Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Sonsuza kadar mutluluk
Sezon: 1 Bölüm: 3

Hissiyatım beni yanıltmıyorsa bela gümbür gümbür yaklaşmakta!...

Beni Böyle Sev bu bölüm nihayet eski havasına döndü. 1.ve 2.sezon tadında güzel bir bölüm seyrettik bu hafta.

Geçtiğimiz hafta Ömer, kapıda Zeyno için nöbet tutan Tahir'i, alacaklılarından sanmıştı. Kaldığımız yerden devam ettik yeni bölüme. Ayşem Ömer için endişelense de, esas kızdığı şeyin hesabını sormaktan vazgeçmedi. Ömer'in Ayşem'den bir şey saklamış olmasından daha önemli şey, bu konuyu Melda'nın biliyor olmasıydı esasında. Ayşem hem endişelendi hem kızdı Ömer'e böyle bir şeyi sakladığı için. Melda da iyiden iyiye yüzsüzlüğü ele aldı ama yani. Ulu orta her şeyi konuşması bir yana, Masal'a da olması gerekenden fazla yakın davrandı. Haliyle Ayşem'in sinirleri bozuldu.Çok geçmeden Ömer, kapıdaki adamın yanına gitti. O sırada Reyhan gelince Zeyno da saklandığı yerden çıkmak zorunda kaldı. Tahir polisler tarafından götürülünce Zeyno neden kaçtığını, o adamın kim olduğunu ve ondan ne istediğini anlattı Ayşem’lere. Tam o sırada Melda "Zenginlik de zor iş be!" diye dalga geçmeye çalışınca -şiddete karşıyım ama eski Reyhan'ın çemkirmelerine değilim- Reyhan'dan Melda'ya güzel bir cevap gelsin istedim ama bizim Reyhan gitmiş, yerine sessiz sakin uslu bir kız gelmiş. Hayalimdeki çemkirme bu bölüm de olmadı anlayacağınız.Ertesi gün okula gelince Fahriye, Reyhan'la Üzünç -ay yanlış söyledim Sevinç- arkadaşı barıştırma merasimi düzenledi. İkisinin de teknik olarak birbirini sevmesi bu kadar mümkünsüzken Fahriye hala ne için uğraşıyor anlamış değilim.

Ayşem, Ömer’le okula girdiği anda araya mesafeyi koydu. Okulun kapısından içeriye girdiğimizden itibaren koca yok hoca var!"diyerek Ömer’i olabileceklere hazırlasa da Ömer okulda ona yakın olamamayı Tarık gibi fazla yalaka öğrencilerin Ayşem’e fazla yakın davranmasını kaldıramadı ve sonunda Ayşem hocadan fırçayı yedi.Ama Ayşem ne kadar kızsa da kocasına kıyamaz onu hep çok sever.Tolga ve Zeyno birbirlerinden habersiz aynı adamdan kaçarken git gide yakınlaşmaya başladılar. Tolgayla Metin Zeyno’nun gizemini çözeyim derken Tolga iyiden iyiye tutuldu Zeyno’ya. Sanıyorum ki tek taraflı değil hiçbir şey.


Aşk bakışlarda kaybolmaktır bazen, baktığında kendini görmektir…

Aşk ve kader ağlarını öyle bir örüyor ki, durmadan bir yerlerden çıkıyor. Reyhan her zaman ki Reyhanlığını yaparak eşyalarını oturdukları bankta unutmuş onları almaya gidiyordu. Tam o sırada Mazhar da Sevinç’le konuşuyordu. Sevinçle düğünden bahsettiklerini duyunca üzülse de çaktırmadan gitmeye çalıştı Reyhan. Ama Mazhar yarasına tuz basmaya, nispet yapmaya niyetliydi. N’olur üzmeyin bu kızı ya, zaten çok yaralı.Nail ustanın başı bu hafta da kalabalıktı. Menteş’le uğraşmak yerine sıfırdan başlamak pahasına çocukları için dükkânı devretmeyi düşündü. Mazhar ve haluk abi de destek verince o niyetle konuştu Menteş’le. Ama onun derdi dükkân olmadığı için böyle bir şeyi kabul etmedi.

Mazhar, Sevinçle geçirdiği zamanda o kadar bunalıyor ki kaçıp gitmek istiyor sanki. Zaten adamın kafası karışık, Sevinç de ikide bir düğün dernekten bahsedince çareyi ona yorgunum deyip ondan kaçmakta buldu. Sevinç’ten kaçtı belki ama kendinden kaçamadı. O sırada Reyhan, Zeyno'ya sevgiyi bulunca kaçırmamasını tavsiye ediyordu. Mazhar iç hesaplaşmasında işin içinden çıkamayınca çareyi dış hesaplaşma yapmakta buldu ve Aysemlerin kapısına dayandı.
Aysem ve Ömer bunca yaşanan olay arasında birbirlerini sevmeyi ve bunu söylemeyihiç aksatmıyorlar.Nail ustanın köfteciyi devredeceğini öğrenen Ayşem babasını haklı bulsa da Ömer kabul etmek istemedi. Zaten kara haber tez duyuldu ve yine bu haberi vermek Haluk abiye düştü.

Beni Böyle Sev içimizi ısıtan, ağlatan, güldüren, endişelendiren bir bölümle daha karşımızdaydı. Fragmanda gördüğüm kadarıyla haftaya daha hareketli bir bölüm olacak. Zevkle izleyeceğim.

Birbirinizi hep olduğunuz gibi sevmeniz dileğiyle, hoşça kalın…
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR