Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Benim göbek adım bela!
Sezon: 1 Bölüm: 9

Bravo Lester, tebrikler canım!

Geçtiğimiz hafta, bir yıl sonrasına zıplamış, Molly ve Gus’ın evlendiğini, Lester’ın başarılı bir acentacı olduğunu görmüş, Lorne’nin sadece kır saçlarını görmüş, meraka düşmüştük. Bu hafta ise karşımıza yine süper cool beyaz saçları ve harika gülüşüyle, dişçi Lorne çıktı. Katil iken ayrı karizma, dişçi iken ayrı karizma! Tek kelimeyle bayılıyorum bu adama! Ba-yı-lı-yor-um! Geçen zaman Lester ve Lorne’nin karizmasına karizma katmış diyebiliriz yani.

Lester, Lorne’yi Las Vegas’ta bir otelin barında görmüş, kafasından aşağı kaynar sular dökülmüştü. Ama dedim ya geçen zaman Lester’ı güçlendirmiş ve kendine getirmiş. Kendinde Lorne’nin yanına gitme cesaretini buldu bulmasına da bu yüzleşme kafası da nereden çıktı. Adam sana ”Bas git,” dedi olanca sertliğiyle. Neden hala peşinden asansöre binmek? Gördün mü şimdi şahit olduğun cinayetlere bir yenisi daha eklendi. Hatta üç kişinin ölümü! Lorne kendisinden bir atraksiyon bekleyen Lester’ı tabii ki yanıtsız bırakmadı. Kendi kadar karizmatik silahını çıkarıp, önce arkadaşı ve eşini, sonra daha tazecik evlenme teklif ettiği sarışın çıtırı tam alnının çatından mıhladı. Lester bu durum karşısında küçük dilini yuttu diye tahmin ediyorum, şaşkınlıkla Lorne’nin ensesine indirdiği gibi asansörden kaçtı. Ama demirden adam Lorne’ye hiç bir şey olmadı tabii ki, korkmayın.

”Çok yakında görüşeceğiz Lester!”

Tabiri caizse, ödü bokuna karışan Lester, gecenin bir körü sıcacık yatağında uyuyan karısını kaldırdığı gibi oteli terk etti. Bu, panikle yaptığın ilk hatan Lester. Ertesi günkü biletini değiştirip erkene alman, polislerin dikkatini çekecek elbet. Yani ben sen Molly’den kurtulasın diye ne beddualar ediyorum ben burada, sen iki canlı Molly’yi daha da fena harekete geçiriyor, tam da olsa uyumayan devi uyandırıyorsun. Lorne, asansörden kaçan Lester’in arkasından ”Çok yakında görüşeceğiz Lester!” diye bağırınca, Lester’ın içindeki pısırık ve kaçak taraf hafiften harekete geçti. Karısını da alıp, Acapulco’ya gitmek için hemen planlarını yaptı. Ama zekayı elden bırakmadığını da gördük. Bu dev korkuyla, Acapulco’ya gitmeden önce, bölümlerdir gördüğümüz meşhur turuncu montunu karısına giydirip, ofise gönderdi. Lorne’nin orada olacağını bilerek. Tahmini boşa çıkmadı, görebildiğimiz kadarıyla, Lester’ın yeni eşi de tahtalı köyü boyladı. Sana da eş dayandıramıyoruz Lester. Geleni harcıyorsun, geleni harcıyorsun.

Hayırdır canım, siz ne ayak?

Öte yandan geçtiğimiz hafta izlediğimiz Lorne katliamının Bemidji’ye uzandığını öğrenen avanak FBI polislerimiz, dosyaya bir göz gezdirip, soluğu Molly’nin yanında aldılar. Molly’nin o meşhuuuur cinayet tablosunu görüp, bayıldılar. Aferim kızım bak, Bill’in değer vermediği çalışmaların meyvesini toplayacak. Las Vegas polisinden gelen, ”Lester cinayetlere tanık olabilir,” mesajı, Molly’yi tekrar Lester’la karşı karşıya getirdi. Off Lester herşeyi mahvettin!

Ocağıma düştün yavrum, kucağıma düştün yavrum, el amaaaaaan…

Karısı Lorne tarafından katledilen Lester, Acapulco’ya kaçabilecek mi ve ikisi nasıl karşı karşıya gelecekler haftaya göreceğiz. Ama ben bu hafta Lester’a çok kızdım, bunu bilin isterim. Son olarak naçizane Lester’a teessüflerimi belirten yaptığım çalışmayı şuraya bırakıp kaçıyorum.

image

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR