Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Çok soru, hiç cevap
Sezon: 1 Bölüm: 4

Gecenin Kraliçesi yine olaylar olaylar demek isterdim ama olmuyor, olamıyor. Senaryo akmıyor, heyecanlanmamız gereken anlar sönük kalıyor. Odanın ortasında bir fil var ve hala o filin etrafında dolaşıyoruz. Beşinci bölümde artık Selin’i kimin ya da kimlerin gönderdiğini/desteklediğini; Selin’in aslında Aziz’le mi yoksa Kartal’la mı hesabı olduğunu, Aziz’in Osman’ın hayaletinden neden bu kadar korktuğunu; Selin’in tam olarak neyin intikamını almaya geldiğini öğrenmek istiyorum. Çok fazla soru var ama hala tatmin edecek, heyecanlandıracak bir cevap yok. Hikayelerinin ve karakterlerin derinine inemediğim için kime hak vermeliyim, hangi tarafı tutmalıyım bilemiyorum. Bu yüzden keyifsizleşiyor. Büyük bir boşluk var ve kapatılmayı bekliyor. Ya da ben Selin’in sadece terkedildiği için intikam almaya geldiğine inanmak istemiyorum. Bu mudur yani, terkedildim diye mi bunca yaygara? Kurulan onca hikayeye yazık değil mi? Öyleyse neden Kartal  ve Selin’in babası arkadaş?  Aziz Osman’ın yaşadığını öğrenince neden apar topar evlenmek istedi?

Esra ile, Mert ile, hatta enişte ile kurduğumuz empatiyi Selin ve Kartal’la kuramıyoruz. Bir flashback ile Selin’in kırılma noktasını görsek artık hiç fena olmayacak. İzlerken, bir tarafı haklı bulmak ve onun kazanmasını beklemek üzere seyirciyi bağlayacak hatta sezonlarca sürükleyecek hikayeyi artık görmek istiyoruz.

Esra bu bölümün başında çok haklı olarak Kartal’a sordu; “Ben her şeyi  bırakıyorum Kartal, sen neyi bırakamıyorsun?” Esra çok haklı ve onun da bazı cevaplara ihtiyacı var. Ama Kartal’ın bir cevabı yok. Bu Kartal’ı gözümde iticileştiriyor. Feda etmesi gereken ne varsa etmeli artık. Mezarlık sahnesinde İbrahim ve İsmail’in hikayesine yaptığı gönderme güzeldi. Aziz’in kirli sırlarından birinin mezarının başında, düşmanına feda etmesi için bir oğullarından birini yani bir  ‘İsmail’i  seçtiren Aziz karşısında Kartal neyini feda etmekten korkuyor?

İnancını ne zayıflatıyorsa, gitmekten ne alıkoyuyorsa, sorumluluk kabul etmekten ne ne geri çeviriyorsa, gerçeği itiraf etmene ne engel oluyorsa, rahatın için bahaneler bulmana ne yol açıyorsa, seni ne kör ve sağır ediyorsa odur senin İsmail’in. İşte odur kurban edeceğin. İsmail yerine bir koyun kesmek kurbandır; ama yalnızca kesmek için bir koyun kurban etmek kasaplıktır. Aziz bir kasap değil, Selin de bunu biliyor olmalı ki korkmuyor. İntikamının karşılığında alacağı çok daha büyük bir ödül olduğunu biliyor.

Aileye dönersek, Mert kendinden beklenmeyecek kadar cesur bir hamleyle Selin’in önüne bir evlilik sözleşmesi koydu. Selin karşısında özgüveni tavan yapmış bir Mert gördük, hayretler içindeyiz. Selin akıllı bir hamleyle Mert ve babasını karşı karşıya getirdi. Bu durumda Mert’i de koruyan Kartal oldu. Aziz’in duymak istemediklerini tek haykıran Kartal olduğu için Aziz onun karşısında çaresiz kalıyor. “Sen o gemide aileni de taşıyorsun,” dedi Aziz’e ve çok haklı.

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
03/02/2016 16:36
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR