Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Mini Portre: Deniz Şen HamzaoğluTürk sinemasında kötü adamın alameti farikası olarak kafalarımıza kazınmış olan 'nıhahaha' kahkahasını 'tescilleyen' emektar oyuncu, rahmetli Hayati Hamzaoğlu'nu bilmeyenimiz yoktur. 200'e yakın filmde rol aldıktan sonra 2000 yılında vefat eden usta oyuncu, 'Hayat Şarkısı'nın Kaya'sı Deniz Şen Hamzaoğlu'nun da babası. Ancak Deniz Hamzaoğlu'nun oyunculukta karar kılması, babasının vefatından epey sonraya rastlıyor.

Ekranda önce 'Karadayı'da sonra 'Tatlı Küçük Yalancılar'da izlediğimiz Hamzaoğlu, şimdi de 'Hayat Şarkısı'nda durgun görüntüsü altında temiz kalbinin hep doğruyu gösteren pusulasına göre hareket eden Kaya'yı canlandırıyor. 

İzleyici onunla ekranda tanışsa da aslında 2012 yılında Gülay Say'la birlikte kurdukları Yabancı Sahne'de eski metin/yeni dramaturji ilkesiyle sahnelenen Suç ve Ceza'da Raskolnikov'a Dostoyevski'den farklı bir son biçecek kadar cesur bir tiyatrocu kendisi. Suç ve Ceza'nın yanı sıra Peter Shaffer'ın Küheylan'ı ve yine Dostoyevski'nin Beyaz Geceler'i de Deniz Şen Hamzaoğlu'nun dramaturjisi ve yönetimiyle (Küheylan hariç oyunculuğuyla da) halen sahnelenmekte olan oyunlar.Hayat Şarkısı'nın her biri ayrı bir telaşe içinde olan karakterleri arasında sığınılacak liman görevini üstlenen Kaya'sını ilgiyle izliyor, bir 15 nisan günü bu dünyadan geçip giden Hayati Hamzaoğlu'nu da rahmetle anıyoruz.

(Hayat Şarkısı Salı akşamı saat 20.00'da Kanal D'de )

YORUMLAR
DİĞER HABERLER