Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Aşkta ve savaşta her şey mübahtır!
Sezon: 1 Bölüm: 27

Duyduklarından sonra Cihan ile evlenmeyi kafayı koyan Gülru, kafayı kırıyor ve karanlık tarafa geçiyor. İzlediğimiz tam anlamıyla dişe diş, kana kan psikolojik bir savaş. Çelik ailesi kızları Gülru tarafından gelen bir mesajla Kartal Evlendirme Dairesi’ne doğru yola çıkıyor. Bu arada Taner’i mezarlıkta kıstıran Yonca, telefonda Ömer’e ağız dolusu konuşuyor. Neden? Çünkü herkes Gülru’nun Ömer’le evlendiğini zannediyor.

Burada dejavu yaşamaya başlıyoruz. Aaa Gülru! Aaaa nikah masasında! Hayırdır inşallah!

Aynı salonda ikinci nikah. İlki Mert’le idi. Şimdiyse Cihan. İlki nikah gerçekleşmemesine rağmen çok güzel bitmiş, bölümün sonunda Ömer ve Gülru elele, öpüşe koklaşa dolanıp durmuşlardı. Şimdiyse, intikam ateşiyle Gülru, Cihan’a evet dedi. Hem de Ömer’in gözünün içine baka baka. Burada ekleyecek bir çift lafım var. Neden Ömer’e intikam ateşiyle bakıyor ki? Sonuçta gerçekleri öğrendi. Babasının ölümünden Gülfem ve Cahide suçlu. Artık Cahide’nin yaptıkları için Ömer’i suçlayacak kadar gözü dönmemiştir diye düşünüyorum.

Gülru’nun cevabıyla oracıkta enkaza dönen Ömer, Cihanımsı tepkileriyle bizi çok korkuttu. ”Gülröooaöaoağğğ!” şeklinde avaz avaz bağırışları kalp ben. Bir insan bu kadar böğürden bağırabilir mi ya? Bağırır. Şekil A-2, Gülfem Sipahi. Evlilik cüzdanı ve Gülru’nun suratındaki enfes manalı pis sırıtışı görünce şut ve gol! Gülfem yerde. Sonra ambulansta. Tam da ”Aha gitti kadın,” dediğimiz nokta da Gülfem hortluyor. Gerçekten çok çok iyi bir sahneydi. Gülfem’in ise ”Cihaööouon!” şeklinde bağırışlarına maruz kalıyoruz.

Gülfem öyle bir uçtu ki, fotoğraf piksellendi!

Güllerin arasında sıkışan ve sonunda yıkılan Ömer uzunca bir süre ”Neden Gülru?” sorusuyla dolaştı durdu. Bölüm boyunca da kimse bu sorunun cevabını alamadı. Taner ve Çiçek tam da bu noktada kendi çaplarında bir anlaşmayla bunu Gülru’dan öğreneceklerine dair birbirlerine söz verdiler. İlelebet saklı kalmayacak tabii ki. O zaman da Ömer’in Gülru tarafına geçmesini bekliyorum.

”Nedeeeeen Sebastian nedeeeen?”

Über süper ikili Duygu ve Mert’e gelirsek…Deli bir çift oldu. Tam da aradığım kan sayın seyirciler. Biri agresif delikanlı, diğeri agresif kumpascı. Uuuuu…Bingo! Ama daha yeni yeni ortak paydada buluşuyorlar. Daha zamanları var. Yani o cephede de ayrı bir hikaye izleyeceğiz. Ama öte yandan Duygu’nun ”Bebeğim de bebeğim,” diye tutturması fenalık getirdi. Ben olsam çoooktan Sipahi ailesinden arkama bakmadan kaçarak kurtulmuştum. Kız hala kendini ateşin ortasına atmaya çalışıyor ama yazık farkında değil.

Evde herkes Cihan’a anormal muamelesi yapıyor ama Cihan’a gelene kadar, ooooo… Gülru yeni a-acayip tipimiz, zincirlerini kırdı, freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Duygu desen o hepten intikamdan çıldırdı. Gülfem hepsinden beter, Gülru’yu iki kaşık suda boğacak. Ama ne o? Deli gömleğiyle Cihan’ı götürüyorlar. Kocaman bir gömleğe bu üçlüyü sarıp götürmeliler bence ki Cihan da iyileşsin.

Duygu eline tutuşturulan sahte raporun, sahicisiyle dikiliyor Gülfem’in karşısına ama aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor. Gülfem komple devreleri kapatmış uyuyor. Nasıl bir uykudur bu arkadaş? Tüm tizliğiyle Duygu cırcır cırlıyor tepesinde, Gülfem uyanmıyor. Neyse sonuç olarak şantaj raporunu Halide’nin eline tutuşturup çıkıyor. Bunun etkilerini haftaya göreceğiz diye tahmin ediyorum.

Afiyet olsun çifte kumrular.

Tüm bu evlenme hikayesinin üstüne sabah kendi salonunda kahvaltı yapan Gülru ve Cihan’ı gören Gülfem planını hayata geçirmeye karar veriyor. Tabii ki hemen ”tık tık tık” Ömer’in kapısını çalıyor. Savulun Gülfem Sipahi’nin askerleri geliyoooor! Ama Gülfem planla ilgili ipucunu Ömer’e vererek hata yapıyor. Eve gelen doktor ilaçlarını almayan Cihan’ı çıldırtmayı başarınca, komik bir şekilde sağlık görevlileri gelip Cihan’ı gömlekle beraber götürüyor. Cihan’a gömlek giydirilmesini geçtim de, kapının arkasında saklanan sağlık görevlilerinin hop diye çıkması fenaydı.

Ah Gülfem ah! Nasıl kıydın bu çocuğa?

Ama tüm bu olanların üzerine, intikam için Ömer’in kapısına giden Gülfem out, kendi başına intikamın kitabını yazan Gülru in diyebilirim. O ne özgüven geldi. O nasıl Gülfem’in damarına bastıkça sırıtmalar! O nasıl hesaplı kitaplı Cihan’ı işlemeler! Bir döndü pir döndü!
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR