Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Ben senin vicdanınım”
Sezon: 1 Bölüm: 2

Gecenin Kraliçesi’nin ikinci bölümünde tempolu, yoğun bir hikaye izledik. Önümüzdeki bölümlerin çok daha güçlü olacağının sinyallerini de aldık aynı zamanda.

Ailecek yenilen yemekte, Selin ve Kartal arasındaki gerilim iyi yansıtıldı ama ben hala bu aşka inanamıyorum. Birlikte oldukları bu kadar kısa zamanda nasıl bu kadar güçlü bir aşka düştükleri meçhul bende. Ama ardından yaşadıkları acı o kadar büyük oldu ki, ikisi de birbirilerinin yokluklarında büyüdüler demek ki. Kartal’ın kurtulamadığı zincirleri, Selin’in bir avuç paranın suratına çarpılışı çiftin bir tarafını aşk bir tarafını nefrete dönüştürmüş. Yine de yemekte Selin çok iyi idare etti, bence o aileyi en az Aziz kadar iyi çekip çevirebilecek bir kadın Selin. Çekip çevirecek derken, iplerini elinde tutmaktan bahsediyorum tabii ki.

Aziz bölüm boyunca öve öve bitiremediği kendinin etrafında dolaştı durdu. Fabrikalar, işletmeler, şirketler ne varsa gezdirdi. Ne de çok seviyoruz satın aldıklarımızla övünmeyi. Satın aldığı saygıyı, satın aldığı gücü Selin’in gözüne soktu. Derken Selin’i başladığı yere götürdü, İstanbul’un kuzeyindeki balıkçı köyüne. Açıkçası Selin’in o mezar taşı sahnesinden sonra tırs tırs kaçacağını düşünmüştüm ama bayağı cesur kızmış. Tuttu yine de Aziz’in elini. Kendisi o kadar büyük bir acı çekti ki, o Aziz’i anlıyor diye düşünüyorum. Aziz’in bütün kabadayılığına rağmen karşısında dik durmayı başarıyor Selin, hayır demesini de biliyor. Aziz gibi bir adamın Osman üzerinden Selin’i de yöneteceğini düşünebilirsiniz. Ama Aziz bel altı vuracak bir adam olmayacak demek ki; ya da tutkusu onu değiştirecek mi göreceğiz. Daha en başta tüm gemileri yakabileceğini anlattı Kartal’a.  Aziz tüm gemileri yakar ama Kartal’da durur gibime geliyor. Ne de olsa Kartal, Aziz’in vicdanı.

Bu bölümde bir de Mert konusu vardı. Ona değinmeden geçemeyeceğim.  Güvensiz bir çocuk tasvir ediliyor ama ama o da inandırıcı gelmiyor. Bir insanın Aziz gibi bir babası, Kartal gibi bir abisi olur da nasıl güvensiz olur?  İşte buralar hep Türklük. Türk babası göstermez sevdiğini, güvendiğini. Oysa klüpte Mert’e müptela dedikleri için adamları paraladığını Selin değil de Mert görseydi böyle mi olurdu? Aziz’in Mert’le ilişkisi Kartal ile olan gibi derin ve yoğunluklu değil. Bunun altında annenin ölümü de yatıyor olabilir. İleriki bölümlerde göreceğiz. İlk bölüm Esra, ikinci bölüm Mert performansı ile Esra-Mert kardeşler radarımıza girdi.

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
20/01/2016 12:08
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR