Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
HABER
Cevdet Mercan, Karga Seven'ın kreatif direktörü!

Red Arrow Entertainment bünyesindeki markalardan Karga Seven Pictures, ünlü yönetmen Cevdet Mercan ile anlaştı. Cevdet Mercan, Karga Seven Pictures Türkiye’de Dramalardan Sorumlu Kreatif Direktör görevine getirildi.

Cevdet Mercan, Karga Seven Pictures Türkiye’de Dramalardan Sorumlu Kreatif Direktörlüğü görevinin yanı sıra Erkan Petekkaya’nın başrol oynayacağı dizinin yönetmen koltuğunda olacak.

Cevdet Mercan meslek hayatına 2004 yılında TRT için Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizisini çekerek başladı. Dizi, Beyaz İnci TV Ödülleri'nde yedi dalda ödüle aday gösterildi. Daha sonra Kırık Kanatlar, Yersiz Yurtsuz ve 2007 yılında 78 ülkede gösterilen Asi dizilerinin yönetmenliğini üstlendi. Kasaba, Gönülçelen, Her Şeye Rağmen, Kayıp Şehir, Tatar Ramazan dizilerini de çeken Mercan, son olarak 81 ülkede yayınlanan ve reyting rekorları kıran Paramparça dizisinin yönetmen koltuğunda oturdu.

Bu işbirliğiyle ilgili olarak Karga Seven Pictures Türkiye’nin CEO’su Özer Sata; “Cevdet Mercan'ın Karga Seven'ın drama vizyonuna sağlayacağı katkı bizi şimdiden heyecanlandırıyor. Diğer yandan Karga Seven’da Cevdet Mercan'ın dünya çapında daha da başarılı işler yapmasına olanak yaratmayı amaçlıyor. Çok verimli sonuçlar doğuracağı daha başından belli olan bu güzel işbirliği için kendisine teşekkür ediyoruz,” dedi.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER