Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
HABER
İSTİKLAL CADDESİ’NDE MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM RÜZGARI

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM İZLEYİCİSİNİ EKRANA KİLİTLEDİ

İSTİKLAL CADDESİ’NDE
MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM RÜZGARI

Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı Muhteşem Yüzyıl Kösem, dün akşam izleyicisiyle buluştu.

Uzun zamandır merakla beklenen “Muhteşem Yüzyıl Kösem” izleyicisini ekran başına kilitledi. Sosyal medyada da büyük beğeni toplayan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizinin başlamasının ardından yaklaşık 8 saat sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında merakla beklenen Muhteşem Yüzyıl Kösem, twitter üzerinde dünya genelinde de 3 saati aşkın süre en çok konuşulan üçüncü konu oldu.

Hikayesi ve prodüksiyonuyla olduğu kadar dizi için hazırlanan orijinal müzikleriyle de dikkat çeken yapım için dün İstiklal Caddesi’nde flashmob konser düzenlendi.

Yüzlerce kişi izledi

Ulaş Kurugüllü’nün yönetimindeki 33 kişiden oluşuan senfoni orkestrasının düzenlediği flashmob konserler sürprizlerle başladı. Aniden sokak müzisyenlerine benzer şekilde birkaç kişiyle başlayan konser zamanla kalabalık bir orkestra tarafından sürdürüldü. Gün içerisinde iki kez düzenlenen konserler ilgiyle izlendi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in için bestelenen dört şarkıyı çalan orkestranın konserini 12 kamera aynı anda kaydetti.

 

Kösem için Prag seferi

Jeneriği ve müzikleri Aytekin Ataş tarafından hazırlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem için Muhteşem Yüzyıl’ın soundtrack albümünden seçilen bazı müziklerin yanı sıra 30 yeni parça besteledi.

Pek çok ülkede gösterime girmesi beklenen dizinin müzikleri de yurtdışından önemli müzisyenlerin yer aldığı uluslararası bir prodüksiyonla hazırlandı.

Orkestra kayıtları Eylül ayında Adam Klemens’in şefliğindeki Prag Filarmoni Orkestrası’yla Prag’da yer alan Smecky Music Stüdyoları’nda yapıldı.

Dünyaca ünlü müzisyenler Kösem için bir arada

Matrix Revolutions, True Blood, Prison Break, The Fight Club gibi dünyaca ünlü yapımlarda sesiyle yer alan İran kökenli Amerikalı şarkıcı Azam Ali ile vokal kayıtları ise; yine besteciliğiyle hem ülkemizde hem de dünyada tanınan Amerikalı Ermeni udi Ara Dinkjian ile ud kayıtları yapıldı.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER