Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Yepyeni bir dizi: Kiralık Aşk Vol. 2

Hepimizin başına gelmiştir mutlaka. Bir sezon boyunca ayıla bayıla izlediğimiz, başlayacak diye eve yetişmeye çalışırken minibüs şoförüne motivasyon konuşması yaptığımız, eşe dosta baskı yapıp zorla izlettirdiğimiz dizilerden an gelir uzaklaşırız. Yazın uzuuuuun bir aradan sonra sanki içine almaz bizi, unutmuşuzdur bir şekilde.

Hele bir de hiç izlemediğimiz dizilerin ikinci sezonları… Hani ilk sezon olsa neyse de, artık iyice şansını kaybeder ve favori dizimiz reklam arasındayken bile bakamayız. Kısacası ikinci sezonlar çok rerereröröröler. Düşüş yaşanması, hele ki yeni dizilerin heyecanı varken, çok doğal.

Tabii ki heyecanlı bir sezon finali, yaz boyu alınan duyumlar, harika sezon fragmanları işi değiştirebiliyor. Bu noktada Kiralık Aşk bambaşka bir boyutta geliyor; yeni dizi!

Dizinin sezon finalinde ultimate kaslı Ömer İplikçi her şeyin bir oyunla başladığını çok sevdiği future wife’ından öğrendi. Hem de ne öğrenmek, müthiş bir bütçeyle hazırlanan yemekli düğünde… Dostlarının, ailesinin işin içinde olduğunu öğrenmesiyle daha da yıkıldı. Yıkıla yıkıla en son ultimate kaslı oldu bize üzgün kaslı. Artık Serdar’ın falan gözlerinin içine bakıp “wish you were beer…” dediğini duyar gibiydik. Aynı Aşk-ı Memnu Veda’daki Bihter’in intihar sahnesi gibi, beklediğimiz ve ne olacağını bildiğimiz bir sahne öyle köpürtülmüştü ki “Vay babayın kemiyine, Defne sen neler ettin be...” diyenlerimiz bile vardır.

Araya giren adam, kızın eli kolu boş kalmasın diye de uğraşmış.

Gelgelelim güzel bir sezon finali yeterli olmayabilirdi Kiralık Aşk için. Zira son bölümlerde ratingler düşmüş, sezon finalinde dahi birinciliği yakalayamamıştı. Üstelik televizyon sektörünün ağır abileri geçen sene dinlenmiş ve tokat ata ata, ortalığı yara yara dizi işine tekrar girişmişti. Madem bu oyun çözülmüş, madem artık ortada dizinin itici kuvveti olan Kiralık Aşk oyunu gibi bir sır kalmamış, yeni bir şeyler türetmek gerek.

Sevgili Meriç Acemi ve yapımcılar adeta dizinin powerbank’ini bulmuş. Hikayeyi aynen çekmeceye kaldırıp, yeni bir defter açmış. Şöyle bir dizi hayal edin;

“Yıllaaaaaar yıllar önce genç ve güzel bir kadına aşık olan zengin ve ünlü iş adamı Ömer İplikçi, hayatının aşkının bir oyundan ibaret olduğunu öğrendiği günden beri büyük bir bunalımın içindedir. Her şeyini bırakıp İtalya’ya giden Ömer, sevdiği kadını unutmaya çalışır. Seneler sonra döndüğünde ise şans eseri onunla tekrar karşılaşır. Fakat ne var ki o kadınla arasına bir başka adam girmiştir. Şimdi önlerindeki tek engel büyük bir sır değil, aynı zamanda yakışıklı ve güçlü rakibi Pamir’dir. Hem romantizmin hem de komedinin bir arada olduğu yeni dizi Kiralık Aşk: Ömer’in Yolu çok yakında Star TV’de.”

Peki kim bu gözlerinden ateş atan adam? Gazete yanacak!

Başrolünde maşaallah Allah’tan cennet teaser’ı bir adam, tövbe estağfurullah güzellikte ve enerjik bir kadın, gözlerinden ateş atan ikinci bir adam ve ne yaptığını bilmediğimiz ama kesin ortalığı karıştıracak bir kadın. Eğlenceli bir şirket ekibi, kafayı İplikçi olmakla bozmuş bir aile, çekirdeği damardan alan ve kendi hikayesi olan bir mahalle… Üstelik fragmana bir bakıyorsun süper bir kurgu, stok görüntü kullanılmamış ve geeeeerçekten İtalya’da çekilmiş sahneler, muhteşem müzik ve bir dış ses. Cuma gününe çağrı…

İzlenir valla! Çok isteyen gider Hobbit’i de izler öncesindeki hikayeyi de öğrenebilmek için.

Ya bu kız? Bakışında mikserlik var.

Bilenlerin ise bir sürü iştah kabartıcı sekmeler açmış zihninde. Defne o ninniyi yeğeni doğdu da ona mı söylüyor, yoksa Ömer’le karneyle seviştiği zamanlardan bir bebek mi dandini dandini dastanalanmış? Ömer sadece benzettiği için bir kadının peşinden mi gitti orada, yoksa gerçekten ona benzeyen biriyle mi beraber? Kaç sene olmuş ya? Çok olmuş mudur? Ay çok zaman geçmiş olsa zaten bebek kimin olacak, öf 30. bölüm gibi kafalar gitti. Sinan’ın yanındaki küçük kız kim? Ay bu yeni çocukla kız kim asıl? Bak hele çocuk da epey iyi. Oha bir dakika Defne nerede çalışıyor ki? BEHLÜL’LE NE İLGİSİ VAR FİRDEVS HANIM! AY ONLAR SEVGİLİ Mİ OLACAK. Yeni kız Ömer’e mi geldi şimdi Sinan’a mı? Anaaaa kalem☺ Kalemi bile özlemişim be, oh ya…

Ne demişler; “İşimiz zor. Ara verdik, dağıldık, belki biraz unutulduk. Ama şimdi yeniden başlıyoruz. Eğer isterseniz, hep birlikte. Çok çalışacağız. Bazen karşılığını alamayabiliriz, bazen istediğimiz kadar başarılı da olamayabiliriz. Ama gemiyi terk etmeyeceğiz. Biz olduğumuzu unutmayacağız. Başlıyoruz o zaman?” E başlıyoruz kardeşim☺  

Cuma günü ekran başında, haftasonu yorumlarda görüşmek üzere…
YORUMLAR
DİĞER HABERLER