Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Bodrum Masalı'nda üç kilit, üç kapı

Bodrum Masalı'nda Aslı ile Ateş ve Kelebek ile Su ikililerinin sonunda resmen 'çift' olması genç izleyicileri fazlasıyla memnun etti. Gerçi derhal önemli kırgınlıklar girecek gibi araya ama yine de Allah mesut etsin diyelim ve son haftalarda hikayenin gidişatında kilit rol oynayan üç karaktere bakalım biz. Bu kilitler önemli kapıları açacak, o kapılar yeni yollara çıkacak.

Gerçek bir yetişkin:
Direk gibi düz bir adam Faryalı. Yıldız kadar olmasa da dizinin en saf karakterlerinden ama erkek ve atarlı olduğu için Yıldız'dan daha çok durumun farkında gibi görünüyor. Halbuki taşları yerine oturtmaya daha yeni başlıyor. Bu hafta büyük sırrı (Evren-Gözde) öğrendikten sonra ne yapacak, göreceğiz. En büyük özelliği, gerçek bir yetişkin olması. Nerede Uzay'la işbirliği yapan Cahit ve kendi oğlunu kullanan Evren, nerede kendisine hakaretler yağdıran delikanlıyı bile yatıştıran Faryalı. Timuçin Esen'in olgunlaşmış, sakinleşmiş oyunculuğu her hafta daha çok parlıyor.

Gençliğim gidiyor, tutamıyorum:
Gözde, her sahada farklı bir oyun kuruyor. Amaç tek: Evren'i kendisine mahkum etmek. Ne sevgiymiş arkadaş, kendi bile "Allah kahretsin ki seni hala seviyorum!" diye bağırıyor arada. İstediğini elde etmesine çok az kaldı. Belki Evren sahiden ona mahkum olacak ama Gözde'nin şarkısı hiç değişmeyecek: Ne zaman bitecek tanrım bu azap / Yarını olmayan günlere kaldım. 'Evet bu adam çok kötü, arızalı ama ben onu sevgimle iyileştirebilirim' diyen ve tabii ki sadece kendini kandıran sayısız akıllı kadın, Toprak Sağlam'ın can, kan ve gözyaşı kattığı Gözde'de kendini bulmuyor mudur?

Fabrika ayarlarına dönüyor:
'Svithört' Uzay, kötü amaçlarına alet etmek için hayatına aldığı Aslı sayesinde önemli bir değişim geçiriyor. Etrafındaki herkesten daha gerçek olan Aslı hiç farkında değil ama, Uzay'ın fabrika ayarlarıyla oynamaya başladı bile. Başka birinden duysak irkiltici olabilecek derecede politik doğruculuktan uzak replikler, içlenip gözyaşını silmeler Uzay'ın robotsuluğuna çok yakışıyor. Serhan Onat'ın canlandırdığı bu 'nev'i şahsına münhasır' karakter, annesine ne olduğunu bularak Aslı'nın, iyiyle kötüyü ayırd edecek duruma gelerek de kendisinin hayatını değiştirecek gibi.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER