Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
HABER
'Rauf' Berlin'e Model ile gidiyor

66. Berlin Film Festival’inde ‘Generation Kplus‘ kategorisinde yarışmaya hak kazanan RAUF filmi için ‘ünlü müzik grubu Model duygusal bir şarkı besteledi.Yapımcılığını Aslan Film ve Peri Film'in ortaklaşa üstlendiği, yönetmenliğini ise Barış Kaya ile Soner Caner’in yaptığı RAUF filmi için Büyü adlı şarkıyı besteleyen Model grubu geçtiğimiz günlerde stüdyoya girdi. Küçük Rauf’un duygusal hikayesinin anlatıldığı film için Büyü adlı şarkıyı besteleyen Model grubunun üyesi Can Temiz, “Barış Kaya çok eski arkadaşımız. Yıllar önce kendisi  bu senaryo üzerinde çalışırken, filmin şarkısını da beraber yaparız diye konuşuyorduk. Geçtiğimiz günlerde filmi Fatma ile beraber seyrettiğimiz de çok etkilendik  ve bir iki gün içinde bu şarkıyı yazdım. Film çok doğru ve masum noktaları yakalamıştı. Renksiz bir hayatta bırakılmış çocuğun, masalsı bir hikayesi olduğu için bizim tarzımıza da çok yatkın oldu” dedi. Filmin Berlin Film Festivali'ne gitmesi ile ilgili olarak ise " Çok heyecanlıyız. Bizde orada olmak istiyoruz. İlk defa bir film müziği yaptık ve buda festivalde yarışacak. Umarım ödülle döneriz" şeklinde konuştu.

 

KÜÇÜK RAUF’UN  BÜYÜK AŞK MÜCADELESİ

Senaryosunu Soner Caner’in kaleme aldığı ve 52’inci Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ‘Work In Progres’ dalında ödüle layık görülen Rauf, yüzlerce film arasında son 6’ya kalarak dünyanın en prestijli film festivalleri arasında gösterilen 66. Berlin Film Festivali’nde  ‘Generation Kplus‘ Kategorisinde yarışmaya değer görüldü. 11-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek olan 66’ıncı Berlin Film Festivalinde yüzlerce aday arasından yarışmaya hak kazanan Rauf filminde Alen Gürsoy ve Şeyda Sözüer performanslarıyla dikkat çekiyor. Çekimleri yaklaşık 1 yıl süren filmde Kars’ın bir köyünde yaşayan küçük Rauf’un, kendi sınırlı ve kapalı dünyasında, aşkın sınırsızlığı ile tanışmasını konu alıyor. Rauf’un gri dünyasında tek hedefi bu aşkın sembolü haline gelen Pembeyi bulmak ve Zana’ya sunmaktır artık…

 

ÇOCUK KAHRAMANLARIN HİKAYESİ

‘Generation Kplus’  kategorisi, ana kahraman olarak çocuk ve gençleri konu alan kısa ve uzun metrajlı filmlerin ayrı ayrı yarıştığı bir kategoridir ve her iki alanın birinci seçilen filmlerine ‘Kristal Ayı’ ödülü verilir. Bu seneki ‘Generation Kplus’  kategorisi filmlerinde genel tema, bir kargaşa ortamı içinde yaşayan ve mekanlarındaki tedirginlik ve sıkışmışlığı, hayal dünyaları, arzu ögeleri ve doğaüstü unsurlar ile aşmaya çalışan genç ve çocuk kahramanlara dair hikayelerdir.

1 2 3 4 5 6 >
YORUMLAR
DİĞER HABERLER