Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Çığlıkları duyalım!
Sezon: 1 Bölüm: 1

Senaryo ekibinde Ryan Murphy, Ian Brennan, Brad Falchuk olan dizinin ilk iki bölümü ABD’de salı gecesi yayınlandı. Bizde de Foxlife kanalında dün yayına giren dizi komedi-korku kategorisinde yer alıyor.
Teen Slasher açığını kapatacak derken birden absürt komediye doğru kaymasıyla şaşırtıyor, American Horror Story’nin gizlemli/gerimli havası olmasa da çekimlerden aynı kişilerin eseri olduğu oldukça belli oluyor. Dizi baştan ayağa bir film görselliğinde çekilmiş. Saçma bir komiklikte sunulan unsurlar, karakterlerin abartı tarzları ve göndermeler içeren replikleriyle ben ilk bölümü sevdim.

15 bölümlük planlanan dizi, American Horror Story’den bildiğimiz tarzla gidecek, ilk kısım kardeşlik evinde geçiyor, yani KKT’de.


Nedir bu KKT? Kappa Kappa Tau. Bir öğrenci birliği evi adı. Amerikalılarda çoğunlukla gördüğümüz bir şey bu öğrenci evleleri, toplulukları. Bir evin içine doluşan kız ya da erkekler, bir nevi yurt/apart. Tabii ‘kardeşlik’ adı vererek garip bir hiyerarşi uyguluyorlar birbirlerine o kısım ayrı.

1995 yılında başlayan dizi, kızlardan birinin banyoda doğurması sonucu kan kaybından ölmesini gösteriyor.  Kardeşlik evinde yaşanan bu olayın ardından şimdiki zamana dönüyoruz.  Bebeğe ne olduysa merak konusu.

1 2 3 4 5
İrem Pelin Sönmezer 
24/09/2015 17:23
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR