Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Dersimiz: Kardeşlikten nasıl tiksinilir? 101
Sezon: 10 Bölüm: 4

Gözlüklerimi gözüme takaram dinlerim Tanita Tikaram. (Uydu bence!) 

Dean’in bu kadar çabuk normale dönmesi canımı  o kadar çok sıktı ki, o kadar olur. Ne güzel Dean şeytan oldu ortalığın damına koyup melek/şeytan alayını hizaya çeker diye seviniyordum ki  kanını değiştire değiştire çözelttiler gül gibi Demon Dean’i. Hayır anlamadığım, bu bölüm gibi sıkıcı bölümlerden yapmak yerine Noel arasına kadar Demon Dean ile bizi çıldırt, coştur ne var yani? Sam de azcık dayak yiyiversin n’olcak? Sevgili Eric Kripke bu nasıl özgüven toprağım? Kafadan on bölüm Demon Dean’in ekmeğini yemek varken üç bölümde insana döndürmek için sezon çalışmanı iyi yapmış olman lazım. 

Hem erkek arkadaşının hem de onun kamkitosunun başını yiyip sağ kalan Kurt Kadın Kate’e hellöğğ diyin!

Ya bak hala sinirliyim! Neyse gelelim dördüncü bölüme: Klasik kardeşlik temalı ve kurt adamlı (Ay pardon kadınlı) bu bölümümüz tahmin edebileceğiniz gibi sıkıcılıktan ölecek ve dahi öldürecek bir bölümdü. Kısa film çekerken saldırıya uğrayıp kurt adam olan üniversiteli gençlerin olduğu bölümü hatırlıyor musunuz? Oradaki paylaşılamayan kız Kate bu bölümde karşımızdaydı. Kendisinin sıkıcılığı yetmemiş yanında tam bir bitch olan kendi gibi ultra sıkıcı kardeşini de getirmiş.

Sam’in tatil anlayışı. (TEMSİLİ DEĞİL)

Bölüm Dean ve Sam kafa izni yaparken başladı. Şeytan çıkarma ayini sonrasında Sam abisini nadasa almış olacak ki Dean sıkıntıdan kendini kesecek noktaya gelmiş. Tatil denen şey insanın kendine verdiği bir ödüldür. Crowley ile geçirdiği eğlenceli günlerin kıymetini bilmeyen  Dean, tatilini dünyanın  en sıkıcı insanı olan kardeşiyle yapmak zorunda kalmış. On sezondur izliyoruz şu diziyi, Winchesterların başına türlü türlü olaylar geldi ama hala eski eğlenceli hallerini çok özlüyorum. Büyüdükçe ciddileştiler ve eski eğlenceli hallerinden eser kalmadı. Önceden avlanırken eğlendirirlerdi de ama şimdi o da yok. Ustalaştıkça sıkıcı olmaya başladılar. Crowley ve Cass olmasa Winchesterların ciddiyetinden bileklerimizi keserdik herhalde. Allahtan Crowley ve Cass yüzümüzü güldürüyorlar.

Neyse efendim, Dean sezon başından beri Sam’in taktığı kol askısı ile iyi dalga geçti. “Ulan sen cehenneme kadar gidip kafeslerde kapatıldın, kaç haftadır ne askısı?” diyerek bildiğin dalga geçti. Bu vesileyle Jared Padalecki’nin sakatlığı ile de dalgasını geçmiş senaristler. Normalde Winchesterlar 3 günde normale dönerler çünkü. 

Bu da Kurt olmuş ama Adam olamamış Tasha.

Farkındaysanız hala bölüme dair bir şey demiş değilim çünkü hakikaten kocaman bir boşluktan ibaretti. Ne Kate’in kurt kadın olunca yalnızlığa düşüp kardeşini ısırması, ne de kardeşinin açgözlülükten sınırı aşıp katil olması beni çekti. Zaten ahan da bölümü özetledim bile, koca bölüm bu minvalde ilerledi bitti zaten. Gerçi Kate o yelloz kardeşi Natasha için gereğinden fazla fedakârlık yapmış. Allah’tan sonunda kızın saykoluğunu fark edip bıçağı takıverdi kalbine.

Sam’in insan irisi olması ile çokça dalga geçiliyor. Bu seferde yelloz Tasha aracılığıyla Paul Bunyan dediler. Ahahhaha! Bölümdeki mikro saliselik tek eğlenceli andı.

Dean şeytan olduğunda Sam’in onu düzeltmek için yaptığı aşırılıkları aklamak için yazılmış sıkıcı bir geçiş bölümüydü sizin anlayacağınız. Yazıya başlarken yazdıklarımı da tam da bunun için yazdım. Bu sıkıcı bölümü yazacaklarına Dean’i biraz daha demon olarak seyredebilirdik. Eric’ciğim bir bildiğin vardır diye güvenerek fazla uzatmıyorum lakin bir daha böyle yaprak kürek bölüm yazıp/çekmeyin allasen. 

Beşinci bölümde görüşmek üzere. Sonuna kadar okuyan gözlerinize sağlık.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR