Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Arkadaş ne kelime, kankayız biz
Sezon: 1 Bölüm: 8

Ayaz “Saçlarını dağıtırsın, rüzgârlara bırakırsın, sen sevmeye yakışırsın, seni sevmeyen ölsün.”

Kiraz Mevsimi bu hafta en geçiştirmeli bölümüyle karşımızdaydı. Bir önceki bölümde rüya diye gördüğümüz öpüşme sahnesinin orijinalini izleyebilmek için bölüm boyu saçma sapan sahneler izledik. Kısacası bu hafta karşımızda Kiraz Mevsimi’nin en boş bölümü vardı.

Öykü, önceki gece gördüğü rüyanın etkisinden çıkamayıp sabahın köründe Burcu’ya bu durumu anlatırken bile hala arkadaş olduklarını iddia ediyordu. İşte tam bu noktada “OHA!” demek istiyorum Öykü’ye. Burcu’nun da dediği gibi, Öykücüğüm insanlar rüyalarında arkadaşlarıyla öpüştüklerini görmezler. Hala arkadaşız diyor ya!

Öykü böyle davrandığı zamanlarda, keşke onun yerine Burcu başrol olsaydı da Emre ile olan ilişkilerine daha çok yer verilseydi diyorum. Burcu ile Emre gün geçtikçe daha tatlı oluyorlar. Farkındaysanız dizi çiftleri olarak Mete ve Şeyma’dan hiç bahsetmiyorum, çünkü onlar benim gözümde bir çift değil.

Öykü, Burcu’yla konuşurken mesaj bıraktığını fark etmeyince Ayaz bütün kankalık muhabbetini duydu ve bunu kullanmaya karar verdi. Öykü ve Ayaz’ın kanka olarak yaptıkları, batak oynamak, araba tamir etmek gibi şeyler güldürdü güldürmesine de erkekler bir araya geldiklerinde araba tamir etmeye gitmezler ki. Bu işte bir saçmalık var yani. Erkekler de bizim gibi bir kafeye oturup çay kahve içiyorlar. Aramızdaki tek fark biz dedikodu yapıyoruz onlar maç muhabbeti yapıyorlar. Tabii bunun batak oynayanı da vardır da Ayaz da gecekondu mahallesinde yetişmedi sonuçta. Eminim kankalarıyla daha eğlenceli şeyler yapıyordur. Çünkü biz onu hiç Mete ya da İlker’le batak oynarken görmedik henüz.


Öykü ”Acilen bir araba terimi uydurmalıyım, bu ne ya şimdi of! Hah, bujiler meme yapmış da. “
 

Tulumlu haliyle de çok tatlı olmuş ama eğreti durmuyor diyemeyiz tabii

Öykü ve Ayaz tarafında bunlar olurken, Mete de babasının söylediklerine dayanarak Rıza’nın her zaman gittiği otele gidip kamera kayıtlarına baktı. Kayıtlarda Şeyma ve Rıza’yı aynı saatte içeri girerken görünce çıldırdı. Sonra da paranoyak bir adama dönüştü. Bu arada Öykü, Mete ve Ayaz’ı barıştırmak için ikisini buluşturdu. Ama tahmin edersiniz ki Mete son zamanlardaki hödüklüğüyle Ayaz’ı da Öykü’yü de azarlayıp gitmeyi tercih etti. Anlaşılan Mete ve Ayaz’ın arası “Öykü” faktöründen dolayı daha çok bozulacak. Çünkü Mete yakınlaştıklarını gördükçe daha çok deliriyor. Hatta çocuklaşıyor.

“Siz çıksanıza yeaa,” diyen arkadaştan ne farkın var Mete?

Mete’nin hareketlerini çok üzülerek Kavak Yelleri’ndeki Efe’den ayırt edemiyorum. Tepkileri, isyanları, konuşmaları… O da böyle asi ve aksi çocuktu Mete de öyle olmaya başladı. Sinirlerini kontrol edemeyen, arkadaşına devamlı haksızlık yapan kaba bir adama dönüştü Mete. Keşke Efe’nin şirinliklerinden de olsa da Mete’de öyle sevebilsem onu. Şu haliyle sadece kızabiliyorum kendisine. Çünkü tam bir dengesiz gibi davranıyor.

Öykü, Önem Hanım’ın verdiği sorumluluğu yerine getirmek üzere otele giderken, Şeyma çoktan mankenleri geri göndermişti bile. Öykü’nün bir işi bu kadar isteyip de bu kadar önemsememesi de kızdırıyor beni açıkçası. Şeyma’ya prim vermemek için canla başla çalışacağına Ayaz’la kankacılık oynuyor. Gerçi hala başına gelenlerin sorumlusunu Şeyma bilmiyor da neyse…

Mankenleri kaçıran Öykü, Olcay’ın aklına uyarak Ayaz’ı manken olmaya ikna etti. Buraya kadar güzel ama bu kızımız neden iki şeyi aynı anda düşünemiyor? Erkek manken olayı tamam hallettin, peki ya kadın manken? Yok di mi? Evet… İşte sırf bize Öykü ve Ayaz’lı sahneler izletebilmek için Kiraz Mevsimi’nde gelinen durum bu. Devamlı Öykü’nün bir şeyleri düşünemediği, unuttuğu, anlamadığı olaylar oluyor ve sonrasında hoop Ayaz ve Öykü.


İkisi de ayrı ayrı çok şıklar, göze hitap ediyorlar.

Dizi tamamen Ayaz ve Öykü’nün ekseninde ilerliyor. Hâlbuki biraz iş, biraz aşk, biraz arkadaşlık şeklinde ilerlese, mesela Öykü’nün dersleriyle ilgili problem yaşadığını görebilsek, Ayaz’ın işlerinin işe gitmeden nasıl ilerlediğini görsek. Arada Burcu ve Emre’yi de görsek mesela… Yani dizi gençlik dizisi diye tamamen aşk odaklı olmasa keşke. Çünkü gerçek hayatta gençlerin tek sorunu aşk değil. İnsanların okulu, işi, ailesi de var. Bunlarla ilgili detaylar da biraz işlense çok daha güzel olacak.

Gelelim son sahneye. Önem ve Bülent ilişkilerini açıklamak üzere kafede herkesi toplayınca ve açıklayınca Ayaz ve Mete birbirine girdi. Tam olarak neden birbirlerine girdikleri hala anlamasam da Öykü’nün zamanlamasına hayran kaldım. Tam kavga anında aradı ve Burcu’dan tüm detayları öğrendi. Öyle bir durumda ben telefonu açmam mesela; kim olursa olsun. Abimle ilgilenmeyi tercih ederim onun yerine. Öykü Ayaz’ın çekip gittiğini öğrenince nerede olduğunu şıp diye bildi ve yanına gitti. Sonrasını fotoğraflar anlatsın size…

Öykü ”Dün gece rüyamda burayı gördüm, ikimiz vardık…”
Ayaz “Sonra?”
Sonrası malum…


Bütün bir bölüm şu sahne için bekledik. Değdi mi değmedi mi demeyeceğim çünkü bekleyeni çoktu. Onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine. Hemen yazının altına fragmanı da bırakıyorum, ilgilenirseniz. Haftaya görüşmek üzere, sevgiler.
 
9.Bölüm Fragmanı:

 
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR