Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Delikanlı adam ispik yapmaz!
Sezon: 1 Bölüm: 4

Kapıyı açmadan önce kısacık bir hatim indirip, 1 ay yalan söylememek karşılığında Çınar’ın gazabından korunmayı diliyor. Çınar yine gemilerini batırıp dönmüş balıktan. Kovayı Defne’nin eline tutuşturuyor ama canının sıkkınlığı yüzünden okunuyor tabii Yalın’ın yumrukları da. Defne de durumu anlayıp kendini kurtarmak için Yalın’ın yalancılığından giriyor odunluğundan çıkıyor. Çınar, Yalın’ın ona doğruları anlattığını söyleyince Defne birden hayal dünyasında buluyor kendini.

Yalın, Külhan Beyi olmuş Çınar da kalpaklı bir Zaptiye Eri. Sorgu odasında Yalın anlatıyor Çınar dinliyor. Hayalinden çıkıp abisi ile korka korka konuşan Defne Yalın’ın suçu üstlendiğini öğrenince rahatlıyor ve işe dönmek istediğini söylüyor ama kazın ayağı öyle değil maalesef. O adamla çalışmaya teşebbüs ettiği anda Trabzon’a gönderileceğini öğrenip balık kovasıyla baş başa kalıyor. Yalın’ın onu koruması ise nedensizce (!) mutlu ediyor kızımızı.

Çınar sofraya geçince yüzündeki yaralardan sorguya çekiliyor, Defne’nin ağzı ise kapanmıyor bir türlü. Ondaki bu hali fark eden Leyla çaktırmadan kaş göz işaretiyle anlaşmaya çalışırken Pembe Sultan’a yakalanıyorlar ve ne oluyorsa o ara oluyor. Doruk İdris ağzından Çınar’ın Defne yüzünden kavga edip gece eve gelmediğini kaçırınca Çınar Doruk İdris’i tuttuğu gibi içeriye götürüyor.

Öykü Sevinç
31/07/2015 17:25
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR