Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Aziz her şeyi öğreniyor.
Sezon: 1 Bölüm: 5

İyi kötü beş bölümü deviren Gecenin Kraliçesi'nde, genele oranla oldukça tempolu bir bölüm izledik.

Aziz, dedektifi yakalayıp herşeyi pat diye öğrendi. Açıkçası bu kadar çabuk öğrenmesini beklemiyordum, sürpriz oldu. Resimlere bakarken Kartal’ı eliyle kapadı, öyle baktı Selin’e. Böyle olur ya sevince, yanına kimseyi yakıştıramazsınız. Aziz gerçekten çok seviyor Selin’i.  Dedektif birbirlerini seviyorlar deyince tabii Aziz olarak üstüne düşen görevi yaptı ve dedektifi takır takır harcadı. Garibim kurtuldum sanıp sevinmişti oysa ki. Bundan sonrası buhran, Aziz hemen Kartal’ı çağırdı yanına. Peşine Selin ve Esra da takılınca konu orada kaldı ama Aziz kararlıydı. Bölümün en keyifli sahneleri Kartal ve Aziz’in diyalogları. Bir de Emre; Emre önce gaza getirip sonra ben karışmam diyen arkadaş gibi. Bu tipler sulu dereye götürür, susuz getirir. Uzak duracaksın!

Kartal oldukça radikal bir karar alarak Esra ile evden hatta İstanbul’dan taşınacağını herkese söyledi. Tabii Esra’da bir bayram havası. Hemen kürkünü giyip alışverişe gitti bu haber üstüne. Tam kafa bu kız, bayılıyorum onu izlemeye. Yalnız bu iyi halleri, dark side’a geçerse işleri ciddi karıştırır. Esra’da babasının psikopatlığını dahi bastırabilecek bir ışık görüyorum, herkesi  öttürür gibime geliyor. Esra reyiz!

Selin ise resmen çıldırdı. Dengesiz, amaçsız bir karakter oldu Selin. Telefondaki gizemli sese artık yapamıyorum, ben sevilmek isteyen küçük bir kızım dedi. Üff bu nedir ya? Dört sene bekledin, çocuk doğurdun büyüttün. Türkiye’ye abini bulmaya diye gelip Aziz’le tanıştın.  İntikam almaya geldin; uzun sürdü anlamamız ama gönüllü olarak geldiğini artık anladık. Madem Kartal’ı görünce yelkenleri suya indirecektin ne diye intikam için yola çıktın. Demek ki o kadar da hırs yapmamışsın. İki konuşmaya gözyaşına tav olmak, bilemiyorum. Bu kararsızlık dizinin enerjisini düşürüyor. İntikamdan vazgeçip Kartal’ın yanına koştu hemen. Kaçma hayalleri için artık çok geç canlarım, olayları bu kadar örmeden önce düşünecektiniz o işleri.   

Bu arada bir parantez açmak istiyorum. Meryem Uzerli’nin saçlarına bir çözüm getirilsin artık. Alkan kadınlarının orantısız kürk kullanımı ve jilet şıklıklarının karşısında Selin çok zayıf kalıyor. Saçında sanırım ekleme var, üstten bir kat atılmış ve katların uçları yıpranmış. Ayrıca yarım (!) kahküllerini ifade etmeye kelime bulamıyorum. Beş bölümdür gözüme batıyor, yazmayayım dedim ama artık bu sönük saçlara dayanamıyorum.İzlerken beni yoruyor. Umarım birileri burayı okuyordur! Şampuan reklamında oynayan kızın saçları bu mu yani, buna bir el atılsın rica ediciim.  

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
10/02/2016 14:51
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR