Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Vikingler Geliyor

 

Benim için “geri sayım” şubatta bitiyor. Vikings’e için sayılı günler kaldı. Hemen arkasından da House of Cards ve Game of Thrones başlayacak. Hatta bu sene biraz şanslıydım. Vikings’in dördüncü sezonunun ilk 4 bölümünü herkesten önce izleme şansım oldu. Üstelik Vikings artık yeni kanalımız TLC’de yayınlanacak. 19 Şubat’ta başlayacak yeni sezon ABD gösterimi ile aynı gün Türkiye’de!

Yeni sezonun sürprizini bozmayacağım bu yazıda; spoiler’a yer yok! Fakat aklımda kalan birkaç detayı da paylaşmam lazım…

Üçüncü sezonda, Ragnar Lothbrok Paris’te yaralanmıştı. Yeni sezonda Ragnar’ı  Valhalla’nın kapılarından içeri girmeye çalışırken göreceğiz. Fakat yeni sezonun fotoğraflarından ya da teaser’larından da anlayabileceğiniz gibi Ragnar henüz ‘atalarına kavuşmuyor’. Odin’in kendisi için daha büyük planları olmalı! Fakat Ragnar hasta. İlk birkaç bölüm kendisini toparlamaya çalıştığını izleyeceğiz. Fakat hikaye eklenen yeni bir karakterin bu konuda Ragnar’a yardım edeceği düşüncesindeyim. İlk bölümü izledikten sonra belki siz de bana hak verirsiniz.

The Revenant’tan bir sahne…

Ragnar’ın yokluğunda yönetim en büyük oğul Bjorn’de. Bildiğiniz gibi ‘hain kardeş’ Rollo, Paris’te kaldı ve Prenses Gisla ile evlenme hazırlıkları yapıyor. Zaten geçtiğimiz sezonlarda bu konu hakkında bir kehanet de görmüştük. Neyse… Ragnar tahtına döndükten sonra Bjorn’ün aldığı bazı kararlar nedeniyle babası tarafından eleştirildiğini söylemem lazım. O da çareyi kendini yabana atmakta buluyor; “Into the Wild!” Yukarıda gördüğünüz görsel de Bjorn’ün hayatta kalma ve kendisini ispat etme mücadelesinden… Rodin yardımcısı olsun!

Seni hiç sevmedim Rollo.

Ben Rollo’yu hiç sevemedim. İyi bir savaşçı olabilir, sonuçta kardeşinin iki katı kadar. Fakat taktiksel açıdan Ragnar’ın yanına yaklaşamayacağını düşünüyorum. Üstelik haset, Rollo’ya olmayacak şeyler de yaptırıyor. Daha önce de yaptırmıştı. Bu nedenle kendisine güvenmek de hiç kolay olmadı benim için. Bu yargıları yıkar mı bilemem ama işi hiç kolay değil.  

Favori karakterlerimden biri: Floki. Fakat biraz bağnaz, öyle değil mi?

Floki’yi severim; severdim… İnşa ettiği gemilerin Ragnar’a çok faydası dokundu. Fakat kafayı tanrılarla bozduğunu, biraz bağnazlık yaptığını hepimiz biliyoruz. Üçüncü sezonda Athelstan’a yaptıkları malum.  Yeni sezonda bunun sonuçlarına katlanacak. Aynı durum Ragnar’ın ikinci eşi Aslaug için de geçerli.  Hayır! “Yaptıklarının sonuçlarına katlanacak” anlamında söylemiyorum. Hepimizin bildiği gibi Aslaug da Floki gibi Viking kültürüne derinden bağlı. Öyle ki kendisine malum olan bazı kehanetler de var. Fakat Floki gibi Aslaug da Ragnar’ın yenilikçi karakterine biraz ters. Bu nedenle Aslaug’ın da Ragnar ile yeni sezonda sorunlar yaşayacağını düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

 

YORUMLAR
DİĞER HABERLER