Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Gelecekte The Vampire Diaries’te

image

Malumunuz he Vampire Diaries tatile girdi; 22 Ocak’ta geri dönecek. Normalde bir dizideki önemli başlangıç veya bitiş/ara  zamanları sırasında yapımcıların veya senaristlerin kısa röportaj vermesi yabancı dizilerde adetten sayılır bir durumdur. Caroline Dries da bu adeti yerine getirdi gibi bir şey. Julie Plec teyze ise farkını konuşturdu mu desem bilemedim ama o tarz bir şey yaparak Twitter hesabından dizide sezonun geri kalanında neler olacağına dair birkaç tweet atarak ipuçları verdi.

Ben de The Vampire Diaries’in tatilde olması hakkında yazı yazılmayacağı anlamına gelmez diye düşündüğümden – yalan, aslında düşünüyordum ama sonra dayanamadım- bunları ve ondan sonra olan biten bazı diğer şeyleri bir toparlayayım dedim.

Ekstra: Aslında bölümlerle ilgili yazıların girişine dizinin dışında neler olduğuna dair ekstra bir şeyler katmaya çalışıyorum. Bu yazıya girerken aklıma geldi; beşinci sezon 13. bölüm yazısında ( http://www.ekranella.com/ozet/3721/the-vampire-diaries/the-vampire-diaries-geri-geleyim-deme# ) TVD ‘oyuncularının’ dizi içi aşk hayatlarından bahsetmiştim.

Hatta o yazıdan sonra yazıda nişanlı olarak geçen Candice Accola, nişanlısıyla evlendi; ki onun da altıncı sezon üçüncü bölüm yazısında ( http://www.ekranella.com/ozet/7897/the-vampire-diaries/kimin-cehennemi-daha-guzel# ) lafı geçti. Dizinin ve The Originals’ın Klaus’u Joseph Morgan ise Bonnie’nin annesini oynayan Persia White ile evlendi.

Başlayalım bakalım:

image

1) Bir cadı birleşmesi olacakmış.

Ya Kai-Jo ya da Luke-Liv ikilisi birleşecek ama isteğim ilkinden yana. Dümdüz düşünürsek Kai’nin ölmesi gerektiğini de söyleyebiliriz ama izlediğimiz şey The Vampire Diaries… Sanırım Luke’u kaybetmeye hazır değilim; Liv de ne bileyim, hem ortada cadı yok, hem de fena bir karakter değil.

2) Tyler kız arkadaşının yanında olacakmış. Alaric ise tatlı mı tatlı bir aşkın içine düşüyormuş.

Gayet makul. Dediğim gibi işin sonunda ölen Kai olursa herkes paçayı kurtarabilir. Ama maddelerin daha başındayız… Bir de bu işin sonu umarın Tyler’a daha fazla bela okumakla bitmez.

3) Enzo da birisiyle tanışacakmış…

Annie Wersching’in ( http://www.imdb.com/name/nm1156709/ ) Lily adında güzel, güçlü, sevdiklerini korumak için her şeyi yapabilecek türden bir karakteri ikinci yarıda canlandıracağı açıklandı, muhtemelen ondan bahsediyorlar. Hem bu sayede Caroline takıntısından da kurtulur belki…

4) Caroline vampir kanının işlevselliğine kafa yoracakmış.

Annesini kolay kolay ölüme terk etmeyeceği belliydi. Caroline’dan bahsediyoruz sonuçta.

5) Bonnie geri dönecekmiş ama zamana dair bir şey dememiş. Üstüne “Yaşadığı deneyim onu nasıl etkilemiş olacak acaba?” demiş. Bir de bir ara Bonnie’nin doğum gününü izleyecekmişiz.

Yazılarda da diyorum, Bonnie tası tarağı toplayıp hepsini terk etse aslında haklı. Bir Jeremy konusu biraz karışık… Damon konusunu da atlamayalım lütfen.

6) ‘Gerçek’ Sarah Salvatore’u görecekmişiz.

Dayanamadım, yazacağım: Ben demiştim! Hatta altıncı sezon dokuzuncu bölüm yazısında ( http://ekranella.tumblr.com/post/104433583223/kuzum-bu-k-z-size-ne-yapt ) dedim.

image

7) Damon’ın 1858 yılındaki halini görecekmişiz.

19 yaşında ve henüz vampir değilken. Niye 1858 merak etmedim değil.

8) Matt kendisine bir yaşam gayesi buluyormuş.

Nihayet! Bir Tyler kadar işe yaramaz değil ama sonunda vampir düşmanı bile yaptılar çocuğu. Umarım bu dediğime pişman olmam ama sevindim.

9) Jeremy Gilbert sanat okuluna başvuracakmış. Bu cümleye nokta koyduktan sonra ‘Sahiden’ de demiş.

Buyur buna da bir amaç. Kesin Bonnie döndükten sonra ayrılırlar; bu da o sırada bununla meşgul olur. Yalnız ben mi kaçırdım, bunun hangi dala yeteneği var?

10) Elena Gilbert hayatını sonsuza kadar değiştirecek bir teklif alacakmış.

Bu kızın hayatı daha ne kadar değişebilir, daha ne kaldı merak ediyorum. Damon evlenme teklif etse de Delena fanları murada erse, herkes bir rahatlasa.

11) Genç Caroline ve genç Stefan’ı görecekmişiz. Tabii ki farklı geriye dönüşlerin içinde.

image

12) Resmi çevirirsek: Stefan Salvatore bir arkadaşlığı tamir ediyor…hatta daha da fazlasını.

<3 İstiyorum, ne yapayım. Elimde değil. Ama bir kere daha söyleyeyim: Böyle bir şeyi sakın Liz’in muhtemel ölümü üzerine kurmasınlar!

13) Direk alıntılıyorum: Öpücük olacak. Birçok öpücük. Birden fazla çift için.

Jo-Alaric. Liv-Tyler. Damon-Elena. İnşallah Stefan-Caroline. Ufak da olsa bir ihtimal Bonnie-Damon. Enzo kiminle tanışacaksa belki de o. Birden fazla çift oldu…

14) Direk alıntılıyorum: Kan olacak. Birden fazla kişi ölecek.

Cadı birleşmesinden bir tanesi garanti. Düşündüm kimi kaybetmeyi istemediğimi ve Stefan, Caroline, Matt üçlüsünde karar kıldım. Kafalarına tuğla düşmezse Damon ve Elena’ya zaten dokunmazlar. Bonnie’ye de bu kadar şeyden sonra? Geri kalanı bir şekilde kaldırırım.

15) Direk alıntılıyorum: Bir sevişme, bir ayrılık ve bir araya gelme olacak. Aynı çiftten olması zorunlu değil.

En zoru bu oldu. Sırayla Jo-Alaric, Bonnie-Jeremy, Damon-Elena şeklinde saçmalayabilirim ama bir tarafım Stefan-Caroline’ı da katmak istiyor hani. Bunu da siz tahmin edip bana söyleyin…

Gelelim diğer konulara:

image

** Dizi sezon arasını yaptıktan kısa süre sonra The Vampire Diaries kadrosunun önemli bir çoğunluğu ve birkaç The Originals oyuncusu Orlando’da bir panele katıldılar. Twitter’da #TVDOrlando hastagine bakarsanız bir sürü tweet ve resim görürsünüz. Bu yazıya koyduğum iki resim de oradan gelmeydi zaten. Hoşuma giden iki taneyi seçiverdim.

Panele katılan TVD oyuncularıysa şunlar: Ian Somerhalder (Damon), Paul Wesley (Stefan), Matt Davis (Alaric), Zach Roerig (Matt), Steven R. McQueen (Jeremy), Michael Trevino (Tyler), Chris Wood (Kai),  Arielle Kebbel (Lexi), Michael Malarkey (Enzo).

(Enzo’nun soyadını düzeltmemi saymazsak kadronun ismini Google’a bakmadan doğru yazmışım; şu an çok mutlu oldum. Yalnız katılmayanları yazsam daha kısa sürerdi.)

The Originalstan ise şunlar var: Charles Michael Davis (Marcel), Steven Krueger (Josh), Chase Coleman (Oliver)

Sonradan ek: Dizide üç bölüm Klaus’un hybridi Adrian olarak oynayan Micah Parker ve Aaron Whitmore’u oynayan Shaun Sipos da oradaymış. Panelde ne olmuş derseniz, bir sürü ergen ve içlerinde TVD oyuncuları. Kurun kafanızda gerisini, inanın yanlış olmaz.

[Panelde konuşurlarken Paul bir ara Arielle’e arkadaşça bir anlamda ondan hoşlandığını söylemiş. Ian da daha önce hiç sevgili oldunuz mu diye sormuş. Arielle de “Sen hiç diziyi izlemiyor musun?” diye cevap vermiş. Valla çok sağlam bir cevap, ondan bunu koyasım geldi. Ayrıca Paul Wesley şu sıralar Phoebe Tonkin ile sevgili.]

** TVD şu sıralar altıncı sezon 15. bölümü çekiyor. Bunu da Michael Trevino’nun üç gün kadar önce Instagram’ına koyduğu resimden biliyorum ama konu bu değil. Bölümün yönetmeni Julie Plec teyze ve bu kariyerindeki ilk yönetmenliği. Paul Wesley’in döndüğümüzde gelecek olan 11. bölümün yönetmenliğini yaptığından daha önce bahsetmiştim. 16. bölümün yönetmenliğini ise yine kariyerinde bir ilk olacak olan Ian Somerhalder yapacak.

Böyle yani… O zaman “Bir ay boyunca iyi beklemeler. Bir de iyi yıllar.” diyeyim ve gideyim.

image

YORUMLAR
DİĞER HABERLER