Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Sevgililik müessesesi Vol. 1
Baygınlık geçirip serum taktırmaya gidiyordum az kalsın, öyle bir bölüm olmuş Sen Çal Kapımı'nın 12. bölümü. Serkan ve Eda'nın birleşmesi gerçekten ergen flörtü seviyesindeydi, bu kadar boş diyalogları yazmayı nasıl başardılar acaba? Tebrik etmek istiyorum. Utangaç gerginlik desen değil, aşık olunca saçmalamak değil, dümdüz anlamsız konuşmalar geçti; "Eeee ımm yani ne diyorsun? Öperim bak. Ay öyle mi? ihihi yaa kahve mi içelim yok içmeyelim, burası boş olmaz" Siz böyle mi konuşuyorsunuz sevgililerinizle? Neyse ki arada Adile Sultan Kasrı üzerine bir sohbet geçti de nefes aldık. Eda zaten mal oldu, bir anda aklı gitti kızın. Ya bu kız zaten başından beri Serkan'dan hoşlanıyordu ama çatır çatır da konuşuyordu, niye ergene bağladı ki birden? Hele Serkan, sanki yeni tanışmışlar, hiç konuşmamışlar gibi ne bu haller? Koskoca adamsın ya. Cümle kuramayan bir esas çift izledik, umarım bu mod uzun sürmez yoksa wattpad hikayesi ayarında bir aşk vıcıklığı çekilmez, ben diyeyim.
 
 
Aytekin Eda'nın hayatını mahvetmeye and içmiş herhalde. Bu nedir kardeşim? Dizide bir akıllı Alptekin var diyordum, o da delirdi. Ya sen bir hata yapmışsın, kendince vicdan azabını da çekmişsin ama şimdi sapıtmanın sebebi nedir Alptekin? Madem 20 yıl gizli tuttun bunu, bir 20 yıl daha tut, mezara götür. "Serkan'ın bilmesi lazıııığğğm" niye? Bana mantıklı bir sebep söyle, niye? Hadi bildi, tutamadın söyledin diyelim, Serkan da sana kızdı nasıl böyle bir dikkatsizlik yaparsın dedi. Eee? Niye sevgilisini bıraksın adam yahu? Senin vicdan azabını niye oğluna yüklemeye çalışıyorsun, tırt herif! Bir çocuğa daha ne kadar acı, azap, dert, travma, sorumluluk yükleyebilirsin? Niye Eda'yla olamazmış bana mantıklı bir açıklama yap Alptekin. Bekliyorum.
 
 
Aydancım, n'olur karanlık tarafa geçme. İntikam mintikam dedin ama kendin de inanmadın buna, sakın oradan gitme annem. Senin de dediğin gibi "bunca insan arasından oğlun bu kıza aşık oldu" kader konuşmuş artık, karşı gelmek olmaz di mi?
 
Hipnoz ustası Ayfer, geriyorsun beni şekerim. Doctor Strange gibi Tibet'e gidip master degree alabilirsin yakında. Ama sal şu Serkan'ı bacım. Sanki ondan daha iyisini bulacaksın, derdin ne ayol? Aşırı korumacılık bünyeye zarar.
 
Serkan'ın içinden bambaşka bir Serkan çıktı, meğer perdelerini kaldırınca o da kedi gibiymiş, bugüne kadar saklamış içindeki bu versiyonu. Tüm diyalog olamayan kabız diyaloglara rağmen, Serkan evinde Eda'yı baştan çıkarmaya çalışırken pek bir hoştu, onu mu baştan çıkardı bizi mi belli değil! Şikayetim yok tabi. Fakat iki dakika önce yıldızlara baktıkları gökyüzünden iki dakika sonra bardaktan boşalırcasına yağmur yağması beni güldürdü. Coğrafya bilginiz göz kamaştırıyor. Bence Serkan teleskopun ucuna yıldızlı sticker yapıştırmış olabilir, uzayda sana satın aldığı yıldıza değil de sticker'a bakıyor olabilirsin Eda, bir kontrol et derim.
 
Eda'nın küt diye uykuya dalma şeklinde tezahür eden enteresan sendromuna çözüm arayan Serkan, çareyi spor yapmakta buldu. Canım, endorfin salgılatmanın başka yolları da var (eye roll). At binme ve boks önerdi adam ya. Benim daha iyi bir önerim var, yatak sporunu deneyin bebeğim. Hem de bir an önce deneyin yoksa Serkan bütün ofisi yıkacak biriken enerjiden.
 
 
Selin ve Ferit evleniyor, düğünde ne Selin'in anası babası var, ne Ferit'in. Ya hahahahha. Ben zaten evlenecekleri haberini önce Serkan'a vermelerinden işkillenmiştim. Ya arkadaşlar, bakın dizi tuttu, bütçeniz vardır, cimrilik yapmayın genişletin kadroyu ahaha gülmekten nikahta tabir-i caizse göd gibi bırakılan Selin'e bile üzülemiyorum. Geçen hafta Ferit Selin'i artık bıraksın demiştim, çünkü artık bu kadarı saygısızlıktı. Tam da Selin kendini toplamış ve evliliğe hazır hale gelmişken, bu kez de Ferit topukladı. Keşke o masaya oturmadan kaçsaydın be bebişim. Neyse, kısmet. Bu arada, Edavari bir fevrilik ile hisselerini, kendinden önce pazarlaması gelen Efe Akman'a devretti Selin; böylece holdingde kurucu ortağın hissesi yok, Ferit ve Efe'nin var artık. Hadi hayırlısı.
 
 
Ceren-Pırıl-Engin üçgeni öyle saçma bir şekilde iki nokta arasındaki düz çizgiye çevrildi ki uyuz oldum. Ceren-Engin olsun dedim dedim ama son altı bölümdür ölümüne saçmalayan, hımbıl ve safoz Engin'i ne yapsın Cerenciğim diyorum artık. Ha bu arada, durup dururken Serkan'ın şirketinin oradan geçen Ceren ne alaka? Ferit'i buldu tabii, Ceren herkesi sakinleştiren bir melek gibi, o yüzden iyi de oldu ama Ceren'i yaralı kuş Ferit ile harcamazsınız umarım. Bebişime şöyle karizması kendinden önde giden, alfa bir yakışıklı buldurun.
 
Ezcümle, geçen haftadan gelen o gerginlik bu hafta iyice ayyuka çıktı, bana daral bastı izlerken, başka şeylere bakıp durdum. Geçiş bölümü müydü, ondan mı böyle oldu bilmiyorum, umarım haftaya toplanır. Xoxo canlarım.
 
MERVE DENİZ
YORUMLAR
DİĞER HABERLER