Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Doctor Who hakkında az bilinen gerçekler

*Amy Pond ve Rory Williams bir ağlayan melek tarafından zamanda geriye gönderildikten sonra yaşananları biliyor musunuz? Hepimiz Rory'nin babası Brian'ın onların başına gelenlerden haberi olmasını istemişizdir.

Ve oldu da. Amy ve Rory'nin evlat edinip adını Anthony Brian Williams koydukları oğulları, Amy ve Rory'nin Doctor'la gitmesinden bir hafta sonra Rory'nin yazdığı mektubu babasına getirdi. Bu bir çizgi bölümdür. Ve buradan izleyebilirsiniz.

*The Bells of Saint John bölümünde Clara'nın baktığı çocuklardan birinin okuduğu Summer Falls kitabı Amelia Williams yani Amy Pond tarafından yazılmıştır. Melody Malone kitabının da baskısını yapan Amy, zamanda geriye gidince kitap yazıp, basmaya başlamıştır.

Bu kitabı BBC gerçekten çıkarmıştır. Amy kitabı ilk sayfasına ''Kızıma…'' yazarak Melody'ye yani River'a adamıştır. Kitapta Amy'nin, kopya, yankı Clara'lardan biriyle tanıştığından da bahsedilir. (Oswin dışında)

 

* Amy ve Rory New York'ta zamanda geriye gittiği için küçük kızları Melody, The Day of the Moon bölümünden gördüğümüz üzere New York'ta, sokakta rejenerasyon geçirdiği zaman da New York'taydılar ve yıllarca onu aramışlar…

Bunu Amy bir röportajında anlatmıştır.  River'ın The Angels Take Manhattan'daki kitabı Melody Malone da gerçekten çıkarılmıştır hatta Alex Kingston'ın okuduğu sesli bir versiyonu da vardır.

*En çok yanlış bilinen konu ise çoğu kişi River'ın Doctor'un 10. suratından itibaren yani 10. ve 11. suratını gördüğünü sanıyor.

Doctor Who'nun Eternity Clock adındaki River ve Doctor'un yer aldığı oyununda River'ın günlüğünün bazı sayfaları açıklanmıştır.

River'ın Doctor'un bütün rejenerasyonlarıyla tanıştığı, ancak zaman çizgilerini bozmamak için her maceradan sonra Doctor'un hafızasını daha önce gördüğümüz hafıza solucanıyla sildiği de açıklanmıştır.

Yani kütüphanedeki Doctor, River'ın bir yabancı olduğunu düşünse de daha önce birçok kez tanışıp unuttuğu biriydi. Yani gelecekteki karısı.

River Song'un günlüğünün detayları ise sonraki yazıda…

Twitter/gokce_canbaz

 

1 2
Gökçe Canbaz
31/10/2015 14:45
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR