Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Duysun be dağlar taşlar, çok seviyorum demiş miydim?
Sezon: 1 Bölüm: 33
Merhaba Kiralık Aşk severler, bir romantik komedinin olmazsa olmazı romantizm ve komedinin iç ice geçtiği bir bölüme doymaya doyamadık:) Ayrıca gülümseyen Ömer Bey'ler hoşgelmişler, oh çektik. Barış Arduç'un gülümsemesi üstümüzden eksik olmasın^^
 
 
Gün ayıyor, Defne soluğu Ömer'in yanında alıyor. Zengin evi itemi midir bilemem gözlerde eyeliner, kirpiklerde rimeller, böyle mi uyandın piremses? Uykusunda izliyor Ömer'i, uzun uzun ve  tatlı tatlı bakıyor güzel yüzlü adama. Ömer uyandığında karşısında Defne'yi gördüğünde çok mutlu oluyor. Defne geçen hafta çaresizce Ömer'in kapısını çaldığında sadece susmak öyle kalmak istemişti hani Ömer'in göğsüne yatıp. Şimdi aynısını Ömer istiyor, birbirlerine sarılıp bir huzur kaçamağı yapıyorlar. Şimdi de Ömer'in ihtiyacı var buna. Defne hep kaçmış meğerse sorunlardan falan, can çıkar huy çıkmaz işte ne yaparsın:) Ama Ömer sorunlarından kaçmayacak, gidecek ve şirketi için elinden geleni yapacak, yalnızca birazcık Defne ile mola veriyor hayata, o kadar.
 
 
Defne kahvaltı hazırlıyor, her zaman takım elbisesiyle kahvaltı sofrasında görmeye alışık olduğumuz Ömer İplikçi, pjamalarıyla oturuyor masaya bu kez. Defne'den kocaman bir adım daha geliyor, farklı bünyelerin insanları olmalarına rağmen, erken kahvaltı yapıyor Ömer'le birlikte yiyebilmek için. Allah'ım ne romantik sahneler bunlar. Sonra hazırlanmaya başlıyorlar, otel odasından sonra bir kez daha bornozla yakalanıyor Defne Ömer'e. Defne'nin de utangaçlığı daha az sanki. Ömer'in o zamanki şaşkın bakışlarıysa yerini hayranlığa bırakmış, arkasından bakakalıyor Defne'nin. Yalnız keşke Defne'nin saçları kıvırcık olsaymış(!)
 
 
Defne Ömer'e saat seçiyor takması için, Ömer Defne'nin aradığı küpesini veriyor. (Yalnız iyiki dağınık değilmişsin Defociğim, bir tekinin üçüncü katta, bir tekinin giriş katında ne işi var o küpelerin^^) Ve buzlar prensi Ömer'e, yumuşacık ve kendisi gibi naif bir seven kadın dokunuşu yapıyor Defne, Ömer'in ceketinin mendil cebine taktığı çiçekle. Çok güzeller, çok çiçekler. Aynı karı koca gibiler.

**Fazlasıyla biliyoruz Ömer'in adaletini, iyiliğini, vicdanını. Sırf Passionis'in değil, kainatın alamet­i farikası o! Bin sene düşünsem, Ömer'in üretim departmanındaki çalışanlarıyla böyle sıcak bir ilişkisinin olacağını aklıma getiremezdim. Ama yadırgamadım, çünkü Ömer, birine yardım eli uzattığında kimseler bilmediği için bir kez daha adam, adamın dibi hatta. Yinede zaten kendinden beklenilir hareketler bunlar ama "abi" diye hitap ettiği çalışanlarının olması, işte buna şaşırdım. Şükrü ile olan ilişkisini düşününce, ne kadar ince ve egosuz bir patron olsa da patron neticesinde Ömer, bu çizgisini de fazlasıyla koruyor.
 
 
O yüzden ben üretim departmanında gördüğüm Ömer'e bir kere daha bayıldım. Defne'nin de dediği gibi "Sen nasıl bi insansın ya?" O kadar, onlardan biri gibiydi ki ve gözlerine yapıştırdı "ben bu kadar insanı zor durumda bırakamam, bu şirket ayağa kalkmak zorunda" efkarını, acısı içimize geçti, elimizden gelen hiçbir şey yok. Defne'yle ayrılığından sonra "mağaza da mağaza" isyanı yüzünden borca girdikleri için, kredi çekemiyorlar, Biyociğğğno sözleşme feshi için tazminat ödeyecek ama zaten almayı planladıkları paranın yanında bu bir hiç, nakit sıkıntısı büyük. Şirket iflas bayraklarını çekti, çekecek.

**Sude­Eymen cephesinde giderek artan aşk sinyalleri devam etti. Sanırım Sude, Eymen'i Sinan'ın her zaman haklı çıkmasına ve iyiliğine benzeterek aşık olmaya başladı. Eymen öyle değişik bir arkadaş ki, Sude'ye tutulması gittikçe ilginçleşiyor benim gözümde. Ama Sude'yi sadece güzelliği için sevdiğini sanki çok fazla vurgulamasa daha iyi olucak. Eymen Hulusi Bey Amca ile de tanıştırılarak, Kiralık Aşk Volume 2 evrimini tamamladı, vatana millete hayırlı olsun.
 
 
Sude'nin işinde iyi olduğunun kanıtlanmasına ihtiyacı var kendi içinde, bir de sanırım sevildiğini hissetmeye. Yasemin'in Sude'yi kendi konsept danışmanlığından da iyi görmesi sanırım sadece satır arası değildi. Çünkü malumunuz, Yasemin'den iyisi olmadığı Passionis'te çok vurgulanmıştı. E şimdi İz de gitti. Bu hafta da Eymen Sude'ye keşke Passionis'te çalışsaymışsın gibi bir önergede bulunduğunda, Sude onların kendisini istemediğini ima etti. Ömer Sude'ye sanırım biraz anlayışta ve sevgi göstergelerinde bulunsa, Sude daha kolayca kötüden iyi tarafa terfi edebilir gibi. Çünkü Sude'nin daimi derdi hep kazanan Ömer.

**Ömer'e olan inancını dile getirerek, Ömer'e fazlasıyla destek oluyordu Defne. Tranba Ömer'in kendisine bahar koleksiyonu hazırlamasına karşılık ihtiyaç duydukları parayı verebileceğini söylemişti. Ömer canını yakan teklifi öğrendikten sonra Defne'nin yanında bir huzur kaçamağı daha yapmaya gelmişti.
 
1 2 3 4 5 6
Dilara Pamuk
13/02/2016 19:20
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR