Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bitse de gitsek
Sezon: 7 Bölüm: 7

Eric’in öfkesi, Pam’in hayalkırıklığı…

Sarah’nın hem yara hem de yara bandı olduğunu öğrenmiştik geçen hafta. Yokonomo adam, Eric ve Pam, Sarah’nın kardeşi Amber’ı bağlayıp ağzından laf almaya çalıştılar. Amber, manyak ablasının iyi bir insan olduğuna inanmıştı ya da iyileştiği için minnet duyuyordu ki bizimkilere nerede olduğu hakkında bilgi vermedi. Bu onu Eric’in öfkesinden koruyamadı ve hastalıktan öldü, ölecek durumdaki Amber, Eric tarafından göğsüne çakılan kazıkla şakkadanak patlatıldı.

Holly ve Andy ergenlerin peşine düşmüştü bile. Andy’nin “Telefon sesine ergenlerin Pavlovvari tepkisi oluyor,” demesi güldürmedi değil. Araması sonuçsuz kalınca, Andy çareyi Jessica’yı aramakta buldu. Jessica, Adilyn’in tehlikede olduğunu hissedebilirdi. Bizim ergenler Violet’in evine misafir olurken, Holly ile Andy de yanlış istikamete doğru yola çıktılar.

Violet’in malikane tadında evi ve seks oyuncakları ile dolu odası bizim ergenleri epey şaşırtıp akıllarını aldı. Andy, Jessica’yı aradığında ise Bill’in malikesinde bir dram yaşanıyordu. Bill’in hastalığı saat saat, hatta dakika dakika ilerliyordu. Bill’i öyle görmek beni de biraz üzmedi değil hani.


Jessica, Bill’in gözlerinin önünde ölüyor oluşuna dayanamıyordu…

Arlene yeni bir aşkın pençesine düşmek üzereydi. Yakışıklı vampir Keith onu düşünmeden edememişti. Ona korumalık teklif etti. Sonrası malum ateşli sahneler falan derkeeeennn… AAAAA RÜYAYMIŞŞŞ! Arlene’in Keith’in kanını içtiğini nasıl da unuttuk ayol!

Yokonomo adam ile Eric, yine bir anlaşmaya vardılar. Bu defaki anlaşmada yine Sarah’yı yakalamak vardı ama sonunda öldürmek değil kanını kullanıp şirketi tekrar ayağa kaldırmaktı amaç. Bunun için de Eric’in şirketin güvenilirliğini kazandırması gerekiyordu. Yokonomo adam işini biliyordu. Eric, yakışıklı adamdı (YEMİN ET), ondan iyi marka yüzü mü olurdu?

Eric’in marka yüzü olabileceğine dair örnek çalışma.

Ve Hoyt kasabaya döndü, güzeller güzeli kız arkadaşı Brigitte ile. Jason’ın ikinci kez aynı hataya düşmemek için Brigitte’den uzak durmak istemesi yine oldukça Stackhouse salaklığındaydı.

Sookie, umudunu kesmemişti. Kasabanın çılgın doktorunu Bill’in yanına getirdi. Fakat bu çatlak doktor hastalığın teşhisi ile ilgili fikir yürütürken Sookie’nin yarı peri olduğunu öğrenip kökenini sorduğunda aldığı cevap sonrası oradan tabiri caizse topukladı. Bu tavırdan cesaret alan Sookie de büyükbabası Niall’ı çağırdı ve ondan mucize istedi.

Yokonomo adam istihbaratçıları sayesinde hayaller aleminde dolanan Sarah’yı buldu. Bu bölümde de seksi rolünü tamamen Jason yüklenmişti sanki. Sarah’nın gündüz düşünde Jason yine üstsüz arz-ı endam etmekteydi. Yokonomo adam, sözünde dur, hainlik yapma!

Uvvv selam bebek! Epey salak olmasa sıkı çocuk aslında.

Holly ile Andy, çocuklarını göl evinde bulamamışlardı doğal olarak ama Andy’nin duygusallaşması ve yorulduğunu dile getirmesi çok samimiydi. Holly’nin Andy’ye “Bu hikayenin sonu iyi bitecek, söz veriyorum,” demesi dizinin sonuyla ilgili bir spoiler mıydı acaba? Bekleyip göreceğiz.

Olayların arasında Bill’in geçmiş yaşantısına, vampir olmadan önceki zamanına dair flashback’ler izledik geçen bölümdeki gibi. Karısı ile tanışması, çocuğunun doğumu vs… Sookie ile büyükbabası da doğa ile iletişim kurarak bu geçmişe şahit oldular. Büyükbaba, mucize yerine hayat dersi verip puf dedi yok oldu. Bu kaçıncı zorlama sahne izleyişimiz oldu, ben saymıyorum artık.

Keith bu kez Arlene’in karşısına gerçekten çıkmıştı. Arlene’in Hep-V taşıyıcısı olması ve Keith’in karşılık olarak o zaman dans edelim demesi içi pırpır ettiren romantiklikteydi. Keith 515 yaşında, iflah olmaz bir romantik. Arlene bari sen mutlu ol artık ya.

Keith güzel adam, Arlene güzel kadın… Ay hadi inşallah.

Violet’in gerçek yüzü ortaya çıktı. Eric, Pam ve Yokonomo adam da Sarah için yola çıktı. Sarah ise delirme aşamalarının son evresindeydi. Kafasının içindeki Jason’a budist sevgilisi ve sevimli surat Newlin’i de katıldı. Ortaya şenlik dinsel bir atışma gerçekleşti. Sookie ise Bill’i yalnız bırakmamaya karar verdi ve “bitsin bu hasretlik gari” dercesine evine koşup Bill’in dudaklarına yapıştı ve belki de son aşk dolu gecelerini yaşadılar, kim bilir?

Sıkıldık değil mi? Evet, ne yazık ki “bitse de gitsek” ifadesini 9238423 kere kullanmış bulunmaktayız. Dayanın truebies! Son üç!
 
Bölüm sonunda çalan şarkı: May be the last time, I don't know - Ndidi Onukwulu
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR