Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Eve Dönüş hikayesi
Sezon: 1 Bölüm: 17

Gerçeğin dramatik aktarımını Eve Dönüş yayınlanan bölümünde başarıyla sundu. Dizinin albenisi karmaşık halinden ve ait olduğu yeri bulamayan insanlardan kaynaklanıyor. Son bölümünde Eve Dönüş, ismiyle müsemma bir hal alıyor. Annesine kavuşamayarak Canan karakterinin türlü ve abartılı eziyetlerine maruz kalan Elif için Eve Dönüş annesine kavuşmak, Leyla için Eve Dönüş Pınar haline ve kızına kavuşmak, Yusuf için,  tutkuyla peşinden koştuğu her durumda vazgeçemediği Leyla'ya kavuşmak, Canan için hiçbir zaman  elinde tutamadığı güce, paraya ve belki de sevgiye ulaşmak... Tek tek her karakterin kendini gerçekleştirme amaçları mevcut. Dolayısıyla Eve Dönüş gördük ki sadece Leyla'nın intikam hikayesi değil, birçok karakterin var olabilmek için dönüp durduğu bir olaylar sarmalı.

Hangi adam gidemez?

Aşık olan, merhametli olan, iyi olan... Dizinin içerisinde ait olmadığı bir dünyada aşkla var olan bir karakter var: Yusuf..  

Cansel Elçin, Yusuf'un sıkışıp kalan hallerinin sıkıntılı ifadelerini yüzüne yorgun bir gerçeklikle koyuyor. Elçin bölüm boyunca bir cenderede sıkışıp kalan Yusuf'un sıkışık halini beden diline, Leyla'ya duyduğu aşkın kuvvetli bağını derin bakışlarıyla gözlerine,  Elif- Leyla ilişkisine duyduğu merhameti gülüşüne yerleştirdi. Karakteri parça parça bütün etmese, bu kadar çok duyguyu bir bölümde yaşayan Yusuf seyirciye samimiyetsiz bir adam gibi gelebilirdi. Oysa şimdi yaşadığı hissi kendinde bölüştüren yabancı dünyanın gerçek bir karakteri…

Leyla'nın sakladığı sırlardan, söylemediği gerçeklerden yakınıyor. Gitmeyi düşündüğü anda, gözü arkada bayılan Leyla'yı görüyor. Böylece gidemiyor. Öğrenmek istediğini söylediği sırrın gerçeğinden korktuğu için Leyla'nın kendisine verdiği mektubu yakıyor. Gerçeği öğrenip kaybetmektense, bir yalana sıkı sıkı sarılmayı istiyor. Doktorun verdiği bütün bilgilere rağmen kafasında birleştirip ‘Pınar, Leyla'dır; Leyla Pınar’ diyemiyor. Bütün bunları yapamamasının sebebini  nedir? Aşk.

1 2
Cansu Aydın
05/02/2016 14:44
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR