Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bildiğimiz sex, drugs & rock’n roll
Sezon: 7 Bölüm: 1
 
Californication yedinci sezonu yayınlanmaya başladı. Bilmeyenler için hemen özetleyeyim, 2007 yılında gösterilmeye başlanan dizide, New York’lu yazar Hank Moody (David Duchovny) California’ya taşınır. Yaratma sancılarının yanı sıra, kadınlarla ilişkileri ve içkiye olan düşkünlüğü bocalamasına neden olmaktadır. Kızı Becca'nın (Madeleine Martin)annesi, kız arkadaşı Karen’la bir ayrılıp bir barıştığı, bir türlü yürümeyen bir ilişkisi vardır. Hank Moody’nin en yakın arkadaşı ve menejeri Charlie Runkle (Evan Handler) ve karısı Marcy (Pamela Adlon) diğer yan karakterlerdir. Dizinin ana konusuna gelince bildiğimiz klasik; sex, drugs & rock’n roll denebilir.

Geçen sezon, Hank’in yine kürkçü dükkanına, yani Karen’ın kapısına gelmesiyle sona ermişti. Hank, rock’n roll dünyasını ve dünyalar güzeli groupie Faith’i ardında bırakarak sevdiği kadına koşmuştu. Bu sezon başında Hank kuyruğunu kıstırıp geri döndüğü zaman doğal olarak Karen ona kollarını açmadı, hatta tam kendine yeni bir ilgi alanı bulmuşken (yoga öğretmeni) Hank’in yine ortaya çıkmasını neredeyse bıkkınlıkla karşıladı.

Hank’in Karen’a sorumluluklarını bilen bir erkek olduğunu inandırmak için doğru dürüst bir iş yapması lazım. Ne kadar iş varsa, film, müzikal hepsini batırdığı için tek denemediği televizyonda şansını denemek istiyor. Santa Monica Cop dizisinin yazarlığına kolay olmasa da şimdilik kabul edildi. Dünya geçimsizi Hank, diğer yazarlarla nasıl anlaşacak çok merak ediyorum.

Öte yandan yeni(den) evliler Charlie ve Marcy yatak odasında biraz sorun yaşıyorlar, Marcy de epey sabırsız.

Bu bölüm kolej öğrencisi Levon’un Hank’le okul gazetesi için röportaj yapmaya gelip ardından Hank’in oğlu olduğunu söylemesiyle sona erdi. Bomba bir bitiriş yaptılar aslında ama bende nedense büyük bir etki yaratmadı. Hank’in dünyanın çeşitli yerlerinde daha bir sürü çocuğu çıkabilir yani, o kadar da şaşırtıcı değil.

Californication ilk sezonlarda, komik ve cesur bir diziydi. Aşk, aile, sorumluluklar, yetişkin hayatı ve seks hakkında bir şeyler söyleyen bir diziydi. Hank Moody (David Duchovny) neredeyse altı sezon boyunca sürekli içti, girdiği tüm işleri yüzüne gözüne bulaştırdı ve etrafındaki tüm kadınlarla yattı. Bir ayrılıp bir barıştığı ruh eşi Karen ve kızı Becca onun başarısız ama üstün cool yaşantısını izlediler. Menejeri ve en yakın arkadaşı Charlie elinden geldiği kadar ona yardımcı olmaya çalıştı ama sonuçta onun da ilgilenmesi gereken kendi ailevi problemleri vardı.

Dizinin yan karakterleri, tırlatmış yapımcılar, porno yıldızları, rock starlar gibi tiplerden oluşmakla birlikte bir zaman sonra sıkmaya başladılar. Derinlikleri olmayan kötü taklitlere dönüştüler. Örneğin geçen sezon Hank’in vaktinin çoğunluğunu birlikte geçirdiği güzeller güzeli groupie Faith, kendini ilham perisi olarak nitelendirerek Pamela des Barres klişesini yineledi ama bir türlü ünlülerin etrafında dolaşmaktan ve tur otobüsünde takılmaktan başka ne yaptığını bilemedik.

Umarım bu sezon Californication'da karakterlerin insani yanını daha fazla görebilirim. Yoksa şu andaki haliyle şehvet düşkünü, yüzeysel ve sonsuza kadar ergen kalmaya mahkum loser Hank, habire bu beceriksiz adamı kabul eden ve sonra ahlayan vahlayan kadın Karen ve bu yürümeyen aile düzeninden bıkmış büyümüş de küçülmüş Becca olarak kalacaklar.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR