Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Zeynep haklı beyler…
Sezon: 1 Bölüm: 17

Hayır benim annem öldü!

Zeynep Meryem Hanım’ın annesi olduğunu öğrenince ilk tepki olarak inanmadı. Reddetti gerçeği. Sonra öfkelendi. Herkese, her şeye… Fatih’le apar topar İstanbul’a döndü.

O sahnedeki oyunculuğu 10 numaraydı Özge Özpirinççi’nin. Ayrıca verdiği tepki de çok doğaldı bence. Tabii ki bu gerçeği kabullenmesi çok zordu. Yıllardır annesizlik fikrine alışmışken, bir annesinin olduğunu öğrenmesi ne kadar güzel bir haberse, bu haberi 26 yıl sonra almak da bir o kadar kabustur herhalde bir insan için.

Ertesi günkü hali de olayın şokunu hala atlatamadığını gösteriyordu Zeynep’in. Sanki hiç bir şey öğrenmemiş, bu olay hiç yaşanmamış gibi davrandı. Hazmetmekte zorlanıyordu belli ki…

Herkes şokta!

Fatih gençlere bu haberi verince tabii hepsi şoke oldu. Bir de Fatih’in bu durumu zaten bildiğini öğrenince Orhan da ayrı içerledi tabii. Öfkelendi, annesinden almaya çalıştı sinirini. Ama onu Selin frenledi: Bu öncelikle Zeynep’in gerçeği Orhan, bırak önce o hesaplaşsın. Sen sadece O’na destek ol!

Sen de haklısın Orhan ama bir dur hele…

E, akıllı kızın hali başka oluyor. Her şeye hemen dellenen sevgilisini ne de güzel, ne de mantıklıca sakinleştirdi.

Nereye gidersen git, derdin de seninle gelir!

Zeynep kabına sığamadı. Güzel havanın tadını çıkarmak için dışarı çıktılar. Bu arada arkadaşları Zeynep’in ‘umursamaz’ hallerinden baya kıllandılar. Zeynep hiçbir şey yokmuş gibi davrandıkça onlar diken üzerinde oturdular.

Zeynep’in bu halini hiç beğenmiyoruz.

Sonunda bir plan yaptılar. Bir psikolog onlara yardım edebilirdi ancak. Evet, bir psikolog! Ama Zeynep hayatta gitmezdi. En iyisi psikologu Zeynep’in ayağına getirmekti. Ama nasıl?

1 2 3 4 5 6 7
Bilge Aktaş Baytak
03/06/2015 14:06
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR