Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
HABER
Amatör sinemacılar hayallerine kavuşuyor!

 

Amatör sinemacılar hayallerine kavuşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle ‘Sinema Atölyesi’ düzenliyor. Antalya’daki tüm sinemaseverler hayallerinin filmini çekebilecek

Türkiye’nin en prestijli ve uzun soluklu film festivali olan Altın Portakal Film Festivali’ne ev sahipliği yapan Antalya’da, artık amatör sinemacılar da kendi kısa filmlerini çekip, çeşitli yarışmalara gönderme imkanı bulacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz düzenlenen “Sinema Atölyesi’nde, amatör sinemaseverlere sinema tarihi ile ilgili temel bilgilerin yanı sıra, film yapım süreci ve yönetimi, senaryo yazımı ve temel ilkeleri, kurgu kuramları ve uygulamaları gibi konuları kapsayan 3 aylık bir eğitim verilecek.

Kendi kısa filmlerini çekecekler

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin sinema alanında uzman akademisyenleri tarafından verilecek olan eğitimlerin ardından kursiyerler kendi özgün senaryolarıyla çektikleri kısa filmlerini gösterime sunacaklar. Antalya halkını sinema izleyicisi konumundan çıkararak, bir filmin tüm yapım aşamalarına hâkim kılacak Sinema Atölyesi, nitelikli üretimlere yardımcı olacak ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlayacak. Proje, Altın Portakal Film Festivali’nin Antalya halkıyla bütünleşmesine de katkı sağlayacak.

Projeye katılmak isteyen Antalyalılar, başvuru formlarına 13 Şubat’a kadar tüm ASMEK’lerden ve Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nden ulaşabilecek, 248 35 01 nolu telefondan bilgi alabilecek. Başvurular kontenjanla sınırlı olacak.

Ayrıntılı Bilgi için:

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

Nurcan Arda / 0212 249 45 46 / 0532 768 64 68 / narda@lorbi.com

YORUMLAR
DİĞER HABERLER