Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Ben işte, bildiğiniz sıradan ölümlü
Sezon: 7 Bölüm: 6

Pam ve Eric, hafif kızarmadan az önce…

Geçen haftanın en son sahnesinde ilk düşündüğüm şu oldu: Finalde bir tek Sookie hayatta kalacak heralde. Uyuz. Bütün adamları kuruttu. Bill de hastalanmıştı işte! Bunu ilk öğrenen Jessica oldu. Jessica için bir gecede ikinci darbeydi. Neyse ki bu defa fazla mızmızlanmadı.

Lafayette ve atarlı teyzesi, son kez Tara’yı görme umuduyla vampir kanı ile kafayı buldular. Jason ise Violet’in onu Jessica’yla gördüğünden habersiz eve gelmişti. Geldiğinde onu ateşli bir kadın bekliyordu. Violet, Jason’ın zayıf noktalarından faydalanarak onu kendine geri çevirmek istiyordu.

Bill için mal mülk telaşı başladı. Mali işlerini halletmek için tıpkı insanlar gibi sıraya girdi. Artık vampirler için ölümsüzlük sona ermişti, zaten hiç yoktu mu demeliyim acaba? Vücuduna kazık saplandığında patlayan canlıların ölümsüz olduğunu iddia etmek ne ola ki?


Sıradan ve ölümlü olmanın fotoğrafı…

Yokonomo Şirketi Pam ve Eric’i esir aldı. Eric ve Yokonomo başkanının arasında intikam anlaşmazlığı çıkmıştı. İkisi de Sarah’ı kendisi öldürmek istiyordu. Eric’in inadı galip geldi, Pam ile ikisi birazcık kızardıktan sonra Yokonomo ile anlaşmayı sağladılar. Sarah da çırpınışlarına devam ediyordu. Kardeşinin evine geldi ama kardeşi hastalığının son aşamasındaydı artık.

Bill’in hastalığını Sookie’ye söylemek isteyen Jessica Jason’ı aradı. Sookie’yi Jessica’ya götürmek için evden ayrılan Jason’ın gidişini gören Violet taktiğinin işe yaramadığını düşünüp delirdi. Sanırım Jason da Jessica’ya dün gece olanlar hataydı minvalinde bir şeyler söyleyecekti telefonda. Onu diyeceğinden de emin olamadım tabii, Jason bu nihayetinde.

Dizinin ergenleri Wade ile Adilyn kırıştırmakla meşgulken Andy tarafından basıldılar. Bu tabii aile içi krize sebep oldu. Arlene hakemliğinde tartıştılar ve azgın çocuklarıyla konuşmaya karar verdiler. Tabii ergenler çoktan tüymüşlerdi.

Lafayette ve atarları bir türlü dinmeyen Lettie Mae kafayı bulunca Tara’nın yanına gitmeyi başardılar. Tara ise bıraktıkları gibi çarmıha gerilmiş “hoşolobuuu hoşolobuuu eleeheheehehhhe ” diye sayıklıyordu. Çarmıhtan çıkardılar, kaçtı ve eski evlerine gidip her yeri köstebek gibi kazmaya başladı. Bu kez Lafayatte de teyzesine hak vermişti, kahramanımız Tara, onlara bir şey anlatmaya çalışıyordu.

Umarım o delikleri annen için kazıyorsundur Tara’cığım, tahammülümüz kalmadı nitekim.

Dizinin bir diğer atarlısı ve hamilesi Nicole yine Sam’i darlamakla meşguldü. Gidelim dedi. Sam gitmem dedi, daha doğrusu der gibi yaptı.

Sookie acı haberi aldı. Aklına ilk gelen Bill’in virüsü kendisinden kapmış olabileceğiydi. Sookie test olurken, Bill’de hala sıra bekliyordu. Fakat ters giden bir şeyler vardı. Hastalığın belirtileri olan damarlar normalinden daha hızlı belirginleşiyordu. Sookie Jason’a Bill, Eric ve Alcide üçgenininde çektiklerini anlattı. “Onu sevdim, onu da sevdim, ay ama ilkler başka oluyor,” falan dedi işte. Hepsinin kanını kuruttum demiyor da. Jason’la dertleşirlerken bekledikleri cevap da telefonla geldi. Sookie virüsü taşıyordu.

Sookie, Jason’a “mağdurum da mağdurum” konuşması yaparken…

Bill, vasiyetini değiştirmek ve mal varlığını Jessica’ya bırakmak istiyordu. Fakat yasal engeller bir yana karşısında para avcısı bir avukat vardı. Bu kadar açgözlü olmayacaksın işte. Karşında kaçın kurası kaç yıllık vampir var? Sonun kötü oldu be kadın, böğrüne yedin mektup açacağını.

Sarah ve kardeşi karşı karşıyalardı. Sarah o meymenetsiz sevimliliğini takınıp kardeşinden yardım dilerken tam bir melek görüntüsü çiziyordu. Kaçışını ve değişimini anlatırken inandırıcılığını son damlalarına kadar kullanıyordu. Ve sonunda ağzındaki baklayı çıkardı: Sarah Newlin’in kanında Hep-V’nin panzehiri dolaşıyordu. HOOOLEEEYYY ERIC ÖLMEYECEK, DEĞİL Mİ ŞİMDİ?

Karşınızda salgının sorumlusu ve panzehiri…

Jason eve döndüğünde Violet’in veda mektubu ile karşılaştı. Fakat Violet’in başka planları vardı. Adilyn ve Wade küçük aşk yuvalarında fingirdeşirken ve birbirlerine bu kadar yangınken Violet’in onları kandırması zor olmamıştı.

Yokomono, Eric ve Pam, Sarah’ın kardeşinin kapısına dayandığında iyileştiğini gördüler tabii. Eric, kızın gırtlağına yapıştı. Bill ise bir panzehirin varlığında habersiz karamsarlığın dibine vurmuş halde evine dönmüştü. Onu gözleri yaşlı iki kadın bekliyordu.

Bill’in hastalığının hızlı yayılmasının sebebinin Sookie’nin peri olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Ve sanırım Eric gitti gidiyor diye ağlaşırken, Bill’i kaybedeceğiz sanki ha? Ne dersiniz?

Sookie’nin ölmesi doğrultusundaki inancımı yitirdim artık. “Keşke daha önce bitseydi” serzenişleri ile anacağımız bir son sezon izliyoruz ne yazık ki. Olmasaydı sonumuz böyle.
 
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR