Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Ben senin vicdanınım”
Sezon: 1 Bölüm: 2

‘Babama Selin’i veren hayat bir gün bana da seni verecek.’

Esra umarsız, Esra başına buyruk ama  bir yandan da Esra aşık, Esra çaresiz. Bu dizide Selin’e ‘gel sana bi şöyle sarılayım’ diyecek kadar gerçek tek biri var o da Esra. Çok inandırıcı ve ne yaparsa yapsın ona hak vereceğiz biz bu dizi bitene kadar. Bence Mert ile olan ilişkisini biraz daha izleyebilirsek, onu aile ağının tam merkezinde göreceğiz. Belki de tüm ipleri ve düğümleri Esra yönetecek. İyiliğe de kötülüğe de birer adım uzaklıkta, arafta. Dizilerdeki kötü karakterler kötülüğü ‘ben kötüyüm o halde şunların hakkından geleyim’ diye yapmazlar. Onların hep çok haklı sebepleri olur. Onların durdukları yerden baktığınızda gerçek çok başka görünür gözünüze. Esra için de böyle olacak gibi ve biz onu zevkle izleyeceğiz. Ben de muhtemelen onun tarafını tutuyor olacağım.  

Bölümün sonunda, ama en çok da Mert ağlarken şunu düşündüm. Aslında hepsinin ipleri birbirinin elinde. Hepsi birbirine bağımlı. Hepsi birbirini kontrol ediyor; birinin bittiği yerde diğeri başlıyor. Bir tek Aziz’in ipi yoktu. Selin ile bu boşluk tamamlandı. Artık Aziz’in de bir sahibi var. Bakalım bu kadar cambaz bir ipte oynayacak mı?

Bu bölümün asıl bombası sona saklanmıştı;  ayak üstü  çok kısa bir telefonla gördük ki Selin intikam almaya gelmiş. O kadar yerinde bir sahneydi ki, bir ara dişi Ezel mi geliyor dedim. Önümüzdeki bölümlere hakim olacak bir ipucuydu. Demek ki Selin her şeyi yakıp yıkacak. Bunu yaparken de Aziz’in elinden tutacak. Ne demişti Beren Saat İntikam’da; “düşmanı elinden tutmak, onu dibe çekmenin tek yoludur.” Selin de herkesle birlikte dibe gidecek mi göreceğiz. Çünkü çok açık hisleri var hala Kartal’a. Kendisi de yanacak muhtemelen. Ama açıkçası bir taraftan da kuşkuluyum; bu intikam bana sadece ‘bir avuç dolar’ın intikamı gibi gelmiyor. Selin ve Kartal’ın babasından itibaren örülen bambaşka – henüz bilmediğimiz- olayların intikamı olabilir. Muhtemelen konuya Selin’in kardeşi de dahil olacak. Her intikam planında hiç hesaba katılmayan bir mazlum daha vardır.  Selin’in arkasındakiler kimler hep birlikte göreceğiz. Tadından yenmeyecek bir sezon olacak gibi geliyor bana.

Dizinin ilk bölüm reytingleri pek iyi değildi, Meryem Uzerli yerden yere vuruldu. Bunda biraz fazla promosyonun etkisi var diye düşünüyorum. ‘3 sezonluk ara bitiyor’ biraz itici bir anons olmuştu. Hatta reytingleri gördükten sonra sonu Kurt Seyit ve Şura gibi mi olur diye üzülmüştüm. Kurt Seyit de inanılmaz bir promosyonla giriş yapmıştı ama parlamadı. Bu haftaki tempodan sonra reytingleri daha da iyi olacak bence.

Ben açıkçası Meryem Uzerli eleştirilerini inandırıcı bulmuyorum. Selin güçlü bir kadın karakteri.  Gel gör ki bizim insanımız güçlü kadın izlemeye dayanamaz. Onlar Meryem’i sarayda köleyken sevdiler.

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
20/01/2016 12:08
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR