Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
#Delena ve #AlSel benzerliklerinin farkında mısınız?

Çoğunuz bilir tanırsınız The Vampire Diaries’in Delena'sını. Damon ve Elena yani. Efsanevi bir aşk idi onlarınki, bizim efsanevi aşk ile yani Güneşin Kızları’nın Ali ve Selin’i AlSel ile ne gibi benzerlikleri var onu bir ele alalım istedim.

Öncelikle ben maviş Ali'mizi yakışıklı vampirimiz Damon'a çok benzetiyorum gerek babalarından çekmeleriyle gerek sevdiği kadınları kardeşleriyle izlemeleriyle  gerekse yaralarıyla benim için Ali = Damon. Tabii ki bununla sınırlı değil. Biricik süslü Selin'imiz yaralı ve kararsız Elena'mızı andırıyor. Tamam, çok mutlu neşeli gözükebilir ama Ali'nin deyimiyle "Senin de içinde acı çeken küçük bir kız çocuğu var Selin."

Çift olarak birçok paralellik yakaladık aslında; bunlardan en güzeli şüphesiz bu sahne idi Selin ve Elena hislerini tam olarak bu sahnelerle anladılar. Elena Stefan'ı aramasına ve hala onu sevdiğine inanmasına rağmen Damon'a karşı koyamadı; bundan önceki yatak sahnesinde "Neden insanların içindeki iyiliği görmesine izin vermiyorsun?" demişti Elena, bunun benzerini Selin'de söyledi "Bu sen değilsin dün geceki çocuk gerçek sendin." Velhasılıkelam bu sahneler benim kalbimi fethetti; iki sevdiğim çiftin bu kadar benzemesi çok hoşuma gidiyor.

Bir diğer güzel sahnemiz ise şüphesiz ilk öpücüklerdir.

Elena da Selin de kafalarında aslında başka biri olmasına rağmen (öyle sanıyorlar) öpücüklerine karşı koyamadı ruh ikizlerinin. Ali de Damon da efsanevi sözlerle öptüler sevdikleri kadınları. Ali "Sen de beni affet," dedi Selin'e; öpücük için değil yüreğindeki sesi dinlediği, ilk defa gerçekten yapmak istediği şeyi yaptığı için özür diledi aslında. Damon ise "Eğer bir konuda suçluluk duyacaksam bu konuda duyarım," dedi; o da kalbinin sesini dinledi. Sonuç olarak ikisi de sevdikleri kadınların dudaklarına karıştılar.

Ve her ikisi için en sevdiğim sahne:

Selin'in Ali'ye ilk kez güvendiği ve Elena'nın Damon'a aşık olduğu sahne. Bu sahnede iki tarafın da yüzünde heyecan, tutku, aşk ve masumiyet görebilirsiniz. Elena Damon'a bu sahnede aşık oldu, ne demişti hatirlayalim: "Ve o an ona aşık oldum." Ben eminim ki Selin de bu sahnede Ali'ye bir şeyler hissetmeye başladı; onu önemsediği için ve en önemlisi küçük kız çocuğumuzu yatağa kadar takip ettiği için.

Ve size son olarak bu güzel paralellikleri bırakıyorum bir dahaki yazımızda görüşmek üzere AlSel'li kalın!

YORUMLAR
DİĞER HABERLER