Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
A Muddy Road: Anlayan beri gelsin!
Sezon: 1 Bölüm: 3

Go Lester go!

3. bölümün başlangıcında, 1. bölümde donmuş bir şekilde orman içinde bulunan amcanın cinayetinin arka planını görüyoruz. Açıkçası ben oldukça şaşırdım. Katilin Lorne olmasına değil. Çalışma saatleri içinde, kamerayla dolu bir ofisten adamın boynuna telefon kablosunu dolayıp sürükleyerek çıkarmasına. Acaba yine neyin peşinde ve kendini niye açık etti? Kafamda deli sorular!

Evde oturmaktan kafayı yemek üzere olan ve geçtiğimiz iki bölüm yaşadığı cinayetler kulağında yankılanan Lester, işe döndü. Ama dakika bir gol bir, öldürülen Sam Hess'in karısına formları imzalatmak için gitmesi gerekti. Bazı durumlarda Lester'ın tepkilerinin saflıktan mı yoksa kafasında ki tilkilerden mi olduğunu anlayamıyorum. Bünyesinde bir saf birde karanlık karakteri taşıyıp, dışarıya hiç fire vermemesi, Lester karakterini oldukça leziz bir kıvama getiriyor. Reklam dışında gözümü bir saniye ekrandan ayıramıyorum, ayırdığım zaman da mutlaka bir şey kaçırmış oluyorum ve geriye sarıyorum.


Dul Hess'in Lester'a poliçeden parayı alabilmek için sırnaşması çok iyiydi. Kadın resmen yırtık.

Aslında ben bir dizi kurdu olarak, genelde iyiden yanayımdır. Hep saf ve iyi olan taraf kazansın. Gıcık ve acımasız olan taraf için ağız dolusu konuşur, onlar kaynayan kazanlara düşsün diye beddualar savururum. Ama Fargo söz konusu olunca Lester hiç yakanlanmasın, Lorne öldürmeye ve beni meraktan kıvrandırmaya devam etsin, Molly 'de kendine bir koca bulsun, şöminenin başında biçki dikiş öğrensin, sağı solu fazla kurcalamasın istiyorum.

Bu arada sevgili Lorne beni yine sorudan soruya koşturmak istercesine tuhaf girişimlerde bulunmaya devam etti. Öncelikle geçen hafta çözmeye çalıştığı şantaj mektubunu şıp çözüverdi. Gerçi geçen hafta spor hocası ve O’nun kullandığı bronzlaştırıcıdan bir ipucu almıştık, bu gelişme şaşırtmadı. Şaşırtan durum; Lorne'nin bu şantaj olayını açık etmemesi, Stavro'sa kendisinin şantajda bulunması ve adamı çıldırtmaya çalışmasıydı. Gelecek bölüm bunun sebep-sonuç ilişkisini yine 'Aaa a a' nidaları eşliğinde öğreneceğiz.

Bayılırım şantaja!

Bana anne de yavrucuğum!

Gus, karşılaştığı katili tırsıp bıraktığı için vicdan azabını yanına alarak patrona her şeyi anlatıyor ve bir şekilde kendini Molly'e olanları anlatırken buluyor. Benim pembe dizi seven bünyem burada devreye giriyor. Molly ile Gus birbirine çok yakışmaz mı? Bakın Gus'un kızı Greta'yla da gayet anlaştılar. Molly bu kıza çok güzel analık yapar bence. (Merhaba pembe dizi sever kafası, naaaber?) Ama Molly'nin niyeti yok. Daha önceki sahnelerde ben tam da “Aa bu bölüm Lester'ı sıkboğaz etmedi,” derken, ofisine gidip bir şekilde Lorne'nin güvenlik kamerasından çıkan görüntülerini görmesini sağladı. Lester'ın belli belirsiz paniğinden de huylandı. Unut sen o işi Lester'cığım, bu kadın ensende boza pişirmeye devam edecek. Fakat Lester ya kendini korumaya ya da işlediği cinayetin verdiği hazzı yaşamaya devam etmekte kararlı. Onu kardeşinin bodrumunda elektrikli şok cihazını cebe atarken gördük ve arkasından gelen tüfekli sahne oldukça eğlenceliydi.

Henüz gözlerim açık kullanamıyorum ama olsun.

Bu bölümde güzel çözülmelere şahit olduk ama yepyeni nur topu gibi soru işaretleri de edindik. En sevdiğim sahneler; ilki dul Hessve Lester oynaşırken çocuklardan birinin diğerini kıçından mıhlanması ve diğeri ise Molly'nin arkadaşıyla buluştuğunda boynunda örümcek yumurtası olan adamın hikâyesi. Süper absürt ve keyifliydi.

Bakalım haftaya bizi neler bekliyor. Benim beklentim artık Lester ve Lorne'yi birlikte hareket ederken görebilmek.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR