sakladığı, Ömer?"

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık… Melike yemin de verdirdi şimdi, Ömer zaten yalan söylemez. Şimdilik konu yarım kaldı, Ömer direksiyonu dövdüğü ile durdu yerinde öyle.  

"Sabah 8’de benimle buluşur musun?"

Ay evlenme dairesi mi o!!! Ay o ne güzellikler o!! Ay ne kıskançlıklar o!!! Hem de Elif’in doğum gününde mi? Yani 12 Mart’ta! Beni aldı mı bir heyecan? Acaba o bölüm özel bir kıyafet mi giysem, otursam? Heheh. Bol halaylıya da varız Ömer’im, sen nasıl istersen öyle olsun. Sen demedin mi “Benim gelinim olacaksın, sen nasıl istersen öyle olsun!”

"Abim bunu bana nasıl yapar Arda?"

Svetlana’nın evinden binbir planla alınanrüşvet belgeleri vs. Hüseyin’in Svetlana’nın tarifine göre Ömer değil de Arda’dan şüphelenmesi. .. Ömer aklım susmuyor dedikçe İpek’in çocuğunun meselesine de kafa yorduğunu düşünmeye başladım, ki zaten yoruyor. Bu bölüm kafalarımız kazan oldu, aklımıza ne sorular düştü ne sorular. Hele ki Arda meselesinin tekrar gündeme gelmesi… Hüseyin siz ikiniz ayarlayın dedi Ali ve Tayyar’a ama bu gidişle Arda’nın kanına da eli bulaşacak. Ömer’im de “abim karıncayı incitemez,” diyor. Kıyamam ki ben ona! 

"Geçmişten yeni bir nişanlı mı geldi Ömer, derdin ne?"

Ömer kendi derdiyle uğraşamadan Arda’ya kurulan pusunun haberi geldi. Hüseyin’in o ağlar halleri, türkü dinleyip dertlenmesi filan çok etkileyici de Hüso’yu bilmesek inanacağız yani. Bir şekilde bütün ekip toplanıp (Elif dahil) Arda’ya pusu kurulan yere gittiler. En sonunda biz sıkı fanların takip ve tahmin ettiği üzere İpek vuruldu. Hikayenin gidişatına nasıl bir etki edeceğini ise hep birlikte sinerji yaptık bekliyoruz.

Not 1 : Bölümün çok iyi olduğu konusunda hem fikiriz değil mi? Bence olalım ve ratingler bizi üzmesin.

Not 2: Hüseyin’e kızıyoruz ediyoruz ama Burak Tamdoğan müthiş oyuncu değil mi?

Not 3: Arda’yı rahat bırakın artık.

Not 4: Engin Akyürek, sen bir tanesin! 

 

 

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR