Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Çekmediği dertle çile kalmadı
Sezon: 1 Bölüm: 13

Bknz: Mama Keating.

Sezon finaline az bir zaman kala How to Get Away with Murder’ın bir bölümünden daha merhabalar efendim. Geçtiğimiz bölümde Sam Keating cinayeti Nate’in üstüne kalmış ve Annalise yanında olması için annesini aramıştı. Olanların ertesinden devam ediverdik. ABC uyuz olduğu için Mayıs’a kadar nadiren onay açıklayan bir kanal ama bu reytingle onay almaması mümkün değil, bu dursun bir kenarda; ben bölüme geleyim:

Not: Sezonun kalan iki bölümü haftaya peş peşe yayınlanacak ve dizi sezonunu bitirecek. Ben tek bir yazı mı yazarım, ayrı ayrı mı yazarım bilemiyorum şu an; cevabı bölümler belirleyecek.

Yine bölerek gitsem fena olmaz, zaten bu bölüm ülke gündemi üstüne izleyenlere test olsun diye gönderilmiş sanki:

Anna Mea: Yılbaşı zamanı yaşadığı depresyonun ikinci perdesini yaşadı. Yine ağırından hem de, yataktan çıkmaz cinsten olanından. Onu toparlamak da annesine düştü elbette. Annalise’in kime çektiği çok belli annesine. Pardon, Anna Mae’in. Meğerse yıllar önce yaşadıklarından dolayı ismini değiştirmiş. Başta açıklamasalar bile sonlara doğru gerçek ortaya çıktı: Sarhoş ve işe yaramaz akrabalarından birisi Annalise’e ‘tecavüz’ etmiş. O da yıllar öncesinin hesabını annesine sordu. Öğrendik ki en nihayetinde de adam Annalise ve annesinin evleriyle birlikte beklenmedik şekilde kül olmuş.  Şu talihsiz (!) yangına da bak sen… Annalise annesiyle arasındakileri halletti ve tatlıya bağlandı.

Bölüm boyunca depresyonda olan, annesi dışında neredeyse kimseyle konuşmayan Annalise’i evinden çıkaran Nate’in davasının başlaması oluverdi. Kendisinin başını yaktığı Nate’i nasıl kurtaracak orası muamma ama anlarız.

1 2 3 4
Aytaç Kara
23/02/2015 09:03
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR