Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Dilara ve Harun: Tesadüfler Hikayesi
Sezon: 2 Bölüm: 55

Geçen bölümün en bomba olayı Dilara ve Harun’un yüzleşmesiydi. Harun Dilara’ya içtenlikle neler hissettiğini anlattı. O kadar gerçek bir sahneydi ki biz ekran başında izleyenler de nefesimizi tutarak Dilara’nın gözlerinin içine kilitlendik.  Ebru Özkan da Barış Falay da resmen bu sahneleri gözleriyle oynadılar. Harikaydi. Dilara da tam yumuşar gibi olmuştu ki; Harun’un telefonu çaldı. Arayan Candan! Candan’cım sen artık ölümlerden ölüm beğen; kendine de Aşiyan’dan manzaralı bir mezar seç. Harun o hırsla seni ATM’nin bozuk para gözünden içeri sokmadı yine de bence çok şanslısın.  

Harun da tam umudunu yitirmişti ki Maide Hala onu ayağa kaldırdı. Dilara nikah salonunda Cihan’ı beklerken yanına gitti ve ona eski defterini verdi. Cihan ile evlenmek.. nasıl büyük bir hata. Elalem ne der diye hadi biz ölümlüler düşünüyoruz da sana ne oluyor Dilara? Sosyetiksin sen, yalın var. Böyle şeylerin seni bozmaması lazım. Kimin haddine hem seni çekiştirmek. Biz seni ilk sezon hiç böyle görmedik.  Cihan geçen bölüm morali bozuk odaya girince evlenmekten vazgeçti sandın, eteklerin tutuştu. Bu tavırları sana yakıştıramıyorum. Zincirlerinden zor kurtuldun. Şimdi yeniden bağlanıyorsun yazık olacak sana.

Dilara nikah salonunda beklerken, Cihan da o esnada otelinin ücra bir deposunda Ayşe ile kilitli kalmıştı. Kongre için salonu soran Ayşe ile Cihan kestirmeden gidelim derken kilitli kaldılar. Cihan yine cool, Cihan yine mermer. Ayşe sunumdan yırttı ama Cihan maalesef ki nikaha yetişti. Kader ağlarını resmen Dilara için örüyor, resmen dert sahibi oldum iki bölümde. Evlenmeyeydiniz iyiydi.  

Tabii bu arada Ayşe’nin psikiyatrist olduğunu duyan Cihan hemen kartvizit alışverişi yaptı. Malum bayağı sorunlu ergenleri var. Cihan’ın çocuklarının problemlerine gerçi Ayşe değil, Türk Psikiyatri Derneği komple baksa anca yetişir. Neyse, çocuk sorunları çok, izlerken bile sıkılıyorum. Yalnız Ayşe’de bir arkadaş var ki düşman başına. Hikayeyi duyar duymaz ağzının suları aktı. İşte arkadaşın bile eliti lazım. Hiç bizim Derya’mız böyle miydi?  Cihan çocuklar için Ayşe’yi henüz aramadı ama Ayşe başı sıkışır sıkışmaz soluğu Cihan’da aldı. Seminer için kiraladıkları salon iptal edilince, otelden bir salon rica etti. Demek ki önümüzdeki bölüm görüşecekler. Ayşe karakterini izlemek zevkli. Sıradan bir kadın değil, kendine has yaşam şekli ve zevkleri var. Pek geleneksel Cihan’a uymayacak gibi ama çatışmaları izlemeyi severiz. Hem şeytan azapta gerek değil mi? Süründür Cihan’ı Ayşe!

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
02/03/2016 09:20
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR