Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Defne’ler sevilsin, Ömer’ler sevinsin
Sezon: 1 Bölüm: 43

Evin şirketlerin yansın Fikret, olmayan paraların batsın, pazarlara düş Fikret.. Ay ben böyle dan diye ortadan sondan falan bir yerden daldım özür diliyorum; az önce izlediğim fragmanın etkisindeyim, sorry. Her ne kadar tatliş tatliş bakışan, birbirini seven Ömer-Defne görmüş olsam da "Ben Ömer'le bir şansımız olabileceğine inanıyorum," diyen o  kadını aklımdan çıkartamıyorum fakat Defne'nin hamlesi beni bir nebze de olsa rahatlatıyor. Allasen Ömer bu, sizce Defne'den başkasını gözü görür mü? Bu anlaşma bana İz ve Defne arasında geçen dövme anlaşmasını hatırlattı. Kazananının belli olduğu bir savaşa giriyoruz dostlar ama siz yine de hazırlanın. Neyse bu kadar fragman ddedikodusu yeter, biz asıl meselemize dönelim.

Artık ışınlanmaya alıştığımız Haziran 2016 net ve kesin Ömer'in düğünü bence fakat çifte düğünse ve Sinan Sude'yle evleniyorsa gerçekten yılın bombesi olur ki Neriman'dan beklerim, Eros'un kız kardeşi mübarek. Necmi Bey kol düğmelerinin kime olduğunu belli etmemek için neredeyse yüz felci geçirecekmiş ama helal olsun anlamadık valla.

Defne'ye yüzük yaradı, mutluluk sarhoşu halleri falan; tam olarak görmek istediğim Defne bu benim. Yalnız abilik bambaşka birşey yani bir abiye sahip olmak. Abiniz varsa onunla bir kavganızı başkalarıyla on kavganıza değişmezsiniz, isterseniz yüz yaşınıza gelin gözünde büyümeyeceğiniz birisi hep olur, daima onun küçük kardeşi olarak kalırsınız. Serdar'ın bu vasfı sonradan aklına gelmiş olsa da benim gözlerimi yaşarttı; hani abim bana böyle bir konuşma yapsa damat koltuğunda da bir Ömer İplikçi yoksa mümkün değil evlenmem ben ama Defne haklı tabii.

Nihan bir gün şu bebeği sektirecek diye ödüm kopuyor. Kalbimin türbe yeşili gözlüsü bir otur sen hamilesin; tamam hamilelik gazı falan ama bir sakin ol. Defne'nin yüzüğünü görünce gözlerinden kalpler fışkırtarak adrenalinin dibine vurdun. Defne olayları anlatana kadar bir dur.

Milyon yürekler olarak arkandayız, yürü be Neriman! Senin sahalara dönüşünü yerim. Fikret hayatında başına alabileceği en büyük belayı aldı haberi yok, sen bence git bir köşede sessizce ölümü bekle canım. Yeminle Ece bile daha mantıklı şu konuda, az örnek alsa ya Fikret; bak kız Yasemin ve Sinan'ın birlikte olduklarını öğrenince masumca oturdu yerine, bir utan utan. Neyse ki Nöro'm çabucak başladı planlarını uygulamaya. Kırk yıl düşünsem bir medya linçi başlatıp Fikret Gallo'nun evli çocuklu olduğunu yazmayı akıl edemezdim, ee bir Neriman İplikçi olmak kolay değil. Bir de ipe sapa gelmez düşünceler; yok efendim tek önemsediği Ömer'miş. Senin durumunu şöyle düşünüyorum Rus ruleti oynamak istemişsin ama olayı tamamen yanlış anlayıp tabancayı tamamen doldurmuşsun gibi; yani git kafana sık daha iyi.

Şimdi linç olmayacaksam eğer bir şey söylemek istiyorum: Ben ciddi özlemişim Deniz'i görmeyi, hani Defne'ye Ömer'e falan bulaşmasa iyi adam aslında. Zamanla onun da iyileşeceğine inanıyorum ama onu iyileştirecek sihirli değnek Sude'nin elindeki cadı süpürgesi mi bilmiyorum. Bir de Feryal'in yerine dikmişler gözlerini, yalnız Sude'nin tacı ancak Bad Girl tacı olur ama yine de sen bilirsin Deniz'cim.

İzinler de alırmış Sinyor İplikçi müstakbel nişanlısından... Halbuki n'aptı ki Defne Fikret konusunda sana Ömer? Alt tarafı canını çıkardı ki ben olsam bir bahane bulurdum gelmesin diye ama bizim kız saf işte. Gelen hanımefendinin çantasında ne zaman hayır getirdiğini gördük zaten; hemen patlatıyor bombasını: "Birlikte Türkiye'de mağaza açalım." Şu kulaklar bunu da duydu ya, daha ne diyeyim. Ben hep bu kadar iyilik bir insanın bünyesine fazla dedim; doymadım, doyamadım yermelere Fikret'i ben, konu aşksa en çok bir kadının çirkefleşmesinden korkarım dedim ama kim dinledi... Al işte inceden yol yapmaya çalışıyor kendine, bu ne sinsiliktir arkadaş! Ayrıca tabii ki Defne'nin fikri alınacak. Ne demeye bozuluyorsun Ömer'in "Bende sonsuz etkisi var," sözüne, dış kapı mandalı? Yalnız Ömer'in önünde Defne ve Fikret'in bu denli atışabilecekleri aklıma bile gelmezdi. Ayrıca sen Defne'ye dürüstlük konusunda ders verme allasen, senin neyine tehditler falan? Bir de sen şimdi o paçavra parçasını zamanında Ömer'e verdin diye sizin temeliniz çok sağlam zaten. Evet, evet Ömer Defne'den ayrılırsa hemen senin kollarına atacak kendini. Hangi çizgi film bu söyle de biz de çoluk çocuğa izletelim. B12'n mi eksik senin Fiko, çağıralım da baksın doktor Selim. Kızı da kışkırta kışkırta kabul ettirdin ya mağaza işini, bravo sen gerçekten bir sinsirellasın. Çok çabuk gaza geliyorsun be Defo, "Olmaz ben buranın first lady’siyim," diyemedin! Ben Fikret gibi Defne'nin korktuğunu falan düşünmüyorum ama ne kadar güven duyarsan duy, tehlikeleri uzaklaştırmak zorundasın hele ki senin hayatındaki en büyük sırrını bilen tehlikeleri. Defne haklı, yani izin verene kadar haklıydı bence. Tek umudum Neriman; ona bu konuda güvenim tam, o Fiko kömüş gözlümüzden uzak duracak o kadar! Konseptin olmadığını öğrenen Koriş gibiyim şu an, herkesciklerin ağzına kürekle vurasım var!

1 2
L'Appel du vide
27/04/2016 11:17
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR