Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Düşmanımdır seni kim bulursa cana yakın
Sezon: 1 Bölüm: 20

Asiye anneannenin ümüğünü sıkmak üzereyken, Taylan araya giriyor.

Dizilerde kıskançlık özel birini paylaşmaya karşı doğal bir tepki olarak yansıtılıyor. Hâlbuki kıskançlık özel olanı paylaşmaktan ziyade, kaybetme korkusuyla ilgili. Öte yandan Asiye ve Çetin’in birbirine söyledikleri özlü sözler arasında o benimdir, ona uzanan eller kırılsın halleri biraz korkutucu.  İnsan birini kaybetmekten çok korkabilir ama partnerinin/ arkadaşının/ sevgilisinin/ kocasının neyse artık işte-  ne hissettiğini ya da istediğini kontrol edemez. İstediğin kadar nişanlan, evlen, çocuk doğur, istersen on tane çocuk doğur, senet imzalat bu böyle.

Hmmm peki ne yapabilirler? Belki açık açık konuşabilirler. Kara Ekmek’teki karakterlerin iletişim tarzı son derece ilkel ve genelde birbirine bağırıp itelemeye dayalı ama onlar bile bunu deneyebilirler. Bu kişileri daha kırılgan bir konuma sokabilir ama zaten yakın insan ilişkileri de böyle kurulur. Kırılgan olduğunuzu göstermekte bir şey yok, insanız çünkü.

Berkant ölmedi. Anneannenin de ipliği pazara çıktı. Taylan, annesinin şirketin kasasından silahı aldığını öğrendi. Hacer Hanım bluzunun üzerindeki kan lekesini gördü. Asiye, anneannenin boğazına pis katil diyerek yapıştı. Ayyuka çıkınca ve Çetin Asiye’ye inanmayıp anneanneden yana taraf olunca, bunu kabullenemeyen Asiye daha fazla yalıda kalamadı. Eşyalarını topladı. Konaklayacağı yer konusunda ise ona Taylan yardımcı oldu.

1 2 3 4
Defne Akman
06/06/2015 15:20
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR