Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Artvin’li İkizler O Ses Türkiye’ye renk kattı
Sezon: 3 Bölüm: 6
Ebru Gündeş bu sezona renk kattı.

O Ses Türkiye'de yarın düellolar başlıyor. Yarışmacıların kendilerini yırtar gibi söyleyeceği, neyi varsa ortaya koyacağı bu etabı haftalardır heyecanla bekliyorum. Düellodan bir önceki bölümde juri üyeleri takımlarını tamamlamaya çalıştılar. Genel anlamda juri her zaman ki gibi tüm yarışmacılara saygılı ve teşvik edici yaklaşımını sürdürdü. Bu programda da Türkiye'nin her yerinden katılan yarışmacılar, güzel bir çeşitlilik sergilediler, yalnızca bir türe odaklanmadan Azeri şarkıları, Lazca, Fantezi/ Arabesk, Oldies/ Goldies, Halk Müziği’nin iyi örneklerine yer verildi.

Bu hafta Gökhan Özoğuz kendine dar gelen gömlekler, hırkalar yerine daha düz ve iyi bir kıyafet tercih edip siyah boğazlı kazakla çıktı. Gerçi o sıcakta sonunda fenalık geçirdi ve bir süre atletle oturdu ama  önceki kıyafet seçimlerine göre çok daha başarılı olduğunu söylemeliyim. Bu arada tüm juri üyelerinin kıyafet seçimi konusunda benzeri yarışma programlarına kıyasla oldukça özenli, genç ve dinamik göründüklerini de belirtmek lazım. Bugüne kadar çok ağır sahne kostümleri içinde görmeye alıştığımız Ebru Gündeş, kendi yaşıtları gibi giyinmeye başladı, bu yeni tarzı ona çok daha yakışıyor, cool görünüyor.
En dikkat çekici performans Artvin'li çift ses lazca Karşıya Çifte Çamlar'ı söyleyen ikizlerdi. Soysal ve Cemal Dilmaç kardeşlerin çift ses yapmaları, etnik bir türde yarışmayı seçmeleri, içlerinden birinin gitar çalması çok etkileyiciydi.Takımlar tamamlanmak üzere olmasına rağmen dört juri üyesini birden döndürmeyi başardılar. Gökhan Özoğuz'un çok çeşitli ve renkli bir takımı oldu. 
Bir diğer akılda kalıcı yarışmacı ise Cem Yazıcı; 42 yaşında, bar işletmecisi. Kendi barında şarkı söylüyor. İki çocuğunu da hastalık nedeniyle kaybetmiş. Oldukça kötü günler geçirmiş.  Eşini avutmak için şarkı söylemeye başladığını anlatan Cem Yazıcı, Purple Rain'i seslendirdi. Juri üyelerinden bir tek Gökhan Özoğuz dönmedi. Koç olarak ise kendi gibi gurbetçi olan Hadise'yi tercih etti. Belki rakiplerinin de güçlü olması yüzünden çok iddialı bir yarışmacı olmayacak ama şarkı seçimi ve sempatik tavırlarıyla hatırlanacağı kesin.
Takımlar tamamlanmaya çalışıldığı için biraz ite kaka bitirilen bir geceydi. Ama esas heyecan bence şimdi başlıyor. Bakalım düellolarda yarışmacılar nasıl kendi tarzlarını ortaya koyacak, koçları onları nasıl yönlendirecek.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR