Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Defne tam nikah kıyılacakken söyleyecek sırrı

Kiralık Aşk'ın benim için ne kadar özel olduğunu herkes biliyor zaten. Üstelik bunun için çok da haklı nedenlerim var. Bir yıldır bu dizi üzerinden hayatı paylaştık birlikte... Bazen kendimize dersler çıkardık, bazen minicik bir hareketten deliler gibi mutlu olduk, bazen sinirden kulaklarımıza kadar kızardık, ama hep çok sevdik.

Ve geldik sezon finaline... Fragman yorumumu zaten minicik de olsa yazdım, ama ben geçmiş bölümlerden gelecek bölümlere doğru minik bir yolculuk yapmak istiyorum sizinle.

Malumun ilamı sezon finalleri hep heyecanlı olur. Mutlaka da merakta bırakacak bir şekilde biter. Bizim dizimizde şiddet, kavga, ölüm vs. olmadığı; aşk ve dostluk üzerine bir dizi olduğu için (iyi ki de öyle) ne olsa biz merakta kalırız? Bütün bir yaz kıvrım kıvrım kıvranırız? Tabii ki aşklarına âşık olduğumuz Defne ve Ömer'in ve de hepimizin tepesinde kara bulut gibi dolaşan "sır" konusu açığa çıktığı zaman:) Ben çoğu insanın aksine bunun klişe olduğunu filan da düşünmüyorum. Başka türlüsü eşyanın tabiatına aykırı çünkü…

Şimdi yakın geçmişteki bölümlerden bugüne doğru gelelim ve "sır" özelinde neler olur; Defne ve Ömer neler yaşayabilir bir bakalım.

37. bölüm'den: "Büyüdük deyince büyümüyor insan. Sorumluluk alması lazım insanın… Yani sert rüzgârlara maruz kalacaksın, eğileceksin, büküleceksin. Ondan sonra hayattaki yerini belirliyorsun. Önemli olan hayatın içindeki yıllarımız değil ki yılların içindeki hayatımız. Yani zamanın hiç önemi yok. Kimisi 50 sene de geçse hiç kabul etmez, istemez büyümeyi; kimisi de bir yıla bütün o ömrün ihtişamını sığdırabilir." Bana, "Defne ve Ömer neler yaşadılar bu aşk yolculuğunda?" diye sorsanız size Sadri Usta'nın bu sözleriyle cevap verirdim. Sonra da Defne ve Ömer'i konuştururdum: “Düşünüyorum da hiçbir yolumuz dümdüz olmadı. Bir sürü engel, bir sürü engebe…” “Borçluyuz o yaşadıklarımıza Defne. Onlar sayesinde buradayız. Daha iyi tanıdık birbirimizi, daha çok sevdik. Kusurlarımızla…”

44. bölümden: "Aşk korkusuz olmalı. Gözü arkada kalmamalı. Güvenebilmeli. Güveniyorum, ama emin olmak istedim," dedi Defne. "Aşkta jandarma olmaz ya! Onun etrafındakileri ayıklamayacaksın oğlum. O seni seçecek! Her şeye rağmen... Herkese rağmen..." dedi İso... "Her şeye rağmen" buradaki en can alıcı nokta!

45. bölüm yorumumdan: "İki bölümdür Defne'lerin evinin satılma sıkıntısını ve Defne'nin bu sıkıntıyı ısrarla Ömer'den saklamasını izliyoruz. Sizce neden? Ben kendimce bulduğum yanıtları sizlerle paylaşayım. Kiralık Aşk, Defne'nin hikâyesi üzerine kurulmuş bir dizi. Biz her şeyi Defne'nin gözünden, onun bakış açısıyla izliyor(duk)uz. Ta ki 44. bölüme kadar. Bu son iki bölüm bize Ömer'in duygularıyla ve Ömer'in bakış açısıyla aktarıldı. Tıpkı Henry Miller'in satırlarını Ömer'in ağzından duymamız gibi... Son iki bölüm Defne'yi Ömer'in gözünden gördük. Defne'nin Ömer'in hayatındaki yerini (Gallo ile konuşması) Ömer'in sesinden duyduk. Bize daha önce diğer karakterler tarafından aksettirilen, görünürde öyle olup, ama aslında hiç öyle olmayan "para için" bu oyuna başlayan Defne imajının Ömer'e nasıl yansıyacağını 45. bölüm itibariyle anladık diye düşünüyorum. Çünkü Defne, bu ev meselesiyle birlikte Ömer'in gözünde, yüreğinde ve hayatında artık bambaşka bir yerde… Evet Ömer Defne'ye deli gibi aşık, ama bir de artık çok yakında öğreneceğini düşündüğüm kocaman bir "sır" var ortada. Defne'nin bu küçük ev sırrı ki artık Ömer'in de sırrı oldu. Büyük sırrı karşılamak üzere kurgulanmış bir durum aslında. Defne'yi, Defne'nin paraya bakışını, Ömer'le ilişkisini nereye koyduğunu ve o ilişkiyi nasıl koruduğunu Ömer'in gözünden bize anlatan küçük sır... Niye Ömer'in gözünden izliyoruz peki biz bu hikâyeyi? Ömer'in büyük sırrı nasıl karşılayacağını görmek için..."

41. bölüm Sinan Necmi konuşması: "Valla ben bunu aşabileceklerini düşünüyorum. Gerçek ortaya çıktığında altından kalkabilecek gibiler." Bence de kalkacaklar!

Daha pek çok bölümden pek çok diyalog paylaşabilirim. Peki, ben bunları neden paylaştım şimdi? 

"Sır" başlıklı 41. bölüm yorumumda "O düğün Defne ve Ömer’in düğünü. 40. bölüm yorumumda neden böyle düşündüğümü yazmıştım. Hala aynı doğrultuda düşünüyorum. Bence biz bu sahneleri sezon finalinde izleyeceğiz. Sır da muhtemelen o zaman ortaya çıkacak. Düğünün olup olmayacağını da 2. sezon göreceğiz inşallah. Ha bir ihtimal çifte düğün de olabilir, ama diğer gelin Sude olamaz bence." diye yazmışım. Bu benim başından itibaren tahminimdi. Sadece 51. bölümde Meriç Acemi'nin ters köşelerine gelip "Daha yeni barıştılar sır mır ortaya çıkmaz kardeşim!" moduna girdim, ama sonra düşününce vazgeçtim.

Gelelim herkesin merak ettiği soruya. Düğün olacak mı? Evet, bence olacak! Hem de her türlü gelenek ve görenek yerine getirilerek. Peki, nikâh kıyılacak mı? Düğün yarım mı kalacak? İşte bunu 2.sezon öğreneceğimizi düşünüyorum. Neden mi?

Defne Ömer'i o kadar çok seviyor, o kadar çok değer veriyor ki; bu temiz aşkı bir yalan üzerine daha da büyütmek istemeyecektir. Yani daha önce de defalarca yazdığım gibi sırrı tam da nikâh kıyılacakken Defne söyleyecektir. Bunu da sadece ve sadece Ömer'i çok sevdiğinden yapacaktır bence. Kıyamayacaktır Ömer'e... Ömer sırrı öğrenir ve bölüm biter gibi geliyor bana.

Peki, ne olur? İşte biraz önce geçmiş bölümlerden ve yorumlarımdan alıntıları tam da bu yüzden yaptım. Onları okuduğunuzda karşınıza tek bir cevap çıkıyor. Bugüne kadar tüm olanlar, tüm konuşulanlar, Ömer ve Defne'nin yaşadığı her şey bizi bu sonuca hazırlamak içindi diye düşünüyorum. Resmin bütününe baktığınızda zaten iyilerin ve aşkın kazanacağını biliyoruz. Ömer tabii ki etkilenecektir. Defne'ye karşı bir kırgınlık da yaşayabilir, ama çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Nedense bu konuda Koray'ın devreye gireceğini ve olayı bir şekilde toparlayacağına inanıyorum. Malum kendisi "sürpriz yumurta" oluyor:) 

Biz 2. sezonda evli bir çift izleriz gibi geliyor bana. Belki aynı evde bir süre küs bir çiftimiz de olabilir. Belki üç kişi olurlar kimbilir:)

Ömer'in ailesi ve Sinan'a karşı tepkisi ne olur derseniz? İşte orası biraz üzerinde düşünülmesi ve çözülmesi gereken bir hikâye olacak. Sinan'a karşı bir tepkisi olursa; o zaman iş hayatında da bazı değişimler görebiliriz. Defne ve Ömer yollarına iki iş ortağı olarak yalnız devam edebilirler ve biz Defne'nin müthiş bir iş kadını olmasını adım adım izleyebiliriz. Ayrıca, dede de artık barıştıkları için Ömer ve Defne'nin iş hayatında büyük destek olabilir gibi geliyor bana. Tabii bunların hepsi benim tahminim.

Her ne kadar sonunda merakta kalacaksak da bizi harika bir bölümün beklediğini düşünüyorum. 

 Herkese şimdiden iyi seyirler:)

 Sevgiyle kalın…

YORUMLAR
DİĞER HABERLER