Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
‘Aşkım hepimiz seni bekliyoruz, hadi gel..’
Sezon: 2 Bölüm: 81

Bu arada Dilara’nın da Cihan’a bu şirket işlerini nasıl öğrendin diye sormak aklına geldi nihayet ve işin içinde bir kadın olduğunu öğrendi. Nasıl demekten ziyade neden diye soraydın ya.. Bir de Sema’nın ipiyle kuyuya iniyorsunuz ya, Allah seni bildiği gibi yapsın. Sema kuyuya bir taş attı, kırk akıllıyı ürküttü.

Bölümün sonunda Alaz yalıdan kaçırıldı. Kossskocca yalı, üç adamla korunuyor, üstelik kapıların hiçbiri kilitli değil. Her şeyi abartmayı ne kadar da seviyoruz, bebe kaçırıcaz diye yalıya bir bot dolusu sat komandosu salmak da nedir? Zaten yalıya elini kolunu sallayan giriyor. Buralar çok saçmaydı ama altın saçlı tontik Alaz’ı battaniyeye sarmalayıp götürdüler. Oldu olacak çuvala koysaydınız, boğulacak çocuk.

Bu Mithat da Hazal’a abayı iyice yaktı. Resimlerine yakınlaştırmalı bakmalar, o gelince işi gücü bırakmalar derkeeeen, Alaz’ın kaçırıldığını öğrenince süpersonik hekırlık becerileriyle Alaz’ın yerini buldu gibi oldu. Hemmen Cihan’a haber verdi, valla kendini biraz ateşe attı gibi oldu ama Hazal’dan kaptın puanları ben sana söyliyim Mito. Hadi yine iyisin. Bu arada Cihan Mithat’ı emniyette görünce bayağı tedirgin oldu ve şüphelendi. İz sürüyor şu anda. Alaz’ın yerini buldu sandık ama gösterdiği yerde Alaz yoktu. Görünüşe göre Alaz’ı kaçıran Harun değil. Yalıya geldiğinde öğrendi Alaz’ın kaçırıldığını.

Peki Harun yalıya neden geldi? Bu kısmı özellikle en sona bıraktım. Söyleyeceklerim var. Bu bölümde diziye yeni bir karakter katıldı. Kim mi? Dilara’nın öz babası! Adı Ekrem’miş ve yıllar sonra yalının kapısına geldiğinde gördüğü ilk kadını Dilara sanarak (Asuman’dı) patır patır döküldü. Biraz saf herhalde kendisi. Yahu siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? İyice ağa dizilerine çevirdiniz elit ortamımızı. Dizide kim kimin çocuğu, kim kimden artık bilemiyoruz. Bunun üstüne bir de 82. bölümün fragmanı geldi ve Ozan’ın Harun’un oğlu olduğunu öğrendik. İyice bizi salak yerine koyuyorsunuz, nasılsa izliyoruz diye de bu kadar saçmalamak, bilemiyorum artık. Evet, izlediğimiz şey sonuçta bir kurgu ama gerçeklikten uzaklaştıkça kült bir saçmalık halini almıyor mu sizce de? Böyle giderse sonunuz Lale Devri gibi olacak. O ona, öbürü başkasına bu nedir? Artık sinirlenmiyorum, bu duruma gülmeye başladım. Yazık. Onca emeklere, iki yıldır inşa edilen hikayeye, reytinglerdeki birinciliklere yazık. Bu hikayeyi gerçekten böyle bitirmek istediğinizden emin misiniz?   Elinizin altında bir sürü güzel hikaye var; Mithat-Hazal, Keriman, Özkan hatta aksiyon olsun isterseniz Canan-Ozan bile olur nedir yani bu ekstrem bağlantı arayışları. Vallahi yıldım.

Bakalım haftaya nelere güleceğiz sevgili okurlarım, görüşmek üzere..

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
25/11/2016 15:59
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR